Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 229 от 391 ПърваПърва ... 129179219227228229230231239279329 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,281 до 2,290 от общо 3910
  1. #2281
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Абе и едно време ви помним с Върелите.Ся поне използват бидони...Остави маната.При мен всичкия има кисела жилка.
    Нали знаеш, кое друго винаги има кисела жилка, ама е по-сладко от меда.

  2. #2282
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нали знаеш, кое друго винаги има кисела жилка, ама е по-сладко от меда.

    Бановия чийз кейк ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2283
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бановия чийз кейк ли?
    Ако ще го ям , не ми мяза ,да съм само аз.

  4. #2284
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Върни се на пост #2179 .Визирам 2-те години годност.
    Върнах се ама да разбера за какво иде реч трябва и другото да прочета а неща мързиме

    но съм на мнение това е от някава статия колко е вярно законово това в втората част не знам но ми допада като идея :
    От днес срокът на годност на меда според GOST е нормален - до 2 години, а при идеални условия - от 8 месеца до безкрайност.

  5. #2285
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако ще го ям , не ми мяза ,да съм само аз.

    Той свърши...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2286
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бановия чийз кейк ли?
    С изтекъл срок на годност ли е
    Между другото тия дни чета за обща култура как се възтановява почвата ами че то и едно кравешко лайно има срок на годност общо взето до 6години зависи от вида почва де е сложено

  7. #2287
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Върнах се ама да разбера за какво иде реч трябва и другото да прочета а неща мързиме

    но съм на мнение това е от някава статия колко е вярно законово това в втората част не знам но ми допада като идея :
    От днес срокът на годност на меда според GOST е нормален - до 2 години, а при идеални условия - от 8 месеца до безкрайност.
    ....."до безкрайност " ... Ще си дойдем на думата.

  8. #2288
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    ....."до безкрайност " ... Ще си дойдем на думата.
    Като солта и захарта

  9. #2289
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Тъй като явно бързо намираш интересуващата те информация, би ли ни казал научните изследвания на които са базирани всички тези нормативни актове кога са направени и кой ги е финансирал. Защото напоследък се открива интересна закономерност, че резултатите от повечето такива проучвания никога не са в ущърб на тези, които са ги финансирали...
    А знаем, че не пчеларите са тези с големите пари и лобита...

    Принципно ние много много не се интересуваме от подобна тематика затова се извинявам... а и dvd111 ме кара да намеря няколко пясъчинки в морето от пясък...

    Кодекс Алиментариус (ООН и Световната здравна организация) там са една сюрия учени, институти и тем подобни...

    За тези си направих справка, че то не е едно и две - през 1990 година ЕС и Апимондия създават Международната комисия по меда (IHC) и както се казва Това бе началото...
    Стандарти за меда, регламенти, директиви и т.н. в това число и директивата за етикирането на пчелен мед и пчелни продукти са създадени или най малкото одобрени от Международната комисия по меда...
    В България примерно има едно четиво "Наредба за изискванията към пчелния мед, предназначен за консумация от човека" което е отроче на други документи написани от тази комисия... има и други но да не навлизаме толкова надълбоко в блатото наречено пчеларска нормативна уредба.....
    По принцип в IHC членуват университети, научни работници (в това число и български), лаборатории като Бременската (доколкото знам е частна) и т.н. демек няма случайни хора. Въз основа на разработките, изследванията на своите членове най-общо казано една шепа хора се събират и решават примерно че липовият мед се признава за такъв ако има лилав цвят и е с минимум 70% полен и не след дълго хоп имаме нов стандарт за липовия мед и ние тук може си спорим аджеба какъв е цвета на липовия мед....
    Та изписах всичко това за да мога да напиша че тази нормативна база е създадена не за пчеларите (макар че ние го отнасяме) а за търговията с пчелен мед или за бурканчето което стои на рафта в магазина, а заради негово величество Потребителя има и изискване за надпис Годен до... а за да се стигне до този надпис се започва с След 10 години изследвания на доц. Европейски джендър се установи че .... а тоя доцент за да си прави тези изследвания получава финансиране или по някакъв проект финансиран от ЕС или от частна компания която иска научни доказателства че меда в бурканчето ама точно нейният е най-полезния за потребителите...
    С извинение към dvd111 за този много общ отговор
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #2290
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Прогнозите не се сбъднаха. Преди малко термометъра показваше само -4. Мед имат, но след неделя прогнозират няколко дни с валежи.Смятам, ако времето позволява, утре да им подам смлян прашец в 2-3 тавички.

 

 
Страница 229 от 391 ПърваПърва ... 129179219227228229230231239279329 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •