Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 34
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега, ако търсиш съчувствие, имаш го от наша страна. Друго не можем да ти помогнем. Обикновено в нормалния свят, за по големи поръчки има договори с условия. Както и по куриер, има клауза, преди да платиш - да разгледаш стоката и ако имаш забележки - да не я приемеш. Кофти работа. Иначе на пръв поглед добре изглеждат кошерищата, както ги нарича един приятел.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Аз да питам колегата къде гледа като ги плаща?
    Ами връщаш му ги на момента за негова сметка и така.
    Винаги гледаите внимателно за какво си давате парите.
    И аз така взех едни 200 рамки, които не бяха наи наи, но бяха само влажни, ще изсъхнат но сигурно ще се опукривят, ама така са ги пакетирали влажни че чак наи средния ред (добре че беше само 1 ред) беше мухлясал...
    Иначе с рамките в манерката.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Аз да питам колегата къде гледа като ги плаща?
    Ами връщаш му ги на момента за негова сметка и така.
    Винаги гледаите внимателно за какво си давате парите.
    И аз така взех едни 200 рамки, които не бяха наи наи, но бяха само влажни, ще изсъхнат но сигурно ще се опукривят, ама така са ги пакетирали влажни че чак наи средния ред (добре че беше само 1 ред) беше мухлясал...
    Иначе с рамките в манерката.
    Колега, чети какво съм написал, преди да коментираш.
    Да уточня за всички дето не са прочели за кво става дума или не са разбрали.
    Кошерите ги пратиха с БДЖ. Там системата е такава, че трябва да идеш на ЖП-гарата, да посрещнеш влака на който са натоварени, да ги свалиш сам от първия вагон и да си ги прибереш. Няма я магазията от едно време. Моите бяха натоварени на един бърз влак, който има престой 3 минути на гарата. През това време трябва са слязят и да се качат пътниците, да се разтоварят пратките и да се натоварят ако има такива. Как се разтоварват за 3 минути 10 кошера мислите!? Дали има време и за оглед на същите !? Според теб трябваше да задържа бързия влак половин ден на гарата и да почна да оглеждам елемент по елемент кошерите и рамка по рамка ли !? И примерно не ги взема представи си какво става с тях, продължават за крайната гара, кой ги поема нататък, за чия сметка, какво става с моите пари !?Май не се връзва някак си, нали !?
    Това да не е ЕКОНТ с опция "отвори преди да платиш " !
    Съчувствие май не търся колеги, е може би малко,но него отдавна го получих. Не това е в основата на темите ми.
    Една от целите ми е колкото се може повече хора от бранша да разберат какви червиви кошери и рамки се изработва в гр. Якоруда и що за хора са Мустафа Кунчов и Юни от същия град.
    Другата ми цел е да предпазя някой наивен техен клиент да не изгори като мен.
    Да не забравяме, че съм морално задължен, искам да им направя подобаваща реклама на бизнеса, доволен съм отвсякъде, трябва да останат доволни и те.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    То за това трябва да има тема като черен списък и всеки там да си описва премеждията с разни "майстори", доставчици, търговци и тем подобни. Като я прочете човек и сам да си преценя дали да се занимава с тия дето са описани. Само, че за да няма плюене и чернене от конкуренция всичко трябва да е със снимки на продуктите, фактури, банкови преводи и други подобни, както го е направил колегата.

  5. #15
    Зарко, за тази цел си има цял подфорум и колегата много на място си е пуснал темата. Крайно време е хората в България, да се научим да работим качествено и да си изпълняваме поетите ангажименти. И когато го направим, ще получим признание и добри печалби.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Юри, извинявай, не бях видял за подфорума.
    Абсолютно съм съгласен с теб. Тоя стремеж да се прецакваме ни дърпа само назад и в крайна сметка всички сме в блатото.

  7. #17
    Колега dron28,имаш ли някакъв документ,че си купил кошерите от този производител?Иди в съда и потърси Вещо лице,което да разбира от дърводелство.Посъветвай се с него какво можеш да направиш в твоя случай.Аз имах подобен случай,но имах подписан договор и нещата там са регламентирани в закона.Като си помисля,че миналата година харесах продукцията на същия производител,но поръчах на друг,който се оказа от същата "класа"....Желая ти успех!

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Колега dron28,имаш ли някакъв документ,че си купил кошерите от този производител?Иди в съда и потърси Вещо лице,което да разбира от дърводелство.Посъветвай се с него какво можеш да направиш в твоя случай.Аз имах подобен случай,но имах подписан договор и нещата там са регламентирани в закона.Като си помисля,че миналата година харесах продукцията на същия производител,но поръчах на друг,който се оказа от същата "класа"....Желая ти успех!
    Здравей колежке ....и моите саболезнования- видях ти темата !
    Документите , които имам са двете платежни от банковите преводи. Снимките им са в папката с кошерите. Касов бон и фактура нямам, нито договор. Сметката е разплащателна, на физическо лице- Мустафа Исмаил Кунчов. Вярно наивно съм постъпил,снимките бяха добри в обявата, а всички мнения на доволни клиенти. Кой може да предположи...
    За съда не знам, може да е пробвам. Други идеи ми се въртят в главата. Така и не разбрах това фирма ли е,какво е, кой ги произвежда... Ще ми бъде интересно и дали господина с банковата сметка ще ги декларира тия приходи в годишната си данъчна декларация. И в едно извлечение назад в годините предполагам ще има доста материал за НАП.
    Наложи се да си кова допълнително горните летви на повечето рамки. Полуграмотният, сляп циганин, дето ги е ковал, е ползвал някакви тесни и дълги скоби. Бутал ги е под различни ъгли, в резултат на което теловете са в канала на горната летва и нищо не държат...
    Понеже гледам си в екип Модератори, имам едно предложение. Няма да е лошо при пускането на обява от производител на пчеларски инвентар, да има точни и ясни правила за това. Да бъде задължително да се пише имената на отговорното лице, седалището на фирмата, снимки на изделията и евентуално на производствената база.А не както в моя случай- пуснал някой с някакво име обява, сложил няколко снимки, зарибили се няколко човека, банковата сметка на друг, трети пък ги произвел и т. н. ..
    И в крайна сметка, излиза така,че всеки по-ококорен циганин, живеещ в балкана, намира начин да умножи няколко пъти цената на крадената си дървесина.

  9. #19
    Имам конкретен въпрос на който не намерих отговор по горе. Каква е конфигурацията на кошерите и колко пари плати за тях ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  10. #20
    dron28 ,това,че ще си напише всичките данни в обявата,пак не е гаранция за качество на продукцията.Ако не си ЗП иди в Защита на потребителите и обясни случая си.На мен там на можаха да ми помогнат,защото съм ЗП и кошерите ми били за комерсиална цел.Затова отидох в Съда.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •