Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 166
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не знам кой измисля тези закони ама това е голяма простотия.

    - регистриране на нов животновъден обект;
    - издаване на ново “Удостоверение за регистрация на животновъден обект - пчелин”;
    - пчелните кошери да бъдат маркирани с новите номера на новорегистрирания обект, съгласно Наредба №27;
    - да се издаде нов ветеринарномедицински дневник на пчелина, в които да е вписан новия номер на животновъдния обект;
    - собственника на пчелина да се пререгистрира като земеделски производител с новия животновъден обект;

    До тук 200 лева и много губене на време.Тази година за първи път сам на подвижно и мисля да ги местя 4 пъти по 200 лева.Този закон май няма да се спазва от никой.Данъци ,осигуровки,такси,горива всичко се вдига а меда три години си стои на 4 лева.

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Абе колеги това са глупости, само ви трябва документ на ветринрня лекар за превоз на кошерите до точката на която ще бъдат оставени, че не са болни, а регистрацията си остава на пчелина дето зимуват.Поне аз така правя и така ще правя за напред, а този закон този дето го е измислил да си го завре в ........

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тази година и при мене е така.Разрешение от кмета на населеното място,пътен лист от ветеринарния и до тук се приключва.Но от догодина разбрах че за да практикуваш легално подвижно пчеларство трябва да минеш по горе споменатите глупости.Мисля че закона е приет от 2011 г но все още не се прилага от ветеринарните не знам по какви причини.Може би и те смятат че е глупост или не знаят още.Някой ако има повече информация да сподели ако обича.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    27.12.2011
    Мнения
    3
    Колеги с интерес следя този форум.За втора година ще практикувам подвижно пчеларство,ще се радвам на съвети от вас.Ето и нещо от мен,което сам си направих с помощта на брат ми.



  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Браво.
    На мен лично неми допадат тези фургони защото са много тежки и не вземат много кошери
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #56
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров
    Браво.
    На мен лично неми допадат тези фургони защото са много тежки и не вземат много кошери
    За мен пробемни са колелата на фургона,а не бройката!

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    27.12.2011
    Мнения
    3
    Знам наистина вози доста твърдо ще трябва да ги сменя

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    13.02.2013
    Мнения
    1
    Привет на всички!Прочетох доста от темите във форума и също се интересувам от започване на подвижно пчеларство.Научих и видях доста неща ,за което съм благодарен на съфорумците.Сега се оглеждам за подходящ фургон или ремарке.
    Ако някой има идея може да сподели.
    Да попитам ...фургоните трябва ли да имат номера?Не се виждат често фургони да се движат по пътищата , но и като видя са дори с надпис "Без светлини" а какво остава за табели.

  9. #59

    Подвижно пчеларство

    Подвижното пчеларство изисква специфично оборудване, за да се облекчи работата на пчеларя. Не случайно се използват кошери Лангстрот, с който се работи по-лесно и по-бързо. В този тип кошери има само 1 размер рамки, корпусите им са взаимозаменяеми, а компактността на конфигурацията позволява плътно товарене без загуба на место върху ремаркета при превоз. Ние сме производител на кошери тип Лангстрот и ще се радваме да увеличаваме нашите клиенти. Размерите на продукцията ни са със стандарт както за българския пазар, така и за европейския.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    В едно съседно село има много добра акациева, липова и др. паша, уговорих се с местен човек който срещу известно възнаграждение ми предостави (с договор за наем)собствения си двор да си организирам временен пчелин. По време на празниците организирах транспортирането на пчелите до новия пчелин, като се снабдих с всички необходими за превоза документи, единствено не можах да се свържа с кметицата на селото понеже отсъстваше заради празниците. В първия работен ден тя се появи и започна да ми се кара че не съм я питал да докарвам кошерите и по най бързия начин да съм ги изнасял от селото й. Временния ми пчелин отговаря на всички изисквания на Закона за пчеларството (отстояния от огради, съседни къщи, училища, детски градини и т.н.), има ли законово основание кметицата да ме изгони?

 

 
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •