Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 35
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Аз бих ги преместил.Няма да мога да ги мисля цяла зима.Сега времето е добро ,а и до края на октомври трябва окончателно да ги подредиш, ако е нужно и да ги зазимиш.Колкото до заклейването , ако новия кошер ти е добър обема работа за пчелите няма да е голям.А ,ако януари поставяш питка какво става с заклейването?Аз местя.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от kseno
    Мисля утре вечер да ги преместя
    Мести ги без притеснения,времето е много подходящо за това.Като се правят прегледи сега,не се ли разхерметизирва покрива?Моят съвет е-не си губи времето в питанки а използвай хубавото време и действай.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Вече са в новата къща

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Що не си затворил капака. Я пусни снимка на стария сандък да видим, може да е по-хубав. На тоз вземи му оправи ръбовете на ламарината, че всичката вода ще върви по стените.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    27.03.2016
    Мнения
    12
    Интересуваме ще закопувам скоро отводки и ще ги поставям в нови кошери,дали е нужно предварително някаква профилактика или подготовка за да не се стресират пчелите ...блогодаря предварително за отговора

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е що за въпрос? За всяко нещо трябва да има разчет и подготовка. На първо време се сещам че трябва да си огледаш кошерите и да помислиш кое как, щото после като пуснеш пчелата вътре става зор. По една-две основи трябва да им предвидиш и сиропец и т.н. Профилактиката я остави за след местенето, надявам се довечера колегите да се включат и да ти дадат точни указания.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Кога е това скоро?Иначе малко или повече няма как пчелите да не бъдат стресирани.Отводките на място ли ще ги местиш в новите кошери,или ще ги местиш след като вече са при теб?

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Даниеле, въпроса ти е неясен. Поне за мен.
    Разбирам го така: Ще купиш нови кошери, след това отводки, и ще населиш отводките в новите кошери. Прав ли съм?
    Ако е така, новите кошери трябва да са прогонени (да си наредил всичко, и да видиш дали пасва). Да са поставени, и нивелирани на постоянните си места. След като докараш отводките, натриваш новият кошер от вътрешната страна с маточина (аз така процедирах и пчелите видимо бяха спокойни), и прехвърляш. Не знам колко "скоро" е това. Сега трудно ще намериш маточина. Не съм сигурен дали ще стане с Крамолис, това ще каже някой който го е правил по това време.

    Поздрави, и успех! Г. Георгиев

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм съгласен с мнението на колегата Bobi.Заселвал съм нови кошери и съм го правил привечер,натърквам с маточина и местя.Ако отводките са на място,слагаш новият кошер до отводката и местиш.После след като се поуспокоят отместваш сандъка от отводката и го прибираш.Успех!

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    27.03.2016
    Мнения
    12
    Благодаря ви за изчерпателните отговори,към младия пчелар.кошерите са мое дело,сега проучвам и вариянтза кошери от фибран,някаде тук бях виждал снимки мисля на колега правил вече такива...ако някой си спомня да е срещал кой точно колега..

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •