Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2012
    Мнения
    3

    КАК ДА ПОСТЪПЯ С ПИТИТЕ ЗАХАРОСАН МЕД В КОШЕРА

    Тази година за първи път имах слънчогледова паша и се наложи да оставя кошерите да зимуват на слънчогледов мед, който естествено вече е захаросан. В момента кошерите ми имат почти по 2 магазина захаросан мед и искам да питам какво трябва да направя, за да помогна на пчелите да усвоят този мед. Миналата седмица, докато преглеждах семействата, надрасках по две пити с мед и ги напръсках с топла вода. Мислите ли , че това е добра идея?!

  2. #2
    колега,кошерите ти с по два магазина мед ли зимуват....това са много сериозни запаси...дори бих казал прекалено големи....

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2012
    Мнения
    3
    тази година им оставих наистина много мед- с цел да не подхранвам

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Ами това е варианта пръскаш с топла вода и храниш,но не ги надраскваи само ами ги разпечатаи първо от едната страна и след като го вземат (1-2)дни разпечатваш и от другата страна.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2012
    Мнения
    3
    kara7, благодаря за отговора! И аз снощи успях да намеря в Календарния справочник на Любен Радоев информация по въпроса. Той препоръчва да се разпечатва участък колкото длан и да се пръска с топла вода през 4-5 дни. Аз съм разпечатала доста повече 1,2 пити :D -ама нищо, друг път ще знам.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Моля,да ми отговорите:Ако запечатката е стара и твърда,може ли пчелите да използват празната съседна килийка и от там в дъното да стигнат до меда.Срахувам се от неканен гост,пък и по-добре да питаш,от колкото да не знаеш!Е вярно.Трябва да има и колеги,на които да благодариш!

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Моля,да ми отговорите:Ако запечатката е стара и твърда,може ли пчелите да използват празната съседна килийка и от там в дъното да стигнат до меда.Срахувам се от неканен гост,пък и по-добре да питаш,от колкото да не знаеш!Е вярно.Трябва да има и колеги,на които да благодариш!
    Колко да е по твърда от тази на дъното? Дори отгоре ще им е по - удобно да разпечатват отколкото в теснотията.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Моля,да ми отговорите:Ако запечатката е стара и твърда,може ли пчелите да използват празната съседна килийка и от там в дъното да стигнат до меда.Срахувам се от неканен гост,пък и по-добре да питаш,от колкото да не знаеш!Е вярно.Трябва да има и колеги,на които да благодариш!
    Няма стара, няма твърда- глада е по-силен от тока.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •