Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 235 от 390 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,341 до 2,350 от общо 3897
  1. #2341
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Здравейте! При мен цъфти джанката и глогът. Времето е облачно и дъждовно. Заради неподходящото време не можах да прегледам пчелните семейства. Чудя се, дали имат нужда от подхранване при такова време и с какво? Последното подхранване е било преди 2 или 3 седмици с Апифонда. Вече нищо не е останало от питките, с които съм хранил. А прогнозата за времето остава неблагоприятна.

  2. #2342
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    .Иначе и аз търся за да покажа как се вадят 155кг от кошер мед.
    Демек,искаш да покажеш,как харчиш 155лв на кошер.......

  3. #2343
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Здравейте! При мен цъфти джанката и глогът. Времето е облачно и дъждовно. Заради неподходящото време не можах да прегледам пчелните семейства. Чудя се, дали имат нужда от подхранване при такова време и с какво? Последното подхранване е било преди 2 или 3 седмици с Апифонда. Вече нищо не е останало от питките, с които съм хранил. А прогнозата за времето остава неблагоприятна.
    Пчелите трябва да се хранят докато не се стабилизира времето....пчелите не трябва да гладуват. Вече има пило и кълбата са разпуснати и при 2-3 градуса. Запасите са тотално намалели.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #2344
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Пчелите трябва да се хранят докато не се стабилизира времето....пчелите не трябва да гладуват. Вече има пило и кълбата са разпуснати и при 2-3 градуса. Запасите са тотално намалели.
    Че трябва да се хранят,трябва.Но там където няма паша.Зависи от района и какво има засято там. Как да храня ,като черешите са като къделя побелели на хурка от цвят? Преди това джанката и прасковите се смесваха–бяло с полу –розово,някъде биеше и към оранж. Плодника ДБ–10 на 8 рамки пило различно, от дъска до дъска,в двата края по пита само с пресен прашец,а отгоре магазина на 2/3 с нектар.Какъв е –не знам. Тази година съм объркан.Докато едва кретаха,сега едва ще ги удържа докато рапицата започне да дава.На тръвната сложих отдолу и магазин ,за да не прелеят.Не я цепя или да отнемам ,защото имам други цели с нея по –късно.Където пашата е изобилна следете ги, за да не ги гоните,макар че е рано.
    П.П.Височко си и затова радостно казваш че вече има пило.Може да се каже ,че тази година минахме без кълбета за дълго–5–7 дена и летеж.Зазимих на 9 рамки/не междурамия/,от край до край разширени.Запролетих на 6–7 рамки.Това ми говори ,че снасянето почти не е спирало.Храна и прашец имаха бол.Да видим каква ще я изцецаме от тук нататък.
    Късмет и добър урожай за теб!

  5. #2345
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    10р само пило?Ти си ги утървал бре Гоголе, можел си да ми подобриш рекорда.Тръвната я затривай,че магазини ще трябват на някой...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2346
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Че трябва да се хранят,трябва.Но там където няма паша.Зависи от района и какво има засято там. Как да храня ,като черешите са като къделя побелели на хурка от цвят? Преди това джанката и прасковите се смесваха–бяло с полу –розово,някъде биеше и към оранж. Плодника ДБ–10 на 8 рамки пило различно, от дъска до дъска,в двата края по пита само с пресен прашец,а отгоре магазина на 2/3 с нектар.Какъв е –не знам. Тази година съм объркан.Докато едва кретаха,сега едва ще ги удържа докато рапицата започне да дава.На тръвната сложих отдолу и магазин ,за да не прелеят.Не я цепя или да отнемам ,защото имам други цели с нея по –късно.Където пашата е изобилна следете ги, за да не ги гоните,макар че е рано.
    П.П.Височко си и затова радостно казваш че вече има пило.Може да се каже ,че тази година минахме без кълбета за дълго–5–7 дена и летеж.Зазимих на 9 рамки/не междурамия/,от край до край разширени.Запролетих на 6–7 рамки.Това ми говори ,че снасянето почти не е спирало.Храна и прашец имаха бол.Да видим каква ще я изцецаме от тук нататък.
    Късмет и добър урожай за теб!
    Паша има бол, ама как да не храня, като от 6-7 дни се показват на пр. дъски, колкото да съберат малко вода?

  7. #2347
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Поне времето най-накрая започва да се пооправя, че беше доста променливо. След сравнително топлата зима, първата половина на пролетта се оказа по студеничка.

  8. #2348
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    10р само пило?Ти си ги утървал бре Гоголе, можел си да ми подобриш рекорда.Тръвната я затривай,че магазини ще трябват на някой...
    Данчо, ти имаш хубаво лого. А,м чи питай/по точно–прочети/ и тогава пиши.Къде видя написано от мен за 10 рамки пило? За 8 рамки–да.Прочети ми поста пак, и ми се извини,тук,не на лични както правиш.Знай от мен,и да си удариш дупето в тавана не можеш да имаш 10 р пило в десетак на един корпус –плодник с магазин отгоре.Това пило съм го имал по това време/8 рамки/ в далечните години на Брежнев като първи на всички нас от соца.
    Не са изтървани Данчо.Сега започва интересното,два дена слънце накараха всички блокове да пожълтеят.И ще стане една машавица,не ми я пиши–праскови,череши,джан а,глухарче и за капак –рапица. А кажи ми какъв е този мед дето ще ми го дадат–бял/няма търговски вид/,не се втвърдява като изстинал туткал,маже се на филията като краве масло,ароматен е и няма подобен по този показател.Затова писах за объркването ми тази година. А не търся подобрения на рекорди,независимо на кого са.Робушките правят това което е в техен интерес,ако се получи рекорд,то е техен ,а не мой/или твой ,както си мислиш ти/.
    За тръвната си в голяма грешка.Когато се научиш да я ползваш както аз,няма да има нужда да залагаш капани,капанчета и да ползваш магически течности за примамки в тях. Тръвната ти дава всичко това на куп.

  9. #2349
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Паша има бол, ама как да не храня, като от 6-7 дни се показват на пр. дъски, колкото да съберат малко вода?
    Само кажи на по колко кг. мед си ги оставил октомври–ноември?
    И ти си на високо,но ако са силни и при ниски температури излизат. Ако си имат мед от лани,имаш паша сега която включва и прашец,би трябвало да излизат.Ако е нон стоп дъжд при теб през тези дни,става друга картинка и е тревожна ако си им спестил меда есента.

  10. #2350
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Само кажи на по колко кг. мед си ги оставил октомври–ноември?
    И ти си на високо,но ако са силни и при ниски температури излизат. Ако си имат мед от лани,имаш паша сега която включва и прашец,би трябвало да излизат.Ако е нон стоп дъжд при теб през тези дни,става друга картинка и е тревожна ако си им спестил меда есента.
    Зазимявам ги на около 15 кг. мед за 7 рамки(не междурамия) пчели. И обикновено това е достатъчно, но тази зима не бе точно така. Януари и Февруари подавах питки-мед и пудра захар. Мисля, че 250 м. н. в. не е високо. И да, от 6-7 дни, постоянно валеше. Вчера следобед и днес най-накрая напече и полудяха. Иначе семействата са силни, но ако не могат да се домогнат, по някаква причина до паша(лошо време), си искат хранене, или поне така виждам аз нещата.

 

 
Страница 235 от 390 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. todorovv,
  2. Георги Куров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •