Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 47 от общо 47
  1. #41
    Много добре е да има големи площи с Мерджан в близост до пчелина, но да не ти е в двора . Много бързо обхваща големи площи, но няма изкореняване, ако все пак някога решиш да го правиш. Иначе при благоприятни години, цъфти и през Октомври и направо почернява от пчели. Събират и прашец и нектар от него. По оградата може да се засади, но сложиш ли и между кошерите, след време ще се наложи да си местиш пчелина. Всичко това е от личен опит.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Има ли в страната хербицид като Арсенал и какво му е търговското название! Предварително благодаря!

  3. #43
    Евгени, имай предвид, че Арсенала е много силен и токсичен хербицид. Аз лично съм го ползвал веднъж и загубих около 30 сливови дървета, не зависимо, че те самите не са пръскани директно. В моя двор повече с подобно нещо няма да се пръска. Та искам да кажа, че вероятно ще нанесе повече вреда, от колкото полза.

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Юри, няма да ми е нужен за пчелина, там си кося и не пръскам, искам да си маркирам земеделски парцел, че при нас нещо не уважават реалните граници на имота wink; Вече получих едно предложение, че Раундъп било Арсенал, но смятам, че не е, така, че ако някой знае да помогне!

  5. #45
    wink; в такъв случай, бъди сигурен, че маркировката ще е трайна. Раундъп и Арсенал, нямат нищо общо като химически състав. Мисля, че и някой друг го беше казал по-назад в темата.

  6. #46

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Благодаря Юри! Не намерих по активна съставка нещо като Арсенал, но дават два препарата за ж.п. линии- Санглифо и Глюфосан и мисля, че ще свършат работа при мен.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •