Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 166
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Явно на този урок съм отсъствал. Помня обаче друг: греда се изчислява на товар (кг.) Май имаше и нещо за ферми.
    Аз горе подсказах как най лесно да си го сътвори по картинка .и най - простия, но ако ще мерим акъл нямам нищо против.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Явно на този урок съм отсъствал. Помня обаче друг: греда се изчислява на товар (кг.) Май имаше и нещо за ферми.
    Прав си! И ако наистина ще правиш платформа, намери си читав машинен инженер да ти направи изчисленията - статични и динамични. Иначе поемаш голям риск за жертви - както икономически, така и не дай Боже и човешки.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Прав си! И ако наистина ще правиш платформа, намери си читав машинен инженер да ти направи изчисленията - статични и динамични. Иначе поемаш голям риск за жертви - както икономически, така и не дай Боже и човешки.
    Ще мина и без инженер, то тука има- ей сега ще качат някой чертеж.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ще мина и без инженер, то тука има- ей сега ще качат някой чертеж.
    Пардон, бях забравил че сте си самодостатъчни.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Пардон, бях забравил че сте си самодостатъчни.
    Еми така е. Раснал съм при бай Тошо, а тогава бяхме всестранно развити.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Благодаря ! Само мнението на solaris60 беше в контекста на въпроса ми , другите са абсолютно излишни . Има много хора във форума които са наясно с направата и напълно ги оправдавам ,че не пишат .

  7. #127
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Благодаря ! Само мнението на solaris60 беше в контекста на въпроса ми , другите са абсолютно излишни . Има много хора във форума които са наясно с направата и напълно ги оправдавам ,че не пишат .
    Не ми харесват предната и задната греда, където има уши. Четирите надлъжни греди не трябва да лежат върху тях а да ги затварят, като кутия. Това би уякчило конструкцията, а сега те са заварени само на една малка площ и толкова! Погледни снимката на тази конструкция, която си постнал и виж къде са тези греди!

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ако са заварени челно, както съветваш, като се повдига конструкцията, чрез тях, дали тия същите греди (с ушите) ще имат същата здравина, за да може безпроблемно да се преместват пълните платформи?

  9. #129
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ако са заварени челно, както съветваш, като се повдига конструкцията, чрез тях, дали тия същите греди (с ушите) ще имат същата здравина, за да може безпроблемно да се преместват пълните платформи?
    Каква е разликата от сега?? И тогава и сега натоварването ще бъде на огъване.
    А при сегашното състояние все едно, че си сложил едно плоско желязо/шина/, а не този затворен и доста як профил и при движение на ремаркето, ще се усуква цялата конструкция, докато не се напукат заварките на надлъжните греди, в мястото на заваряване, върху напречните!

  10. #130
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да дам и аз моя “глупав“ акъл. Опит с платформи и конструкций нямам, мойте са постоянно на ремарке. Ама на тая платформа от снимките бих сложил Г-образен профил 3х5см да лежат на него кошерите. Впредния и задния край на дъната. Дъното да ляга на 5см, а 3см да обхваща нагоре. Друго, трябва да се помисли за укрепването на кошерите. В транспорт кошерите “подскачат“. Колкото са по-леки, повече подскачат. Ако са тежки и високи се накланят на страни. (предполагам ще минават и по земен път тогава е най-кофти)

 

 
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •