Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122

    ПЧЕЛИН В ЛЮЛИН ПЛАНИНА

    Какво ще кажете за Люлин планина, като място за малък пчелин (до 10 кошера). Имам място на южния склон на планината и ми се ще да сложа 5-10 кошера, за да се обуча, а след това да направя голям пчелин, но вече не в Люлин планина.

    Някой има ли наблюдение над пашата там?
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Действай, никой неможе да ти каже дали е добра пашата или не. За да разбереш трябва да пробваш. Предполагам, че средния добив при добра година и силно семейство ще е около 15 до 20кг от семейство.
    Също зависи дали и какво садят земеделците около пчелина ти.

  3. #3
    Mind_Control , на така зададеният ти въпрос не очаквай конкретен отговор .Какво имаш в предвид "на южния склон" - според мен на южният склон се намират селата Дивотино , Люлин , Църнел и Райлово , а според Уикипедия - кв.Княжево и кв Владая .
    Уточни за къде става въпрос за да получиш и конкретен отговор.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от георги.
    Mind_Control , на така зададеният ти въпрос не очаквай конкретен отговор .Какво имаш в предвид "на южния склон" - според мен на южният склон се намират селата Дивотино , Люлин , Църнел и Райлово , а според Уикипедия - кв.Княжево и кв Владая .
    Уточни за къде става въпрос за да получиш и конкретен отговор.
    От страната на Княжево и Владая имам предвид Точно срещу телевизионната кула и писта Конярника. Месността мисля, че се казваше "Кърлежа", но не съм 100% сигурен.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Във Владая и Иваняне съм виждал пчелини, но в Княжево не съм. Растоянието м/у Княжево и Владя не е голямо та смятам, че ще е удачно да си направиш там пчелин.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Страхотна паша уникален мед миналата година добива ми беше 40 кг от2 кошера(+ 10 кг с които подхраних един рой) но не заради пашата а заради пишман-пчеларя(учех се на тях).Силно впечатление ми направи че събраха много мед август дали крадяха не знам но си заредиха за зимата около5-6 пити дадан блат плодникови

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122

    ПЧЕЛИН В КНЯЖЕВО

    В Люлин планина май ще имам проблеми със съседите заради пчелите. Имам едно място на Княжево. Самото място е слънчево през целия ден лятото, но като цяло склона е северен. Мястото е почти до гората.

    Какво ще кажете за Княжево, като място за отглеждане на пчели? Става въпрос за 5 кошера.

    До 2 седмици трябва да сложа кошерите и затова трябва да реша бързо.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Според мен трябва да си подредиш приоритетите така:
    1. Да има охрана
    2. Да няма проблеми със съседите / роднините
    3. Паша

    Ако първите две са на лице, слагай без да му мислиш, България има доста медоносна растителност тъй че паша ще има.

    Ако живеехме в утопия, тогава пашата отива на първо място но уви..

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Според мен трябва да си подредиш приоритетите така:
    1. Да има охрана
    2. Да няма проблеми със съседите / роднините
    3. Паша

    Ако първите две са на лице, слагай без да му мислиш, България има доста медоносна растителност тъй че паша ще има.

    Ако живеехме в утопия, тогава пашата отива на първо място но уви..
    От към охрана и съседи- Княжево е по- подходящо. Но не съм чувал никакви отзиви от там. А и не съм виждал пчелари там, което не значи че няма разбира се
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Това е благодат, да нямаш проблеми със съседи или роднини. Охраната също важен фактор в последно време.

    Колкото до пашата, сигурен съм че в Княжево има липи, акации, кестени и подобни цъфтящи дървета. Градската паша е доста добра, но без проба няма как да разбереш със сигурност.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •