Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 171 от 391 ПърваПърва ... 71121161169170171172173181221271 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,701 до 1,710 от общо 3910
  1. #1701
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз пък мисля, че храненето в първата половина на януари е за спокойствие на пчеларя

  2. #1702
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз пък мисля, че храненето в първата половина на януари е за спокойствие на пчеларя
    Именно за спокойствие на пчеларя.
    1.Че няма да ударят тавана до средата на април,когато липсата на меден венец в зоната на кълбото е силно желателно.
    2.През зимата им трябва най-вече топлина,демек въглехидрати,а в захарта ги има..
    3.Спестения мед,осигурява непрекъснато развитие през лабилната пролет,като спестява работата по подхранване в лошо време.......
    4.Възможност,чрез питката да се подаде нещо профилактично-например йод..
    5.....
    6.....
    Не на последно място,питката дава и информация за здравето и силата на семейството.Например;аз давам питките завити в марля.В средата на март,при пролетния преглед,ако марлята е изхвърлена значи,че семейството е силно,здраво и задължително трябва да се прави отводка преди акацията.Ако марлята си стои,но питката е взета,пак е здраво и силно семейството,като от него ще трябва да се отнемат до 2 рамки,преди акацията....На тез семейства НЕ правя прегледи,а само почиствам каквото е останало от горе.
    Прегледи правя само на тез на,които питката е останала повече от половината...

  3. #1703
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Как казах вчера не съм много съгласен с твоето мнение.Ако е вярно на 100% защо не поставяш питките странично,а ги слагаш над горните летви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1704
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/2Zguts--seY Гледам Месията Бати Янчо е качил нов клип.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1705
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Идеята на подхранването на тоя етап от сезона според мен е да се чувстват пчелите спокойни и по сигурни.Все пак обичат да имат запас над главите си.Това е мое мнение и не желая да го втълпявам на никой.
    Освен ако не знаеш нещо повече за т.нар. гъбични телца, как може да знаеш, че те този запас го броят като наличност, а не като външен принос. Майсторът ти е подсказал за захарта, тя освен енергията която е по голяма от тази на меда, дава и друго предимство. Помисли за какво им е на пчелите захароза (може да ползваш Жоркер)

  6. #1706
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Освен ако не знаеш нещо повече за т.нар. гъбични телца, как може да знаеш, че те този запас го броят като наличност, а не като външен принос. Майсторът ти е подсказал за захарта, тя освен енергията която е по голяма от тази на меда, дава и друго предимство. Помисли за какво им е на пчелите захароза (може да ползваш Жоркер)


    Той и друг Жокер ни е дал за марлята.Ти да си видял някъде да продават питки в марляДа предположим,че и ти си прав като Майстора в което не се и съмнявам. Тогава защо не се поставят питките странично?Другото което искам да те попитам.Освен вашата теория за захарозата няма ли и нещо друго да помага на пчелите от питката?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1707
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Странично може да бъде поставена ако искаш като противороева мярка, тя ще съхне те ще я изхвърлят и ще си имат занимавка, сеешаш ли се.
    П. П. На последния ти въпрос, има има, нали затова качваш клипчета гледай ги малко де. Ти си свикнал все на телефона, дрън дрън.

  8. #1708
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не съм много сигурен, че странично ще изсъхне.До сега питка с мед на мен не ми е съхвала.За купешките може и да си прав като тебешир стават.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1709
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес беше хубаво време и пчелите се облитаха и бяха активни.Проверих всички отводки и няколко от основните семейства.На 6 отводки дадох питки,2 от които бяха крайно нуждаещи се.Отказах се от първоначалния си план да храня чак по зарезан и то само с мед, защото прецених, че има голям шанс да не оцелеят с толкова намалели запаси.Кълбата на отводките са обхванали около 4 пити , а на основните които отворих на около 6-7.
    Отворих и няколко силни семейства и реших едно да проверя за пило.Майката беше на 4 пита и около нея имаше доста прясно пило и видимо в добра форма, захранена и пъргава.На другата страна на питата имаше около 15 см кръг запечатано пило.На съседната пита(3 отляво надясно) видях пак толкова запечатано пило.Набързо затворих кошера доволно, получих и първото жило за този сезон.
    Дано всичко да е наред, но според мен вече има пило в почти всички семейства.
    Успех!

  10. #1710
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/kit_YRGxLTo Това намерих днес като най силно другите може и да хванат акация ако да де Господ.
    Разлика от Елена и Златарица огромна.В Елена ако не бях отворил гладната смърт на 101% в Златарижа от 8кг мед и на горе в кошер.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 171 от 391 ПърваПърва ... 71121161169170171172173181221271 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •