Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 143

Тема: Мравки

  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Един от кошерите ми, беше отгоре като мравуняк. Като отворя подкапачната и плъзваха навсякъде мравки, и страшно много дразнеха пчелите. Мравките бяха от обикновените черните, но гледаха по една шепа яйца. Горих ги, хвърлях ги на 200-300м от пчелина и не изчезваха. Накрая поръсих отгоре с бялата пудра, против мравки и всичко приключи. Не съм забелязал пчелите да се дразнят от нея.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако ми беше казъл някой,че на 750м н.в. на 5 февруари ще има нашествие на мравки щях да го помисля за луд.Толкова много мравки не е имало даже и след дъжд.Където и да погледне само мравки виждаш...Не знам за хубаво ли е за лошо ли е?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако ми беше казъл някой,че на 750м н.в. на 5 февруари ще има нашествие на мравки щях да го помисля за луд.Толкова много мравки не е имало даже и след дъжд.Където и да погледне само мравки виждаш...Не знам за хубаво ли е за лошо ли е?
    На пари е!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Преди години, още преди да стана пчелар, ми разказаха една история с мравки и пчели, която съм запомнил трайно. Под капака на кошер се заселили мравки. Жената ги напръскала с мухозол. Загинали както мравките, така и пчелното семейство.

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Преди години, още преди да стана пчелар, ми разказаха една история с мравки и пчели, която съм запомнил трайно. Под капака на кошер се заселили мравки. Жената ги напръскала с мухозол. Загинали както мравките, така и пчелното семейство.

    Аз затова използвам Доместуса...Ама тия мойте мравки са и в дома не само в кошера.Ей,сега една мина по край мифката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Преди години, още преди да стана пчелар, ми разказаха една история с мравки и пчели, която съм запомнил трайно. Под капака на кошер се заселили мравки. Жената ги напръскала с мухозол. Загинали както мравките, така и пчелното семейство.
    Тия мравки под капаците са черни.Сравнително едри.Семействата са малобройни.Избиват се с ръце и се почиства от яйцата им.Появяват се под капаците само при пчелари, които не ровичкат постоянно из кошерите.Мравки, мравки ама и те искат спокойствие.
    По-гадни са горските мравки.Средно големи червеникави и многобройни.Мравуняците са големи купчини.Ако са в двор кокошките разчистват терена.Срещу всички мравки ефикасно и безопасно за топлокръвни е подхранването на мравките със сироп с боракс.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Тия мравки под капаците са черни.Сравнително едри.Семействата са малобройни.Избиват се с ръце и се почиства от яйцата им.Появяват се под капаците само при пчелари, които не ровичкат постоянно из кошерите.Мравки, мравки ама и те искат спокойствие.
    По-гадни са горските мравки.Средно големи червеникави и многобройни.Мравуняците са големи купчини.Ако са в двор кокошките разчистват терена.Срещу всички мравки ефикасно и безопасно за топлокръвни е подхранването на мравките със сироп с боракс.

    А пробвал ли си с Тайфун С
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А пробвал ли си с Тайфун С
    Твое изобретение ли е това?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Твое изобретение ли е това?
    Май го взема с отстъпки, ти верно ли не знаеш за новата панацея за Нозема Ц
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Май го взема с отстъпки, ти верно ли не знаеш за новата панацея за Нозема Ц
    Не знам.В купчините глупости, които предъвкваме ежедневно явно съм пропуснал.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •