Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Всичко зависи от състоянието на кошера. Когато е нов и няма откъде да излязат пчелите проблеми няма. Достатъчно е да затвориш прелката и да стегнеш кошера с колан. Има едни колани с тресчотка. 2-3 лева е броя. идеална работа върши. Е ако подскочи кошера на някоя дупка може да се размести странично, но в нормалния случай съм местил не един път и пчели не са ми излизали.А там където кошера е поотворен запълваш дупките с парцалчета и облепваш с хартиено тиксо.

  2. #12
    Мойте долу горе толкова км ги карах бяха в картонени кутии и квадратче мрежа което не беше метално организираха се и го изгризаха последствие 4 отводки излязоха на задното стъкло на колата и бях звезда по пътя към Владая всичко живо ме снимаше затворих прозорците на колата пуснах климата на макс и цигара след цигара ,с две думи почти винаги излизат както казва един мой учител. Добре ги опаковай защото това е шок за тях и те се борят с всички сили за живота си wink; Ако ги поставиш както трябва и имат въздух от къде да взимат мисля че нямаш проблем сега ми подариха кошер с пчели от родата което е на 440 км от софия познай какво ще става подарък не се връща :D

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    То за това си има чохали за превозване.
    Аз като прекарах моите миналата година взех чохали от един пчелар и 1 пчела не излезна.
    Този който ми ги превозва се беше подготвил все едно отива на война като разбра че са стари кошерите.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •