Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132

    БИЙНЕВООЛ-BIENENWOHL

    http://www.bienenwohl.com/
    Това е препарат за третиране против вароатоза. По състав е 3,5 % ОК с добавени етерични масла, прополис и алкохоли. Информацията е от немски форум, където се пише, че цената на 1L e 20 Euro. На семейство на третиране се накапва между рамките по 8-10 мл. Или за 40 лв може да се третират 80 семейства еднократно. Годишния курс на семейство излиза 50мл или 2 лв.

    Има мнения за дългогодишно третиране само с този препарат:
    [quote]Wir kennen jemanden, der seine Bienen nur mit Bienenwohl behandelt. Nach dem ersten Auff

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    ттитто,от къде може да се купи препарата тук в БГ.Едвали ще може с доставка от производителя?

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Нямам представа. Не съм го срещал при нашите търговци. Но и доставката от Австрия сигурно не е чак толкова скъпа.
    Сега ще им изпратя запитване за техни представители в България или за възможността им да изпратят по поща (куриер). Ще публикувам отговора тук.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    Самата доставка като такава сигурно нее проблем.Дали ще мине от към разрешителни,лицензи и бюрокрация,все пак е химия и свободно от друга държава....знам ли.Ще е добре ако има начин.Аз съм навит,защото препаратите трябва да се сменят заради резистентност,а и като гледам лесно се работи с него като с перицина

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Получих отговор от производителя. Няма проблем да се поръча и да изпратят. Пратката е с куриер DPD, цената съответно зависи от количеството. Плащането става по издадена фактура след получаването на продукта. Предлагат Бийненвоол в две разфасовки -
    0.5 л - 17 Евро, за 20 рафасовки - отстъпка от 7%
    1 л. - 25 Евро, за 12 разфасовки - отстъпка от 7%

    Поръчката става просто с изпращане на емаил с данни за количества, име и адрес на доставка.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •