Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 47
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    В отговор на въпроса от темата "ДА СИ ПОКАЖЕМ КОШЕРИТЕ" ще отговоря-тревата в самия пчелин и м/у кошерите я пръскам с РАУНДЪП.Правя го в началото на пролетта а ако се наложи повтарям и в по-късен етап.Пръскам надвечер,проблеми с пчелите съм нямал.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Благодаря ти много приятелю. Надявах се точно на това, и се радвам да го чуя.Спести ми много пот и неудобство.Желая ти успех във всичко.

    Ползвал съм Раундъп за плевели извън пчелина. А за семената ползвам Стоумб. И двата са ефикастни.Само че в пчелина не посмях страхувах се от странични ефекти върху пчелите.Сега вече съм по-спокоен.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Не по,бъди напълно спокоен.Изпитано е вече доста години.

  4. #14
    ANIBAL
    Guest
    .......

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Само да доуточня името на препарата , споменат от колегата- не Стоумб, а Стомп. Той е предимно срещу житни плевели.А групата на линурона е голяма, там са и Афалон, Калин фло и т.н.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Христо е прав. Благодаря за корекцията приятелю. Името на препарата наистина е Стомп допуснал съм грешка при изписването.Сега съм с едни гърди по-напред в борбата срещу превелите, пред и около кошерите.Благодаря на всички за дискусията.Направи ми живота по-лек.

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    В синхрон с темата бих потвърдил безвредността на Раундъп В/у пчелите.И аз съм пръскал с него и съм бил спокоен само през сезона.На другата година пак ще трябва да се пръска.Хубаво е и да се преореоре или да се обърне с права лопата.Това пред кошерите,заради бацили и кърлежи. tongueout; wink;
    При мен ,това с обръщането и прекопаването е невъзможно , при мен плевелът е троскут , който се размножава коренищтно, и ако взема да копая , леле божке.
    Ще взема де пробвам и аз със ранудъп , но май цял варел ще ми трябва.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колеги, в друг форум бях писал,черна угар или прекрасен зелен килим.Всеки има право на избор!! Аз съм избрал по трудното, килима!Решете сами! Успех!

    ПС. Имаше филм за раундъпа не е лошо да го гледате!?! Това е филма, срещу 4.80лв ще разберете за какво иде реч! http://<a href="http://zonafilmi.com...movie=7577</a>

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    15.10.2010
    Мнения
    2
    Здравейте колеги, през пролетта напръсках късно вечерта пред кощерите с раундъп но не съм доволен понеже на следващия ден вечерта имаше доста измрели пчели пред повечето от кошерите. След това си купих моторна коса и засега съм най доволен от нея, кося или сутрин рано или вечер като си слагам було

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Не знам дали раундъпа е безвреден за пчелите, но за хората определено не е. Легалната му употреба е по-скоро условна, тъй като може да се употребява само един сезон за дадено място, след което употребата му е забранена, тъй като се натрупва в почвата.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •