Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28

    КОШЕРЪТ,КОЙТО СЪМ РЕШИЛ ДА СИ НАПРАВЯ.

    До края на април ще си взема пет пчелни семейства. Сега чета и понеже нямам търпение си направих първия кошер в компютъра : )Та ако през пролетта на 2013 ми е останало поне едно силно и здраво пчелно семейство ще му направя ето такъв кошер. Давайте критика докато не съм го почнал : )
    Всички останали кошери смятам да бъдат съвсем стандартни ЛР-и..

    vladisss.com

  2. #2
    Няма какво да се критикува. Това си е стандартен кошер ЛР, само че с малко декоративни елементи. За стационарен пчелин с любителска цел, ако направиш всичките такива, пчелина ще изглежда супер. Обслужването и метода на работа с него си е, като със всеки друг.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Перфектни изглеждат , но се иска добър майстор и подходящи машини , за да се направят по този начин. Иначе страхотна идея. Дано да я реализираш. Успех.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Колега ти изби рибата - много добро! Направи 3D визуализация за рамките и питите тъй че да влезем през прелката и видим интериора Предполагам че ще стане красиво, толкоз красиво че няма да ти се свиди да го цапаш с прополис.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Оф.. подлудял съм и затуй правя глупости.. Всички ми казват или "Няма вече отводки" или "Най-рано юни ама не е сигурно.." - Какво ми остава освен до юни да се надявам и да си измислям кошера на мечтите : )
    vladisss.com

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Не се навивай толкова, неизбежно ще минеш през доста трудни моменти които ще бъдат тест за мотивацията ти да се занимаваш с пчеларство. Давай го по-спокойно, приличаш ми на себе си миналата година.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Бе човека иска критика , дайте да му я дадем бе По външните елементи където ще се стича капката вода трябва да завършва с ръбче и наклон навън, мани ги тия овали навътре. Вярно , нарушаваме хармонията и първоначалния замисъл на Твореца, но понякога трябва да сме прагматични. На крачката много се кефя, едно време на село имахме готварска печка на дърва със същия дизайн. Веднага си представих как хубавичко ги обмазваш с грес против мравки :D Отворите как ще ги затваряш ? Материал намери ли ?

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Благодаря за конструктивната критика Йорданов!
    Този кошер е само добро пожелание за 2013 и определено ще го преработя съобразно препоръките ти за изтичане на водата по елементите.. Другите кошери ще ги изпълня точно по документацията на Димитър Бонев.
    Всъщност е голямо мазало в главата ми в момента- благодарение на Лалов и Зарко намерих материал в Ракитово. Обаче навсякъде чета, че не е добра идея да се хвърлям на много кошери в началото. От друга страна не си заслужава да инвестирам пари в машини, ако няма да направя поне 50-60 кошера, пък и за по-малко не мога да взема материала на добра цена..

    Сега се чудя дали да купя 5 готови кошера, с които да експериментирам в началото или да купя материал за 50 кошра и да се хвърля с главата напред пък каквото стане..
    Така или иначе ще се захвана с пчеларство - 17 години работих като дизайнер и нервите ми са в такова състояние, че ако не се махна от "големия град" след година ще съм в лудницата.. А мислите и книгите за пчелите ми действат много добре - спрях да крещя на околните за щяло и нещяло откакто си мисля за бъдещия пчелин : )
    vladisss.com

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Виж сега . Туй за нервите го разбрах още от първия ти пост, все пак от 25 години работя с хора. Че си дизайнер и че не те е страх да се хвърлиш в нов бизнес ми трябваха още няколко мнения. Акъл от мене- вземай два-три какви да е кошера от някой дядо и почвай. По- нататък ще видим "как дела", пък като се наложи тука има хора и бизнес план могат да ти спретнат, че и счетоводството да ти стъкмят cool;

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Абе за кошерите от дядовците - всички казват, че ще бъдат пълни с болести.. Иначе мога да взема 20ЛР-а на старо за по 30лв. (някак се влюбих точно в ЛР-ите).. Сега чета разни статии за дезинфекция на кошерите - дали може да свърши работа една добра дезинфекция, ако приемем, че пчелите в тези кошери са били болни от всичко?

    Не знаех, че за нервите си е проличало толкова лесно : ))Все пак повечето хора около мен го разбират чак като побеснея заради нещо изключително важно от рода на това, че са на различно мнение от моето : )))
    vladisss.com

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •