Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 117
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Към начинаещите - внимавайте много да не пръскате върху открито пило !!!
    A kak се протцедира ако искам да подсиля слабо семеиство с пило и пчели, но на питата има както запечатано така и открито пило????

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Смиташ пчелите на прилетната дъска пред семейството което изкаш да подсилиш и слагаш питата със пило в кошера.Младата пчела след леко подпушване ще навлезе в кошера без проблем,а старата пчела ще се върне в стария си кошер.

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Йорданов, защо си признаваш без бой?!wink;

    Чували сме го и за дезодоранта и за ракията, само дето трябва да отсяваме кое и как.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    Захарен сироп и мастичка за мен и пчелите безвредно няма лук и другите измишлйотини а и както казва колигата става бързо в едно пулверизаторче само гледам да не влиза навътре в килийките с откритото пило до сега проблем не съм имал.
    успех и мед тази година

  5. #65
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka
    Оеднаквяване на миризмата ,вместо търкане с лук по дъното.Много по бързо става
    Да беше казал, че си направил сборна отводка, иначе е безсмислено.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ааа това с мастичката е култово... че то като се замисля не само че е безвредно, ми то си има и лечебен ефект, за всички участници в процеса. Ама спирам че ако ми дойде музата и Шефовете ще ни гонят в друга тема

  7. #67
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Да става дума за сборна отвотка сори че съм ви подвел

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Днес бях при отвотката.Минали са 5 дни от създаването и.Прегледах я и имаше само един запечатан маточник.Унищожих го.Останаха 3 или 4 незапечатани.Нормално ли е да има само 1 запечатан.Данеби аз да я прегледах по-рано,иначе всеки ден и слагам меден сироп

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А ти колко очакваше?Пчелите си знаят работата.До тук добре.Остави ги на мира още 20 дена.Само им дай още малко сиропец.

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Добре Aleksey така ще направя.Сипвам им сиропец и няма да ги преглеждам.След 20дни ще ги прегледам за да видя състоянието им и дали ще има мама.

 

 
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •