Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 173 от 389 ПърваПърва ... 73123163171172173174175183223273 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,721 до 1,730 от общо 3882
  1. #1721
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Какъв е този жълтур? /Простете за невежеството ми!/
    Простено да ти е!
    Августовски свищак
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20190323_134322.jpg‎  

  2. #1722
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес обиколих 2-3 ловни полета.Гледам на места ябълката цъфнала.В четвъртък,петък ще почна да залагам капаните.Забелязах също и Био пчелари които съвесно си използват отпуснатите пари по ДеМиСа с туби по 11л от минирално су.
    Ей,сега е момента да се удари Русянския бег.Да видим с какво рани за 56кг добив от кошер.Шегувам се.И да ранят няма да имат на кой да го продават.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1723
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес сутрин голяма разлика в температурата м/у Златарица и Елена.В Елана водата на кюпеците беше замръзнала,а в Златарица не.Разговарях с един голям пчелар от нашия край.Има колеги с над 7 рамки пило вече.Човека се чуди как ще ги удържат тия кошери.Вика"Даче,те тия хора не са във вред.Другата седмица ще слагат магазини.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1724
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Е като нямат 15 рамки с пило - какви магазини са тръгнали да слагат???

  5. #1725
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Е като нямат 15 рамки с пило - какви магазини са тръгнали да слагат???


    Рано е за тия рекорди.Да не забравяме кой месец сме.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1726
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Рано е за тия рекорди.Да не забравяме кой месец сме.
    Рано е за този, който е закъснял!

  7. #1727
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Изораха ми рапицата (била само да я има при евентуални проверки) и няма за къде да слагам магазини! Така че тая година ще е слаба от към добив!

  8. #1728
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    Изораха ми рапицата (била само да я има при евентуални проверки) и няма за къде да слагам магазини! Така че тая година ще е слаба от към добив!
    Може в конкретния случай да е така, но аз при разговор с основния арендатор в моето землище разбрах, че есента сеят някаква култура, която подобрява почвените показатели. Сега се разорава и се засажда пролетна култура. До колкото съм чувал, земеделците имат някакво задължение всяка година процент от обработваемите площи да не се засаждат - да почиват.

  9. #1729
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може в конкретния случай да е така, но аз при разговор с основния арендатор в моето землище разбрах, че есента сеят някаква култура, която подобрява почвените показатели. Сега се разорава и се засажда пролетна култура. До колкото съм чувал, земеделците имат някакво задължение всяка година процент от обработваемите площи да не се засаждат - да почиват.
    Вземат субсидия за зелено наторяване. Затова разоряват рапицата и сеят друга култура.
    За процента, който трябва да имат като зелени площи (угар), може да е бобови култури (люцерна, детелина, грах). Бобовите вкарват азот в почвата. Така хем им признават процента, който трябва да имат, хем изкарват добив от бобовите, хем вземат и субсидия, че са засети и се обработват. За угар ( зелени площи) субсидия не вземат.

  10. #1730
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз пък гледам, че сеят ряпа дайкон и напролет, без да я прибират, я разорават за царевица. Ряпата запазвала влажността и подобрявала структурата на почвата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 173 от 389 ПърваПърва ... 73123163171172173174175183223273 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •