Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 34
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9

    Червиви кошери и рамки пр-во на Юни и Мустафа от Якоруда

    Здравейте!
    Поръчах си 10бр. 12-рамкови ДБ кошера с допълнителен магазин, комплект със сковани рамки. Имат обява в един подобен форум. Поръчах по телефона,харесаха ми на снимките, пратиха ми ги по БДЖ, спазиха срока. Изненадата беше , че почти по всеки детайл на кошерите има дупки от червей, почти всяка втора рамка има дупки от червей на поне една от летвите.Дървесината е доста червива !
    Производителя е Юни и Мустафа от град Якоруда
    Ето и снимки

    http://toxyy.snimka.bg/hobby/novite-...akoruda.662887

    http://toxyy.snimka.bg/hobby/novite-...akoruda.663323

    А това е обявата в другия форум

    http://beehoneyportal.com/forum/view...tart=30#p44080

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Виж,приятелю за рамките е недопостимо въпреки сухия матариал,но за кошерите не е фатално,ако си ги боядисвал ти трябвало е да ги прекитиш малко преди боядисването,със сигорност е искал да те очарова с изработка и сух материал за сметка на язвите ,поне това констатирам от снимките
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Че ме "очарова"-"очарова" ме. Големите дупки са ги китосвали, ама ква файда, червея си яде ли яде... Принудих се да боядисвам и елементи , които принципно не се боядисват.Въпроса е принципен, плащам за нещо, а получавам съвсем друго, с друга стойност.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Нали ти обещаха компенсация ,но ти искаш да си задържиш и червивите ,тва не е правилно,иначе червивите са изработени от санитарна сеч, които сигурно се предлагат за огрев в балкана

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    То обещаването не било като даването..А какво според теб да правя този сезон приятелю!? Къде да сложа пчелите, да ги закарам на Юни ли да ги гледа!? И кво съм виновен аз, че някой е решил да си изчисти боклука в моята поръчка.И да боядисвам аз като хамав, пък после уж други кошери пак да боядисвам и пак пари за боя да давам... Да пропусна цяла година ли !? И той Юни ни лук ял, ни лук мирисал, покриха се с Мустафа . Трябва да им чакам кефа да си признаят грешката, да се решат на компенсация, аз да седя да чакам, да не боядисвам кошерите, че белким някой може да ми ги смени, да не обтелвам рамките, че може да ми ги сменят и т. н. !!!
    Всеки трябва да си носи отговорността и последствията от допуснатите грешки ! Да виждаш някъде, оттатък, "черно на бяло" нещо писано от тях , било за признаване на грешка, компенсация !?

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    изпий една студена вода приятелю ,и друг път по куриер не купувай кошери.и не се заблуждавай по снимки от мостри

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Аз си я пия студената вода от как съм ги взел. Но съм решил да ги почерпя добре и тях, че доволни да останат от мен, колкото и аз от тях.!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Е нали уж бяха съгласни на компенсация, изметнаха ли се?

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Те нямат доблестта публично, в темата, да си признаят умишления гаф, пък аз съм тръгнал на нещо друго да се надявам...
    Никой не ме е търсил от как се обади Юни миналата седмица.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Чест и достойнство у нас нямат място...

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •