Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 27
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    На наклонен терен не се задържа влага.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    http://www.youtube.com/watch?v=M67hQ...eature=related
    Филм за Оргавизация и избор на място за пчелин.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ще помоля за мнение.Отдава ми се възможност за закупуване на дворно място доста изгодно.Опасението ми е че е неподходящо за пчелин.Намира се в най–високата част на селото.Доста е ветровито.Как влияе това на зимуването и на пролетното развитие?

  4. #14
    винаги може да оградиш пчелина с ограда не се притесняваи. даже е задължително ако има в селото братя роми.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Който реши да пипа,няма какво да го спре.Мангалите пчели няма да пипнат ама други бели може да направят

  6. #16
    така си мислиш и мангалите почнаха да крадят кошери. иначе една дъсчена ограда ще ти реши проблема с ветровете, може и жив плет.... абе варянти много

  7. #17
    Някъде бях питал вече за проблема ,но не мога да си намеря темата и затова ще пиша тук.След няколко дни трябва да настаня една отводка на около 6 метра от постройка в която има биволи,като кошера ще е с гръб към тях.На прозареца ще сложа комарник и няма да влизат при тях но през деня когато излизат се притеснявам какво ще стане и дали миризмата ще пречи на пчелите.Тези биволи минават от години на 3 метра от два други кошера и до сега не е имало проблем, но знае ли човек.Имам хубава земя само за тази работа но е отдалечено и съм сигурен че ще има кражба,затова се хващам като удавник за сламка и не мога да спя вече от мислене.Ако някой има опит нека помогне да знам в какво се впускам.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    Моля да ме посъветвате , реших да изградя пчелин. Харесах си място - горичка с добра сянка. Доколкото разбрах трябва да осигуря ранно напичане от слънцето върху кошерите както и обедна и след обедна сянка над тях. Това го има но притесняват ме два фактора. Мястото е високо и ще бъде ветровито през зимата и е близо до околовръстен път по който движението не е огромно но все пак го има пътят ще е на около 80-100 м. Има добър подход до терена и възможност за СОТ охрана , паша има - ниви наоколо както и гори , има и река в близост . Проблем ли ще са евентуалните зимни студени ветрове като разбира се мисля за някакви плътни огради и защитни растителности?

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Запрятай си ръкавите и действай.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Запрятай си ръкавите и действай.
    Действам цял ден се борих с горско , община и ветеринарна.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •