Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2012
    Мнения
    5

    ПЛАСТМАСОВ ЛР-КОШЕР

    Здравейте.

    Дали някой има преки наблюдения върху този вид кошери?
    Гледам се предлагат в Интернет пространството, но не намерих никакви мнения на собственици за тях. Дали си заслужават парите ? По информация на продавача кошерът е направен от пластмасов полипропиленов кополимер и бил с висока механична якост.
    София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
    LZ1LPK, A1(Rh-)

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2012
    Мнения
    5
    За тези кошери става въпрос : http://www.biohon.com/oborudvan-kosher/
    София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
    LZ1LPK, A1(Rh-)

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2012
    Мнения
    7
    Здравейте Казвам се Иван на 29 години и съм решил да почна с няколко кошера и аз ще се радвам на помощ от колеги от района на град Карлово и Сопот! Поздрави
    аз сега мисля да си купя 5 такива, но още се колебая
    Според мен ще са по удобни от дървените
    ще се радвам ако някой сподели мнение по въпроса

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Няма по-добър кошер от дървения !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Аз имам пластмасови дъна и хранилки, подобен боклук отново няма да купя. Така са се заклеили, че с нищо неможе да се почистят. На автомивка щяха да стопят пластмасата но не и да ги почистят. Дървените могат да се варят в сода каустик, пластмасовите не искам да опитвам какво ще стане при варене. Инак, за парите на пластмасов ще имаш 2 дървени. Младия пчелар може да се познае по това, че има намерение да купи или вече си е купил пластмасови кошери, след това осъзнава каква грешка е направил.

  6. #6
    advanced с топъл р-р на сода каустик, може да си почистиш пластмасовите детайли. Стават като нови.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2012
    Мнения
    5
    advanced, Според продавача цитирам : "Предимствата на пластмасовите кошери са, че изискват минимална поддръжка, практически са вечни, тъй като имат покритие срещу UV лъчи, хигиенични са и осигуряват здрава среда за развитие на пчелите." Както и че много лесно се почистват с топла вода. Но дали всичко това е истина ? Нямам си и на идея . За това исках мнения от хора който са използвали такива или поне подобни.
    София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
    LZ1LPK, A1(Rh-)

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Явно си навит да си купиш, и очакваш някого да подкрепи мнението ти за да се почувстваш по-уверен. Купи 1 за проба, ако ти хареса купи още, но не се набутвай преди сам да изградиш мнението си стават или не.

    Това за топлата вода са от приказките от 1001 нощ, като си изцапаш ръцете с Прополис, топлата вода помага ли?
    Моите дъна имат малки дупчици, които са запълнени вовеки. Това означава, че никога не може да бъде дезифекцират напълно. Не съм опитвал със сода каустик, но ще опитам както ме посъветва Юли.
    Същия проблем при дървени дъна с метална мрежа може да бъде решен със сода каустик, или просто подмяна на мрежата. Ако дъното изгние, отива в печката и купувам ново, щото са на половин цена от пластмасовите.

    И да вечни са, но не искам да и гледам до живот, искам да се скапят и да ги сменя с нови.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Явно си навит да си купиш, и очакваш някого да подкрепи мнението ти за да се почувстваш по-уверен. Купи 1 за проба, ако ти хареса купи още, но не се набутвай преди сам да изградиш мнението си стават или не.

    Това за топлата вода са от приказките от 1001 нощ, като си изцапаш ръцете с Прополис, топлата вода помага ли?
    Моите дъна имат малки дупчици, които са запълнени вовеки. Това означава, че никога не може да бъде дезифекцират напълно. Не съм опитвал със сода каустик, но ще опитам както ме посъветва Юли.
    Същия проблем при дървени дъна с метална мрежа може да бъде решен със сода каустик, или просто подмяна на мрежата. Ако дъното изгние, отива в печката и купувам ново, щото са на половин цена от пластмасовите.

    И да вечни са, но не искам да и гледам до живот, искам да се скапят и да ги сменя с нови.
    Много важно, р-ра да е топъл, не горещ, че тогава се деформират. Така си чистя хранилките и пада всичко.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2012
    Мнения
    5
    Ето и кратко видео за кошера :
    http://www.biohon.com/wp-content/upl...4172012086.mp4
    София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
    LZ1LPK, A1(Rh-)

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •