Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 195 от 391 ПърваПърва ... 95145185193194195196197205245295 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,941 до 1,950 от общо 3907
  1. #1941
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В това което мислиш и правиш си напълно прав, но зуница, а и други мислят, че няма да се получи нищо. Защото винаги е било тъй. Е, случва се понякога да се наклонят везните, но е рядко. Въпреки това трябва да има повече хора като теб, а пък институциите да са отговорни, а не глухи за проблемите.
    Знаеш ли - веднъж преди 100 години гледах "Стани богат" с Ники Кънчев. Тогава на въпрос за 100 или 250 лв, на много лесен въпрос, публиката 100% даде грешен отговор. Та това, което мислят другите, естесвено че ме интересува, но не ми пречи да си изпълнявам моите мисии, каквито и да са те и да се отнасят за каквато и да е сфера от живота.

    ...Това беше за мисленето на повечето хора.

    И още нещо
    Пак преди 100 години, като гледах филма "От глупав по глупав" - тогава Джим Кери попита мацката - "...какъв е шанса ние с теб да бъдем гаджета? Тя му отговори, че няма никакъв шанс, но той беше настоятелен и тя му отговори, че шанса му е 1 на 1 000 000. Той много се зарадва. Тя го попити - ти защо се радваш толкова много, а той оговори - радвам се, че имам все пак някакъв шанс, 1 на милион, но шанс.

    ...А пък това за везните.

    Отговорих ли ти?

  2. #1942
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Знаеш ли - веднъж преди 100 години гледах "Стани богат" с Ники Кънчев. Тогава на въпрос за 100 или 250 лв, на много лесен въпрос, публиката 100% даде грешен отговор. Та това, което мислят другите, естесвено че ме интересува, но не ми пречи да си изпълнявам моите мисии, каквито и да са те и да се отнасят за каквато и да е сфера от живота.

    ...Това беше за мисленето на повечето хора.

    И още нещо
    Пак преди 100 години, като гледах филма "От глупав по глупав" - тогава Джим Кери попита мацката - "...какъв е шанса ние с теб да бъдем гаджета? Тя му отговори, че няма никакъв шанс, но той беше настоятелен и тя му отговори, че шанса му е 1 на 1 000 000. Той много се зарадва. Тя го попити - ти защо се радваш толкова много, а той оговори - радвам се, че имам все пак някакъв шанс, 1 на милион, но шанс.

    ...А пък това за везните.

    Отговорих ли ти?
    Аз пък преди 100 години четох/гледах за Дон Кихот - тогава той се бореше с едни вятърни мелници.

  3. #1943
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз пък преди 100 години четох/гледах за Дон Кихот - тогава той се бореше с едни вятърни мелници.
    Нима мислиш, че да направиш нещо дребно е Донкихотовски наивно или мислиш, че стоейки на трибуните, люпейки семки и псувайки играчите е достойно за подражание и уважение...и колкото повече плюем и псуваме, трябва да се чувстваме горди, че вършим всичко това...?

  4. #1944
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Баща ми 45 години строи "социализъма" и "комунизъма".Работи по две смени на четири машини. Преди да докара до пенсия се сдоби с инвалидна такава. Когато дойде "демокрацията" и видя как разрушиха завода в който е почнал работа 16 годишен се разплака.Целия му съзнателен живот заравниха за да стане паркинг на Кауфланд.
    Аз сега 30 години съм в преход към ... Вече не знам какво. Ама съм в крачка.А когато се поразкрачиш ... Та колега Niki1313 радвам ти се на ентусиазма и те съжалявам за загубената енергия.Ще го усетиш всичко това , ама времето няма да върнеш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #1945
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Баща ми 45 години строи "социализъма" и "комунизъма".Работи по две смени на четири машини. Преди да докара до пенсия се сдоби с инвалидна такава. Когато дойде "демокрацията" и видя как разрушиха завода в който е почнал работа 16 годишен се разплака.Целия му съзнателен живот заравниха за да стане паркинг на Кауфланд.
    Аз сега 30 години съм в преход към ... Вече не знам какво. Ама съм в крачка.А когато се поразкрачиш ... Та колега Niki1313 радвам ти се на ентусиазма и те съжалявам за загубената енергия.Ще го усетиш всичко това , ама времето няма да върнеш.
    Покани ме някой слънчев ден в София да задълбаем още в темата...или пък аз те каня да ми дойдеш на гости (или дойдете на гости) и надълго и нашироко да обсъдим моя ентусиазъм...загубената енергия...и за съжаление ли съм аджеба...

  6. #1946
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз лично не вярвам да стане нещо хубаво в тази държава.

    Що го подкрепяте бе хора. Той човека е обезверен а вие всичките му казвате - "браво, точно така ние сме с теб. Ние също не вярване и се чувстваме горди с нашата невярност".

    Аз също му съчувствам на колегата за слабата година (според неговите писания), но не му се кефя на изказването за България.

    Аз съм Българин, доколкото познавам рода си 4-5 поколения назад и се чувстам горд че съм такъв и че живея именно на това велико място...

  7. #1947
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Нима мислиш, че да направиш нещо дребно е Донкихотовски наивно или мислиш, че стоейки на трибуните, люпейки семки и псувайки играчите е достойно за подражание и уважение...и колкото повече плюем и псуваме, трябва да се чувстваме горди, че вършим всичко това...?
    Колкото и една мравка да работи, да трупа купчина, минавайки слона, отнася дългия и упорит труд от раз. Та докато на онези горе им е през дедовия за твоя труд, няма да има НИЩО. Ще ти дам и един пример: до нас разкопаха за да полагат кабели, но контейнерите за отпадъци са до канала. На единия явно се вижда току що сменено колело. Да, но на багериста му пречи контейнера и той бутайки го с кофата го премества, смачквайки същото това колело до неузнаваемост. Е, това колело струва точно данъците на един човек, цял ден чоплейки като мравка нещо малко. А слона мина и го смля, че наоколо стоящите кибици ги домързя да го поместят леко в страни. Ако имах възможността на момента бих им показал как се пази имущество и щяха да го помнят докато са живи. Вервай ми. Та каква е ползата от това дребното което правиш, ако никой не го забележи? Нямам нищо против, и аз съм ЗА, но трябва някак си да се ВКАРА разум на горе стоящите, но това няма как да се получи, когато това не им е вкарано свише, Той да им го е вкарал.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 15.07.2020 в 13:49.

  8. #1948
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колкото и една мравка да работи, да трупа купчина, минавайки слона, отнася дългия и упорит труд от раз. Та докато на онези горе им е през дедовия за твоя труд, няма да има НИЩО. Ще ти дам и един пример: до нас разкопаха за да полагат кабели, но контейнерите за отпадъци са до канала. На единия явно се вижда току що сменено колело. Да, но на багериста му пречи контейнера и той бутайки го с кофата го премества, смачквайки същото това колело до неузнаваемост. Е, това колело струва точно данъците на един човек, цял ден чоплейки като мравка нещо малко. А слона мина и го смля, че наоколо стоящите кибици ги домързя да го поместят леко в страни. Ако имах възможността на момента бих им показал как се пази имущество и щяха да го помнят докато са живи. Вервай ми. Та каква е ползата от това дребното което правиш, ако никой не го забележи? Нямам нищо против, и аз съм ЗА, но трябва някак си да се ВКАРА разум на горе стоящите, но това няма как да се получи, когато това не им е вкарано свише, Той да им го е вкарал.
    ама не горестоящ смачка колелото в примера ти, нали?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 15.07.2020 в 13:50.

  9. #1949
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ама не горестоящ смачка колелото в примера ти, нали?
    Да давам ли примери за горестоящите, които смачкаха къде, къде по важни колела в държавната машина? Е, има ги бол из нета.

  10. #1950
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да давам ли примери за горестоящите, които смачкаха къде, къде по важни колела в държавната машина? Е, има ги бол из нета.
    Мелиферо-вечно неразбраният
    Не ми трябват доказателства, не казвам че са ангели. Обаче и ангели да бяха, ако тия долу са пасмина, няма да се получи. Промяната трябва да е по всички етажи. От избата, през партера та до пентхауса, нали от долу отиват на горе

    п.п. е има и парашутисти, но и те са взети все от някой етаж

 

 
Страница 195 от 391 ПърваПърва ... 95145185193194195196197205245295 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •