Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 143

Тема: Мравки

  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Бая време ще трябва да отглеждам пчели, докато се науча да им различавам жуженето кога за какво е характерно.
    Кошера бучи и се чува от 5метра,като работещ електрожен.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Със нафталин някой пробвал ли е да ръси около кошерите за мравки и как се отрязява на семействата ?

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Не се занимавайте с глупости,мравките и пчелите са си живели милиони години и не са си пречили.Нормално семейство не пуска мравки в кошера,а ако е ненормално по добре да го няма.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Не се занимавайте с глупости,мравките и пчелите са си живели милиони години и не са си пречили.Нормално семейство не пуска мравки в кошера,а ако е ненормално по добре да го няма.
    Те може да не си пречат,но ми изядоха кошерите.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Кошерите да не са ти от захарен памук?

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Кошерите да не са ти от захарен памук?

    Не са,но са малко старички заради бройката...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8
    Здравейте, и аз имам проблем с мравките. Въпросът ми е дали някой е ползвам "Добол за мравки" и ако да да сподели мнението си за този препарат и кога може да се пръска около кошерите.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Миналата година, едни едри черни мравки ми надупчиха една хранилка на финландски полистиролен кошер и се заселиха в нея. Предполагам, че във Финландия нямат такива мравки. Мравките не са за подценяване!

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Миналата година, едни едри черни мравки ми надупчиха една хранилка на финландски полистиролен кошер и се заселиха в нея. Предполагам, че във Финландия нямат такива мравки. Мравките не са за подценяване!
    Мравките когато са се заселили в кошера върху пчелите се унищожават с горелка. Набляга се на яйцата, че тези които са навън ги събират пак, ако сте ги изхвърлили по земята и отново сформират колонията. Когато се получи пак тъй, се повтаря действието с горелката. Трети път няма. Много разбират от възпитателните методи. Сега в пчелина имам три мравуняка. Два с дребни мравки и един с големи, който гледам понабъбва, но съм ги оставил да чистят пчелина. Особено големите.

  10. #110
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мравките когато са се заселили в кошера върху пчелите се унищожават с горелка. Набляга се на яйцата, че тези които са навън ги събират пак, ако сте ги изхвърлили по земята и отново сформират колонията. Когато се получи пак тъй, се повтаря действието с горелката. Трети път няма. Много разбират от възпитателните методи. Сега в пчелина имам три мравуняка. Два с дребни мравки и един с големи, който гледам понабъбва, но съм ги оставил да чистят пчелина. Особено големите.
    Само бих допълнил,че ако нямаш време да се занимаваш,след горелката като наръсиш с бяло брашно покривната табла мравките изчезват завинаги!

 

 
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •