Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 34
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Да! Това е начинът - оплакване в Защита на потребителите. Това, че не са ти издали фактура и фискален бон е основание да ги "спукат". С платежните и евент. документ от БДЖ за получаване на пратката иди в Защита на потребителите.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Никой нищо не може да им направи, просто защото колегата дрон е действал наивно. Получил е пратка от физическо лице, както и е превел пари на физическо лице. Все едно аз съм му пратил кошери по бдж, а на мен ми е превел пари по сметката ми. Аз да не би да съм длъжен тогава да му пиша фактура. От тук нататък при всяко мърдане ще боли още повече.
    Колегата освен да си допие студената вода и да си изкарва яда по форумите друго не му остава. А пък за следващия път дано се е поучил.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Имам конкретен въпрос на който не намерих отговор по горе. Каква е конфигурацията на кошерите и колко пари плати за тях ?
    Платил съм общо 1400 лв . от които за

    дванадесет рамкови ДБ кошера с по един магазин 10 бр. х 80,00 лв. =800,00 лв.
    допълнителни магазини 10 бр. х 20,00 лв. =200.00 лв
    магазинни рамки, сглобени 240 бр., х 0,70 ст. =168,00 лв.
    плодникови рамки, сглобени 120 бр. х 0,70 ст. = 84,00 лв.
    транспорт по БДЖ + техен до ЖП-гара 1 х 148,00 лв. =148,00 лв.
    Цялата история е в тази обява
    http://beehoneyportal.com/forum/view...hp?f=14&t=1588

    На платежните пише- капаро за кошери, покупка на 10 бр. пчелни кошера. Това си е търговия, приходи, които най-малкото трябва да се декларират...
    Студената вода отдавна си я допих. Яд вече няма, сега по-скоро ми е забавно,забавлявам се за моя сметка и правя реклама на производителите.
    Настоящата тема нека бъде наръчник на всички, за това, КАК НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОСТЪПВА ПРИ ПОКУПКА НА ПЧЕЛАРСКИ ИНВЕНТАР.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    Един съвет колега,за да си спасиш инветара,на кошерите външно ги запуши
    дупките с кит от фин прах от стърготина и лепило за дърво и пак ги пребойдисаи,
    вътрешно ги намажи обилно с растопен пчелен восък ,за рамките пак с восък.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Hищо не може да се спаси колега щом има дървояди вече,въпрос на време е да се разпаднат на прах.Другия път колегата да внимава с кого си има работа и да не е толкова доверчив заради по-евтиния превоз по БДЖ !

  6. #26
    Неслучайно попитах за цената. Оказва се че не е малка. Ако това бяха кошери придобити за по 60-70 лв няма проблем, но тук цената им се връзва доста повече.
    Не се притеснявай за следите от дървояд, опита ми показва че точно тези следи са от насекомо яло дървесината още докато е била в гората. Квото яло, яло, сега вече няма страшно. Замазваш дупките по кошерите с кит /трици + лепило/ и боядисваш за да не те дразнят. И да не го правиш няма страшно. В дървесината на кошерите вече няма паразити.
    Естествено такива продукти би трябвало да са на по-ниска цена, но.......... Да ни е за обица, такава стока се купува само след щателен оглед. Лично. Не те ли изкефи теб самия, хич не купувай.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Повечето производители на кошери искат капаро, за да произведат и доставят кошери. В малка част от тях, кошерите са произведени и стоят на склад и чакат някой да ги купи. И аз купих два кошера от Юни по същата процедура - с капаро. Нямат следи от дървояди. Единственото което не ми хареса е, че след около една година се получи леко деформиране в горния им край, където се съединяват предната и страничната страници се получи фуга. Предполагам, че материалът не е бил достатъчно сух и затова се е изметнал. В крайна сметка успях да си ги оправя сам. Това съм го описал във някой от форумите. Рамките, които купих от него, бяха много точно изработени. При сглобяване, горната и долната летва винаги са успоредни, благодарение на точната изработка и сглобката от долната им страна. Долната летва е малко по-тясна от останалите. Поради това, при вертикално или W - образно обтелване, долната летва леко се огъва нагоре.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Приятелю valaz, защо не уточниш.че кошерите си ги закупил в началото на обявата!? Защо не споменеш и за онези рамки, дето ги замразява във фризера, заради дървояда!? В Булгаристан е така, всеки в началото се стреми да заеме пазар, придобие добро име с качествена продукция. Като се навъдят балъци се почва с номерата. Айде моля не ми ги хвали!
    Отказах се да пиша по темата, ама гледам дърпаш дявола за опашката, по необясними за мен причини...Кат сме почнали да продължим.. Явно е крайно време да си актуализирам фотосесията. Да видиш и при мен какви фуги има. Да видиш едни усукани рамки..Да ти покажа един капак на кошер, изметнат нагоре като шапка на офицер от Гестапо. И друго.. Месец като пуснах "рекламата" на въпросните господа, се почнаха едни среднощни обаждания. Сипеха се едни "благословии" по мой и цялата ми рода адрес. Номерът беше скрит. Тъпанарите си мислят, че като си крият номера, не мога да го разбера от мобилен оператор или полиция кой е. Не ми знаят нито връзките нито финансовите възможности. Да се благодарят, че несъм достатъчно луд. Нямат си и представа,че мога да си изкарам разпечатка на повикванията една година назад. Всичко може да се фиксира до определена клетка на оператор, дори до метри. Въпрос на време и желание е да ги осурвака някой.Престанаха навреме, щеше да има "легни-стани".. По акцента разбрах за кой район от страната става въпрос, нямам врагове принципно. Не беше трудно да свържа предходните ми действия с последващите благословии. Работя с хора, имам усет към някои неща..Преди повече от 20 години бях и в казармата. Там хора всякакви. Имаше и няколко от Родопите. Привидно добри хора, с добро излъчване, добри в приказките. Обаче..оказа се са най-големите крадци в поделението, лоши хора..да ти откраднат пастата за зъби, крема за бръснене, пуловера от мама...
    И тъй, да взема да спра,че усещам как ставам лош. Извини ме ако съм те обидил. Ако искаш да ги хвалиш или да им правиш с*ирки онлайн, моля, пусни си друга тема, не пиши в тази. Благодаря!

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Единия кошер, който бях купил от Юни отново започна да се отваря в един от горните ъгли. И двете стени се огъват навън в областта на този ъгъл. Наложи се да махна покривната табла и да я заменя с найлон, за да може да се затвори създалия се отвор. Другите ъгли на кошерите засега са добре.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20160320_123124_010.jpg‎  

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Единия кошер, който бях купил от Юни отново започна да се отваря в един от горните ъгли. И двете стени се огъват навън в областта на този ъгъл. Наложи се да махна покривната табла и да я заменя с найлон, за да може да се затвори създалия се отвор. Другите ъгли на кошерите засега са добре.
    Можеш да го ремонтираш, но не очаквай чудеса. Очаквай да се спука някъде и ще трябва да запълниш дупката с лепило.
    1. Местиш пчелите в друг корпус
    2. Развиваш винтовете на самия ъгъл(този който е проблемен)
    3. Слагаш корпуса да легне върху тази страна на кошера върху равна маса.
    4. Върху него слагаш тежест(20-30-50кг)
    5. Мокриш дъските с пулверизатор отвътре на тази страна.
    6. Загряваш с пистолет за горещ въздух отвътре(само тази страна)
    Мокриш, загряваш, чакаш да изстине, мокриш, загряваш, чакаш да изстине...докато не се прибере. Дървото ще се връща докато изстива.
    7. Хващаш с винтове. Сложи по 1-2-3 винта на всяка страна
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •