Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 224 от 390 ПърваПърва ... 124174214222223224225226234274324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,231 до 2,240 от общо 3895
  1. #2231
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Деменция имам..

    Чи упрей съ де. Да ти фърля един боб? Или да ти бая за умряло, да не умреш преждевременно?

    И пак питам. Що питаш, къде пчеларствам? Какво толкова му е важното? За веселото нали няма значение?

  2. #2232
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    То направо като едно време. От всеки казан по две шишета в дълбокия резерв. И след двайсет години, ей ти 40-50 бутилки чудесно отлежало двайсетгодишно домашно. Ама за жалост в къщи като подкарахме още през 90, като станах голям и татко, бързо, за около две години, нищо не остана. Добре, че баба ми дето вари рикийцата не разбра, щото беше вече немощна и не можеше да слиза в мазето!
    Трябва да надделяваш с варенето.

  3. #2233
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Трябва да надделяваш с варенето.

    То варенето си е варене. В крак с плодовете, в крак със сезона, точно, колкото си трбе. Обаче гостите много дойдоха тогава и-и-и-и-и-и... стана тя, каквато не беше ставала. Сега, нямам и грам... да му ева м...та!

  4. #2234
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Чи упрей съ де. Да ти фърля един боб? Или да ти бая за умряло, да не умреш преждевременно?

    И пак питам. Що питаш, къде пчеларствам? Какво толкова му е важното? За веселото нали няма значение?

    Де мислиш да го хвърляш боба?А от батя си Даньо да знаеш.Куче лесно не мре.И къде викаш пчеларстваше?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2235
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Де мислиш да го хвърляш боба?А от батя си Даньо да знаеш.Куче лесно не мре.И къде викаш пчеларстваше?

    Боб се фърля на масата от стара баба гледачка на съдби, ако не знаеш, да те светна една светкавица. И зърната са под точен брой. Мен баба ми гледаше на боб, ама нали съм инат, тъй и не се научих... Ама ако знаех, леле-й-й-й-й, какви щях да ти навангувам! Пък да си ми бати, едва ли! Ако ми знаеш набора, ще си помислиш, че си като тревата бе.

  6. #2236
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Боб се фърля на масата от стара баба гледачка на съдби, ако не знаеш, да те светна една светкавица. И зърната са под точен брой. Мен баба ми гледаше на боб, ама нали съм инат, тъй и не се научих... Ама ако знаех, леле-й-й-й-й, какви щях да ти навангувам! Пък да си ми бати, едва ли! Ако ми знаеш набора, ще си помислиш, че си като тревата бе.

    Бабати търкулко ли ползваше?Кака Дафинка/Билкарката/и тя гледа на боб и куршум лее,но само вечер...Къде викаш,че пчеларсваше?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #2237
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    То варенето си е варене. В крак с плодовете, в крак със сезона, точно, колкото си трбе. Обаче гостите много дойдоха тогава и-и-и-и-и-и... стана тя, каквато не беше ставала. Сега, нямам и грам... да му ева м...та!
    А пчеларстваш на североизток като чета как сте изпили пукницата на бабичката по за северозападна сага бива.

  8. #2238
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бабати търкулко ли ползваше?Кака Дафинка/Билкарката/и тя гледа на боб и куршум лее,но само вечер...Къде викаш,че пчеларсваше?

    Този път, нещо липсва Друмев. Изчерпи ли се, измори ли се, че ти избяга истинския и неподправен хумор?

  9. #2239
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А пчеларстваш на североизток като чета как сте изпили пукницата на бабичката по за северозападна сага бива.

    То се граничи с Румъния и на няколко километра една голяма и дълга река. Разлика виждаш ли?

  10. #2240
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Този път, нещо липсва Друмев. Изчерпи ли се, измори ли се, че ти избяга истинския и неподправен хумор?

    Аз да се изчерпя.Туй няма как да стане.На мен все ми е сладко.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 224 от 390 ПърваПърва ... 124174214222223224225226234274324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (6 потребител (и) и 6 гост (и))

  1. Angel Yosifov,
  2. night,
  3. st2021,
  4. Георги Куров,
  5. Кразз,
  6. Христо Димитров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •