Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 391 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 3910
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов







  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Малееее... къде е това?
    И при нас в Русе валя и духа, даже още се святка, ама за щастие градушка нямаше. Дано и на село да се е разминало
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Там е работата, че и в Русе е имало градушка.Тази сутрин ми казаха колегите, че в квартал Дружба е паднала градушка снощи, в моя район само буря и дъжд.
    Голям град сме wink; в един квартал вали, в друг-не :D
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Букет акация и аморфа - божествен.


  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Две седмици слънчоглед. Ще има и трета. По-миналата неделя в дъжда извадих по шест пити от кошер /към начинаещите - не правете това в къщи! /, вчера по още шест. Засега удържам положението , но стъпвам по ръба на бръснача :D Ситуацията в трети и втори магазин от птичи поглед :


    И нали и тази година не им пипах прашеца ми обещаха по един магазин късна ливада. Заръчах им дива мента да сложат и повечко бодилец да има, че да не си разваляме достлука cool;

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Очертава се една много много добра година откъм реколта.

  7. #117
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    защо е червен букета от аморфа и акация?

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Заради аморфата.

  9. #119
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При мене годината приключи. Както в Ловешко, така и в Габровско, вече няма никаква паша, освен разбира се някаква дребна ливадна, която им намира работа на пчелите, колкото да не е без хич. Годината за мене беше много тежка предвид слабите семейства и лошите майки, с които започнах бизнеса преди 4-5 месеца. Наложи ми се да изградя хиляди рамки и това беше приоритет номер едно. Рапицата я пропуснах, но поне тя успя да подсили около 100-150 семейства, от които успях впоследствие да извадя мед от Акация, Липа и Слънчоглед. Общо - около 4 тона. Последните пити ги изцентрофужих вчера.

    Равносметката за годината:

    При около 300-350 закупени семейства през март-април и още около 150 заупени отводки след това, към края на слънчогледа имах вече към 600 семейства, защото правих допълнителни отводки след края на всяка една паша. Освен това след последната паша в началото на август направих офанзива с над 300 нови отводки, като част от тях бяха тип РОЯЦИ - стара майка и стари пчели, сложени в празен кошер с голи восъчни и пластмасови основи. Към днешна дата имам около 900 семейства, които интензивно ги храня със захарен сироп и от време на време с Апиинверт.

    С две думи - в рамките на годината успях да си удвоя семействата, да изградя над 5000 нови рамки и да извадя 4 тона мед. Това с меда е скромно, но ако добавя и 450 отводки, излиза че 450 кошера са ми донесли приходи от около 45 000 + 4000*4.20 = 51 800 лв. или по 115 лв. на кошер. Предвид огромния организационен хаос през тази първата година, все пак считам, че това си е някакъв сериозен успех. Все пак да не забравяме, че само преди 7-8 месеца аз не знаех що е това ПЧЕЛА и има ли тя почва у нас.

    И пу, пу, пу - да не ми е уроки - нямам болести, молец почти не съм виждал, акара ми е под контрол, майките ми в момента са силни, семействата процъфтяват. Нямам нито един умрял кошер през годината, освен 6 броя, които голямата пролетна буря в Габрово ми ги натъркаля и разпердушини.

    Ааааа..., забравих - имам и около стотина нуклеуса с резервни майки, които ще прекарат зимата на 3 или на 6 рамки - както се случи. Вече чакам с нетърпение следващата година, като този път вече цялата организация ще е планомерна и с много по-малко гафове от тазгодишната. Надявам се .............

  10. #120
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Интерсно ми е ,за такава голяма бройка кошери колко човека са необходими да се грижат?

 

 
Страница 12 от 391 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •