Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 111 до 117 от общо 117
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мерси, допада ми твоя метод ще го направя и аз така.

  2. #112
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    ПРИВЕТ
    ЧИСТО НОВ СЪМ И ЗА ФОРУМА И КАТО ПЧЕЛАР.
    ВЪВ ВТОРНИК ВЕЧЕР СЕ СДОБИХМЕ С 10 МАЛКИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА С ПО 3-4 ПИТИ С ПИЛО И СЪОТВЕТНО МАЙКИ ЗА КОШЕРИ ДБ 10 РАМКОВИ.(ПЧЕЛИТЕ ЩЕ ГИ ОТГЛЕЖДАМЕ С БРАТ МИ). СЕГА В МОМЕНТА СА В КУТИИ ЗАЩОТО КОШЕРИТЕ ЩЕ БЪДАТ ДОСТАВЕНИ ПРИ НАС В ПЕТЪК. КАКВО ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ ДА ПРАВИМ ДОКАТО ГИ ПРЕМЕСТИМ В КОШЕРИТЕ, КОЕТО ЩЕ СТАНЕ НАЙ-КЪСНО ДО НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР.

  3. #113
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2013
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от tenik1
    ПРИВЕТ
    ЧИСТО НОВ СЪМ И ЗА ФОРУМА И КАТО ПЧЕЛАР.
    ВЪВ ВТОРНИК ВЕЧЕР СЕ СДОБИХМЕ С 10 МАЛКИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА С ПО 3-4 ПИТИ С ПИЛО И СЪОТВЕТНО МАЙКИ ЗА КОШЕРИ ДБ 10 РАМКОВИ.(ПЧЕЛИТЕ ЩЕ ГИ ОТГЛЕЖДАМЕ С БРАТ МИ). СЕГА В МОМЕНТА СА В КУТИИ ЗАЩОТО КОШЕРИТЕ ЩЕ БЪДАТ ДОСТАВЕНИ ПРИ НАС В ПЕТЪК. КАКВО ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ ДА ПРАВИМ ДОКАТО ГИ ПРЕМЕСТИМ В КОШЕРИТЕ, КОЕТО ЩЕ СТАНЕ НАЙ-КЪСНО ДО НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР.
    Ще те посъветвам следващия път да пишеш с малки букви.Големите букви се приема като ВИКАНЕ.
    Всичко,което го можеш ти,го мога и аз,само че по-добре!

  4. #114
    Постави кошерите на местата на кутиите не по по напред не по назад а на местата им. Имам предвид че ако ги изместиш в другия край на двора пчелите ще търсят старото място. Отместваш кутията слагаш кошера и прехвърляш рамките и така процедираш и с следващата
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Новият колега пита какво да ги прави докато дойдат кошерите, а не какво да прави когато дойдат wink; !
    Ама не казва какви са тези "кутии", картонени ли са, дървени или други.Ако са картонени, да подготви по един чадър и да се моли да не вали... :D .
    Ако са дървени, да си пие бирата, да чете форума да чака сандъците.....
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Приемам - няма да пиша повече с големи букви.
    Кутиите са от шпертплат 4мм. Прогодени са за 6 рамки ДБ и лакирани с безир на ленена основа.
    Исках да разбера дали има нещо фатално да стоят 5 дни без да ги подхранваме, защото няма възможност да им поставим хранилки през този период? Фатално ли е да им сложим рамки за градеж когато ги прехвърлим в кошерите?

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не е фатално да стоят в преносните съндъчета и повече дни.
    А за рамките за градеж, ако нямаш изградени пити нямаш друг избор.
    Аз така процедирам, основи и сироп да градят иначе няма как да ги разширявам.

 

 
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •