Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 205 от 390 ПърваПърва ... 105155195203204205206207215255305 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,041 до 2,050 от общо 3891
  1. #2041
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikimarti8 Виж публикацията
    слагаи с питите като затвориш за всеки маиката с клетка и пчелите .Аз така правя дори и когато имам без маика .Правиш място абе хора слагаш вътре и кот стане. стана три пъти не мога дапусна поста трия ли го.То главната мисъл фръкна
    Разбрахте споко.Викаш и хлебарка да им предадеш и нея ще приемат сега....С миризмите направо ще ги довършат според мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2042
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от nikimarti8 Виж публикацията
    слагаи с питите като затвориш за всеки маиката с клетка и пчелите .Аз така правя дори и когато имам без маика .Правиш място абе хора слагаш вътре и кот стане. стана три пъти не мога дапусна поста трия ли го.То главната мисъл фръкна
    Технически, присъединяването го правя така. Клетки не ползвам ,приемащото семейство го позиционирам в ляво, до него, на празна рамка ,приковавам 1 мм. картон ,намазана леко с мед. Да допира плътно до стените, дъното и хранилката. Перфорирам го със зъмба 2 мм. на 10-ина места.Приеманото семейство зад картона. След 2-3 дни картона епрояден ,семействата са обединени, преподреждам гнездото и това е всичко. Правил съм го няколко пъти и винаги е сработвало.

  3. #2043
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Технически, присъединяването го правя така. Клетки не ползвам ,приемащото семейство го позиционирам в ляво, до него, на празна рамка ,приковавам 1 мм. картон ,намазана леко с мед. Да допира плътно до стените, дъното и хранилката. Перфорирам го със зъмба 2 мм. на 10-ина места.Приеманото семейство зад картона. След 2-3 дни картона епрояден ,семействата са обединени, преподреждам гнездото и това е всичко. Правил съм го няколко пъти и винаги е сработвало.

    Меда от кое семейство го вземаш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #2044
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Меда от кое семейство го вземаш?
    От бурканя.

  5. #2045
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    От бурканя.

    Кога имате това време и от буркани да мажете.Аз ги пущам свободни пчели.До сега не ми се е случвало да останат на вънка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2046
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Кога имате това време и от буркани да мажете.Аз ги пущам свободни пчели.До сега не ми се е случвало да останат на вънка.
    Абе , то за какви други мазаници намираме време, че за това ли?? Пък то се случва, да не останат и вътре.

  7. #2047
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Абе , то за какви други мазаници намираме време, че за това ли?? Пък то се случва, да не останат и вътре.

    Странното е,че това което правиш точно сега може да доведе до кражба.Ама такава си е пчелата.Намерили празна ралупа всичкия мед ще отупа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #2048
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Странното е,че това което правиш точно сега може да доведе до кражба.Ама такава си е пчелата.Намерили празна ралупа всичкия мед ще отупа.
    Възможно е, но не ми се е случвало.Все пак прелките са стеснени, мишите предп. спомагат за защита на кошера.... Утре ще гледам, какво става.

  9. #2049
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес беше страхотно време и реших да си взема отпуск и да прегледам семействата, тъй като не бях ги преглеждал след студовете. 19 градуса почти цял следобед, и пчелите носеха прашец като луди.Основно 2 вида светло и тъмно жълт. Почти всички семейства прегледах, като косвените белези по летеж и вкарване на прашец се оказаха на 100% верни и правилни. Там където бях видял преди това силен летеж , се оказа, че семействата са много добре и откъм пчели и откъм храна, и откъм пило. Майките вече са наедряли и захранени добре и имаше доста прясно пило във всички семейства. Повечето имаха по 2 рамки пило, колкото консерва и чистеха трета. Силните(само 2-3 ровнах) имаха по 3 рамки пило , но като че ли обема на пилото беше по-плътен и повече. Като цяло съм доволен от видяното, всички се опитват да се развиват, има доста излязла млада пчела. По-слабите ги стесних с преградна дъска на толкова, колкото покриват и затворих всички дъна. Това го правя всяка година всеки март месец и ги отварям след 10 април. На по-слабите разпечатах и преместих срещу пилото пита с повече мед , за да имат като застуди.
    Все пак семействата са по-слаби от миналата година, но динамиката , която видях днес ме обнадежди. До тук съм назад с 3 семейства, едно слабо ми умря декември, едно намерих без майка и го обединих с един слабак и едно ми нападнаха и убиха. Дано да няма изненади Баба Марта.
    Успешен сезон, колеги!

  10. #2050
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Днес видях на едно-две места, джанката започнала да отваря. Предполагам до края на месеца да цъфне. Миналата година цъфна на 12-13 март, а акацията на 8-10 май. Ако приемаме, че времето между цъфтежа на различните видове е едно и също всяка година, то трябва да очаквам акацията около 28-и април. Ама дали ще стане точно така!??

 

 
Страница 205 от 390 ПърваПърва ... 105155195203204205206207215255305 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •