Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 162 от 389 ПърваПърва ... 62112152160161162163164172212262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,611 до 1,620 от общо 3882
  1. #1611
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте!
    При мен както и в цяла България времето е прекрасно.Има все още цъфтящи храсти от които пчелите носят по малко нектар и повече прашец.По този начин те ще започнат по късно да бутат от зимните си запаси.Лошото е че при мен се наблюдава цъфтеж на овошки,кестени и даже на акацията.Не мога да преценя това дали е на добре или на лошо.Старите хора казват че щом овошките цъфтят късно есента да се очаква люта зима.Дано да не е така!Вие какво мислите за това?
    Поздрави:Цветан Димитров
    Мека ще е.

  2. #1612
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Това са аномалии свързани с миналото а не с бъдещето. Не е за първи път и...не знам каква ще зимата но няма връзка с не навременния цъфтеж. Обикновенно при сухо лято и валежи рано на есен се получават подобни аномалии. И аз брах ябълки на които имаше и цвят но..природа.

  3. #1613
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Благодаря ви колеги за мненията!И аз искрено се надявам зимата да не е толкова люта,а природата да бъде с нас!
    Поздрави:Цветан Димитров

  4. #1614
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Прави ми впечатление , че в някои семейства все още има търтей , което не знам как да го разбирам. Вероятно пчелите са отложили изхвърлянето им поради топлото време. Днес следобед видях поне 5-6 семейства от които излизаха търтей. При зазимяването преди десетина дни не забелязах семействата да са без майки , дори при няколко от тях видях , че имат търтей и нарочно намерих майките да се уверя , че всичко е наред.

  5. #1615
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А при мен има самосменни маточници и изобщо не мисля да им се бъркам.

  6. #1616
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Прави ми впечатление , че в някои семейства все още има търтей , което не знам как да го разбирам. Вероятно пчелите са отложили изхвърлянето им поради топлото време. Днес следобед видях поне 5-6 семейства от които излизаха търтей. При зазимяването преди десетина дни не забелязах семействата да са без майки , дори при няколко от тях видях , че имат търтей и нарочно намерих майките да се уверя , че всичко е наред.
    Имат намерение да я сменят

  7. #1617
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    Имат намерение да я сменят
    Това намерение,тази година мисля,че няма да се осъществи.

  8. #1618
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Прави ми впечатление , че в някои семейства все още има търтей
    И при мен е същата работа но основни ги забелязвам при ДБ, но вече започнаха да ги гонят. Гледам ги вече са в фаза пътя само един и той е само навън, където съм бутнал магазина под плодника търтейте са на дъното близо до входа. И аз се бях филмирал да нямам ядове с семействата и прегледах няколко но нямаше проблем, и търтейте са едни големи все едно е май-юни. Отдавам го на късния прашец и поддържащата паша до тук
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #1619
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    На Димитров ден времето беше прекрасно.Вечерта небето бе ясно и луната пълна.Според поверията от миналото това било на пълни кошери с мед следващата година и роене на пчелите.Да се надяваме че следващата година ще е по-благосклонна към пчеларите.
    Поздрави:Цветан Димитров

  10. #1620
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Вчера бях на пчелина,да нагледам кошерите.Днес като се събуждам-никакъв сняг,през ноща всичко се е стопило.Като погледнах външният термометър-9,5градуса.Не се стърпях запалих колата и на пчелина.Бяха започнали да да се разхождат по прелките и правеха облитане.Към 12 часа започнаха масово да излизат от всички кошери и бучаха много приятно.В двора имам много кокичета които са започнали да цъфтят и пчеличките ги бяхя нападнали.Минзухарът и той се е показал но му трябват още около 10 дни(ако е така топло)и ще започне да показва и той цветове.Засега се очертава топла зима но да чукаме на дърво-да не ни чуе дяволът!
    Поздрави:Цветан Димитров

 

 
Страница 162 от 389 ПърваПърва ... 62112152160161162163164172212262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •