Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 166
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Здравейте колеги! Нов съм в този форум. Практикувам подвижно пчеларство от 14 години.На много други места търсих без успех съмишленици. Надявам се тук да е по- различно.Мога и тук да си покажа платформата и да споделя опит.Желая успех на всички!

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Здравейте колеги! Нов съм в този форум. Практикувам подвижно пчеларство от 14 години.На много други места търсих без успех съмишленици. Надявам се тук да е по- различно.Мога и тук да си покажа платформата и да споделя опит.Желая успех на всички!
    Еми покажи я де! Сподели. Тук има доста подвижни.

  3. #43
    Отново сме на фронта!

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Подвижно пчеларство

    Това е моята платформа.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Подвижно пчеларство

    Зимуване.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Ето и моите фургони


  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2011
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Варна

    Как се практикува законно подвижно пчеларство?

    Моля за информация какви са изискванията за практикуване на подвижно пчеларство, така че да не правиш никакви нарушения? Къде са описани? В частност (и като начало) възнамерявам да изнасям част от кошерите си в мой имот. Трябва ли да му правя регистрация на временен пчелин и ако да как? Трябва ли да има ограда, табела и т.н. Предварително благодаря![/u]

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Всичко е описано в закона за пчеларството.
    За да си напълно редовен трябва най-напред да провериш дали района в който ще водиш пчелите не е под карантина. След като ще настаняваш в твой имот пускаш една декларация до кмета с която го уведомяваш, че на твоето си място ще устройваш временен пчелин, като в декларацията посочваш от къде идват пчелите, здравния им статус удостоверен с пътен лист от ветеринара на мястото от където идват пчелите. Уведомяваш и ветеринара на района в който ще караш пчелите, а при връщането им той ще ти издава пътния лист.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Отново сме на фронта!
    /rsz_dsc03009.jpg[/img][/url]
    А!Некъде съм ги виждал тези фургони



    АДМИНИСТРАТОР
    Колега,следващия път внимавай с качването на снимките,защото ще бъдат премахнати.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Колеги,
    Някой наясно ли е с новите изисквания за подвижно пчеларство. Така както ми го обясниха днес на практика ЗАБРАНЯВАТ подвижното пчеларство. Едни нови пчелини , договори за временно ползване на местото, регистрация на временен животновъден обект и всичко това за да ти издадат пътен лист. Ако някой се е сблъсквал с тази идиотщина нека да се опита да ми разясни, че ветеринарните не можаха.

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •