Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 166
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    В общи линии е това. 4 километра е прекалено малко разстояние! Поне на 10 километра трябва да ги закараш. Хубаво е да оставиш на стария пчелин поне няколко отводки, да съберат останалата летяща по полето пчела! За всеки случай на отводките сложи допълнителни рамки и магазини с рамки. Не се знае, колко е топло през вечерта и нощта, каква паша има наоколо и колко пчели са останали по полето!
    Успех!
    За нуклеусите съм съгласен , но не и за магазини с рамки .

  2. #112
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    17 имам в момента на ремаркето. Ще товаря още 7. Действам сам. Само един ЛР който ще бъде на 2 корпуса и магазин ми е на “мисъл“. Ма ще му таковаме, таковането.

  3. #113
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Най ми тежко бе подреждането на втория етаж.Катерехме се на една маса с кошерите.Действието се извършваше в пълна тъмнина и усещахме само жилата на пчелите излизащи на талази от раздръканите ми тогава втора рака съндъци.

  4. #114
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Нещо не се получи при качването.Ще потренирам и тогава ще направя нов опит.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20170111_100150-2-1.jpg‎  

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Колеги ако някой има чертежи на платформи и какви профили могат да издържат тежестта ще съм благодарен да ги сподели . Започваме направата на четири такива с приблизителни размери 400x200см. Ще съм благодарен ако споделите къде са проблемните места и грешките които сте допуснали при направата за да ги избегнем . Платформите ще се транспортират с двуосно ремарке 300x200см. Идеята е за нещо такова (като на снимките) , като най-важното за момента е дебелината и размера на профилите за да не ги утежняваме повече от необходимото но и да са достатъчно здрави .
    94327324_4_800x600_platforma-za-kosheri-avtomobili-i-avtochasti.jpg
    10.jpg

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ако все пак няма кой да даде точните размери то може да се изчисли до някъде точно. Профила се нанася три пъти на корпуса. Като се знае колко е висок един корпус то остава да се изчисли. Профилите с този размер в складовете няма да са много за да се избере подходящ. Останалото с малко фантазия и изобретателност може да се постигне. Аз бих ти ги конструирал и помогнал в изработката, но ми липсва време. Другия вариант е да се направи поръчка в някое предприятие/няма да рекламирам/, като им се дадат размерите и каква тежест ще се очаква да носи конструкцията, а там хората с необходимия ценз ще си свършат работата. Остава от теб сама възнаграждението им.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Профила се нанася три пъти на корпуса. Като се знае колко е висок един корпус то остава да се изчисли.
    Това би ли го пояснил, че не го схванах, а ще правя платформа.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това би ли го пояснил, че не го схванах, а ще правя платформа.
    Бре, то много сложно. Височината на железния профил е три пъти по малка от височината на корпуса на кошера. Корпуса е 24 см. или железния профил ще е с три пъти по - малък, или това прави 8 см.. Така като го гледам е 8х4, а на горната снимка е 10х4 - само горните греди.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Бре, то много сложно. Височината на железния профил е три пъти по малка от височината на корпуса на кошера. Корпуса е 24 см. или железния профил ще е с три пъти по - малък, или това прави 8 см.. Така като го гледам е 8х4, а на горната снимка е 10х4 - само горните греди.
    Явно на този урок съм отсъствал. Помня обаче друг: греда се изчислява на товар (кг.) Май имаше и нещо за ферми.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Или па да си носи повече хюнебеци и да набива изотдолу че магазините тежъът...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •