Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 389 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 3882
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    вали ,вали, вали от 2 седмици не е спирало акациаята така и си замина но най лошото че е студено 6 градуса сутрината,загубена година ще е май с природата не може да се борим

    зимата беше тежка

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    И при мен е невиждан студ в момента, а и не спира да вали, заради студа и дъжда дори не мога да отворя кошерите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен в Шуменско също е много студено и пчелите не са летели от 3-4 дни.Преди това работеха само по няколко часа преди обяд.По силните ми семейства успяха да съберат по половин магазин акациев и рапицов мед.
    Най късно в неделя трябва да правя отводки понеже ще имам готови маточници,но ако времето не се пооправи става зле.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от dunsho78
    вали ,вали, вали от 2 седмици не е спирало акациаята така и си замина но най лошото че е студено 6 градуса сутрината,загубена година ще е май с природата не може да се борим
    Не е ли рано за подобни изказвания? В моя район най много се разчита на липата и слънчогледа.


    зимата беше тежка
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #15
    Времето казват ще се оправи пък да видим.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Не съм ги отварял гледал от 8-9 дена. Много е студено дал съм и по малко сироп два пъти по 500 мл. Гледам ги само за вода ходят и поглеждат като диверсанти през входовете.

    Ще ги видя сега ако е хубаво времето в понеделник след работа поне ще отворя няколко да ги видя какво правят че съм и подготвил празни кошери ако са решили да щурмуват дърветата.

    Повечето кошери са ми с два магазина като единият е пълен и бяха белнали питите така че ще ми е интересно в този студ нали са успели да го изпарят и "ферментират" и да почнат да запечатват.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Няма да лежиш на таз кълка, че времето било лошо. Трябва им час-два през деня да не вали и качват горе, два- три дена слънце при такъв мокреж и магазинът е пълен. ДБ десетаци на такова време трябва да са с три магазина или два ЛР корпуса отгоре, освен ако не си при тях през ден. Говоря, разбира се, за кошери които са нагласени за мед. Вчера извадих всичко запечатано и сигурно половин час съм ги гледал как излитат като изтребители от самолетоносач, само че на тълпа и от всички прелки, отворени на макс. Голям кеф !

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Вчера успях да извадя меда от магазините бяха ги запечатали. Но неможах да прегледам как са гнездата на всички само на няколко и ми направи впечетление че има малко открито пило, предполагам че е заради притока на нектар никакъв го няма. Така че сега ще трябва да им давам да хапват по малко. Тези две седници студено и дъждовно време не им се отразяват добре.
    Прегледах и отводките набързо майките излезнали но нямат яйца, дали може да са се загубили сега при оплождането. сложих по една пита с разнородно пило като гледах да има и яйца така че и там след седмица ще си проличи.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Времето не е лошо, а възможно най-лошото - стана вече поне две седмици не мога да ги прегледам, именно заради времето. Пашата, че свърши това е ясно, но роевия период изобщо не е и съм убеден, че имам изроили семейства.

    Толкова продължителен дъжд и студ май месец не помня да е било, а го дават поне още десет дена така - егати късмета невъзможен.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Времето не е лошо, а възможно най-лошото -ХА познаите сега какво следва като се оправи времето колко ли рояци ще излезнат

 

 
Страница 2 от 389 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 10 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •