Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 202 от 389 ПърваПърва ... 102152192200201202203204212252302 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,011 до 2,020 от общо 3884
  1. #2011
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тук май не съм се похвалил.Ами ще направя и аз 80% смъртност в Златарица как е тръгнало отново,но не се отказваме и отчайваме и гледаме напред.Преди години много се ядосвах и сега съм се ядосал,но такъв е живота.Богатите са си богати бедните да го духат...Като ги гледам семействата дето са загинали не мисля,че е нозема.За мен е 101%американски глинец...Шегувам се разбира се язе съм хоби ,а не бизнес пчелар.Хоби пчеларя има знания и бизнес пчеларя има,но той гледа да има пари,а хобита да има пчели.Вярно яд ме е ,че за поредна година не ги изимих и се изложих,но пък се ваксинирах.Важното е да съм жив и здрав и с кръст курав,а пчели дал Господ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2012
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    За сега всички са на линия. Чух ги, ама два не ми хареса, как се обадиха. Утре-вдругиден, да се стопли и ще видя, какво точно се е случило.

  3. #2013
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук май не съм се похвалил.Ами ще направя и аз 80% смъртност в Златарица как е тръгнало отново,но не се отказваме и отчайваме и гледаме напред.Преди години много се ядосвах и сега съм се ядосал,но такъв е живота.Богатите са си богати бедните да го духат...Като ги гледам семействата дето са загинали не мисля,че е нозема.За мен е 101%американски глинец...Шегувам се разбира се язе съм хоби ,а не бизнес пчелар.Хоби пчеларя има знания и бизнес пчеларя има,но той гледа да има пари,а хобита да има пчели.Вярно яд ме е ,че за поредна година не ги изимих и се изложих,но пък се ваксинирах.Важното е да съм жив и здрав и с кръст курав,а пчели дал Господ.


    Важно е ти да си здрав, Дака! Ще ги възстановиш спокойно! Съжалявам да чуя , че имаш толкова загуби

  4. #2014
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Важно е ти да си здрав, Дака! Ще ги възстановиш спокойно! Съжалявам да чуя , че имаш толкова загуби

    Аз го очаквах.Просто топлата зима ми да де някаква надежда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2015
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Циганите-катунари казват. "Дъжд да вали, сняг да вали, слънце да пече, само лошо време да няма" !
    А наште българи казват- не е важно на мен да ми е добре. По-важно е, на Вуте да му е зле!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #2016
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз го очаквах.Просто топлата зима ми да де някаква надежда.


    Мисля да си отида уикенда до пчелина и да проверя дали не е заминал някой слабак. Като се замисля и да е отишъл, може да ми направи услуга с по-малко работа и по-малко ровене. Всички знаем, че точно слабаците ни вземат повече време и нерви. После ще си направя някоя отводка и готово.

  7. #2017
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А наште българи казват- не е важно на мен да ми е добре. По-важно е, на Вуте да му е зле!
    За съжаление е така. В това отношение може само да се учим от братята.

  8. #2018
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Всички знаем, че точно слабаците ни вземат повече време и нерви.
    Най са ми лесни слабаците до 3 междурамия,На всяко посещение,сироп и основа,сироп,основа..и до акацията са готови.Демек,без да мисля,ама сега,ама така...Докато при средните и силните го има "ако" на кубик.

  9. #2019
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най са ми лесни слабаците до 3 междурамия,На всяко посещение,сироп и основа,сироп,основа..и до акацията са готови.Демек,без да мисля,ама сега,ама така...Докато при средните и силните го има "ако" на кубик.

    Де отиде Майсторе марзеливото пчеларство и 1лв себестойноста на меда?Ти нали се научи да познаваш качествените майки?Ами и я се научих,но пък септеври роеве още не съм се научил защо излизат при полужение,че нема кога требва...Това което виждам при моите загинали не е характерно за моите пчели.Средните три рамки голи като за топене...Моите пчели сивушки не работят така...За мен е замърсена генофондата.Аз мога да си я оправя с Дядото,но в район с 600кошера да ли ще успея без Б58 и 10т ДДТ/КОИТО ИЗЧЕНАХА НЕЗНАЙНО КЪДЕ/?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2020
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Де отиде Майсторе марзеливото пчеларство и 1лв себестойноста на меда?Ти нали се научи да познаваш качествените майки?Ами и я се научих,но пък септеври роеве още не съм се научил защо излизат при полужение,че нема кога требва...Това което виждам при моите загинали не е характерно за моите пчели.Средните три рамки голи като за топене...Моите пчели сивушки не работят така...За мен е замърсена генофондата.Аз мога да си я оправя с Дядото,но в район с 600кошера да ли ще успея без Б58 и 10т ДДТ/КОИТО ИЗЧЕНАХА НЕЗНАЙНО КЪДЕ/?
    Дака,прочети ми поста ,няколко пъти, и виж дали ще разбереш нещо.

 

 
Страница 202 от 389 ПърваПърва ... 102152192200201202203204212252302 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •