Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 204 от 389 ПърваПърва ... 104154194202203204205206214254304 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,031 до 2,040 от общо 3882
  1. #2031
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Присмял се хърбел на щърбел

    Ачка, направо ме съсипа, такова четене изчетох, докато приближа до заветния ден, щото нали знаеш, че там не е по дати и аха да стигна и спря тока
    Сега ще чакам да стане 10.03 и пак ще опитам
    Ай сиа - хърбели, щърбели. Неверник Тома.

  2. #2032
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    След застудяването, днес даде време, да погледна какво става.Имах някакво опасение, че това редуване на топло студено, топло студено, ще ми изиграе някаква шега, но не се оправдаха.Установих един осиротяла кошер. Имам запасна майка, но не съм решил още точно какво да направя.

  3. #2033
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Давай им я какво чакаш/Румънският ли ток чакаш/.Имаш 2 дни и после пак може да застуди.Ще я приемат ако спазиш всички правила на предаването.Успех.

  4. #2034
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Да не ми се разсърдиш колега но по- смело,Пашата обича смелите.

  5. #2035
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Давай им я какво чакаш/Румънският ли ток чакаш/.Имаш 2 дни и после пак може да застуди.Ще я приемат ако спазиш всички правила на предаването.Успех.
    Просто обмислям да присъединя семейството към майката, а не майката към семейството.

  6. #2036
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Просто обмислям да присъединя семейството към майката, а не майката към семейството.
    Майката със семейството в което е в момента го напръскай с нещо меризливо ,и след това със същото с което си пръскал ,напръскай семейството с което ще дадеш майката и нейните пчели.Събери ги,и им сложи храна/твърда./Ако са на рамки ги напръскай с еднаква миризма,и няма да имаш проблеми.Успех.

  7. #2037
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Майката със семейството в което е в момента го напръскай с нещо меризливо ,и след това със същото с което си пръскал ,напръскай семейството с което ще дадеш майката и нейните пчели.Събери ги,и им сложи храна/твърда./Ако са на рамки ги напръскай с еднаква миризма,и няма да имаш проблеми.Успех.
    Съседното на осиротялото семейство е слабо.Идеята е осиротялото семейство, да го преместя в кошера на майката, а неговият кошер да го махна и част от пчелите да влязат в слабото семейство.

  8. #2038
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Съседното на осиротялото семейство е слабо.Идеята е осиротялото семейство, да го преместят в кошера на майката, а неговият кошер да го махна и част от пчелите да влязат в слабото семейство.
    Разположението на кошерите е идеално. Правиш го както ти подсказва и Милков. Използваш една и съща "есенция" и за двата. Оставяш ги 5-10 минути да се "напарфюмират" и след това ги съединяваш както си го замислил - осиротялото към майката. Поставяш майката с нейните пчели в лявата част на кошера и до нея преградна дъска, но да има свободно място между нея и кошера. След това поставяш останалите пити от осиротялото в дясната част от кошера. Може и преградна дъска, може и без. Оставяш ги и след ден - два проверяваш за резултата. Другият начин е с клетка.

  9. #2039
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Аз бих качил осиротялото отгоре.Феромоните и миризмата на пило ако има такова ще свършат същата работа.

  10. #2040
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    слагаи с питите като затвориш за всеки маиката с клетка и пчелите .Аз така правя дори и когато имам без маика .Правиш място абе хора слагаш вътре и кот стане. стана три пъти не мога дапусна поста трия ли го.То главната мисъл фръкна

 

 
Страница 204 от 389 ПърваПърва ... 104154194202203204205206214254304 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •