Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136

    ЦЕНА НА КОШЕР С ПЧЕЛИ ДБ

    Как варират цените в момента на стар кошер 4-5г. с пчели на 10 рамки Даданблат 7-8кг. мед + магазин с изградени рамки?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Градски, кошер 4-5г.си е направо нов ,останалото на този етап от годината не струва нищо,сам си направи извода за цената.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Цената на един кошер с пчели е много относителна и зависи колко е здрав кошера, колко е силно семейството и колко е на зор продавача, но варира м/у 100-180лв.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Никакъв зор няма продавача има си 30-32 семеиства живи здрави и силни. Просто някои го е питал и иска да вземе 2 кошера, и понеже е на 70г. и няма опит с интернета сподли да пусна едно запитване.

    Лично за мен, цена на такова семеиство под 200лв. не си струва да се дава.
    Понже вече виждам какво е да си купиш нов кошер и отводка и 1г. да чакаш, да продължаваш да инвестираш, ленти, храна и т.н.т.
    Но реших да попитам и вас.

  5. #5
    прав си,колега...аз развито семейство не бих продал под 220 лв....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Никакъв зор няма продавача има си 30-32 семеиства живи здрави и силни. Просто някои го е питал и иска да вземе 2 кошера, и понеже е на 70г. и няма опит с интернета сподли да пусна едно запитване.

    ТАКА И НЕ РАЗБИРАМ КОЙ КУПУВА И КОЙ ПРОДАВА.

    Лично за мен, цена на такова семеиство под 200лв. не си струва да се дава.
    Понже вече виждам какво е да си купиш нов кошер и отводка и 1г. да чакаш, да продължаваш да инвестираш, ленти, храна и т.н.т.
    Но реших да попитам и вас.
    ЕТО ЧЕ ЗНАЕШ, а питаш ???

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Абе хора какви са тези цени 220лв., нали и куповача трябва да спечели нещо от този кошер като го купува, а не да си го гледа цяла година на загуба.Аз над 60лв. не бих дал за отводка, над 130-140лв. не бих дал за стар кошер с пчели и над 80лв. не бих дал за нов кошер.Тези космически цени дето ги предлагат за отводки и нови кошери са само заради пчеларката програма, ако я премахнат ще видим какви ще са цените.То много от хората нямат пари за хляб та ще дават 200лв. за кошер дето може да умре на следващата зима.
    Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Абе хора какви са тези цени 220лв., нали и куповача трябва да спечели нещо от този кошер като го купува, а не да си го гледа цяла година на загуба.Аз над 60лв. не бих дал за отводка, над 130-140лв. не бих дал за стар кошер с пчели и над 80лв. не бих дал за нов кошер.Тези космически цени дето ги предлагат за отводки и нови кошери са само заради пчеларката програма, ако я премахнат ще видим какви ще са цените.То много от хората нямат пари за хляб та ще дават 200лв. за кошер дето може да умре на следващата зима.
    Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.
    Алчността на хората е безгранична...

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Зарко, прав си и алчността ще затрие човечеството . Само че тук и сега говорим за пазарна конюнктура и поведението на нашего брата като пазарен субект. Лазров, аз също бих купувал максимум на твоите цени ако тръгна да купувам /не съм на зор, не гоня бройка, винаги мога да си направя нови кошери и в разумен срок да ги подкарам/. Питам те обаче ти на колко би тръгнал да продаваш в момента ? Предполагам разликата ти купува / продава няма да е 10 лв ? Съмнявам се и на 50 да си съгласен . Аз ако не съм на зор под 200 лв продажна цена в момента за приличен кошер - абсурд ! И то пак според човека /купувач/.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov

    ЕТО ЧЕ ЗНАЕШ, а питаш ???
    Нещо се засегна че попитах ли?
    По добре да попитам от колкото да се излагам Евгени.



    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Абе хора какви са тези цени 220лв.,
    Много ценни съвети съм получил от теб, и не искам да влизаме в конфликт, но
    Ще те попитам лично, ти твоите би ли ги дал по 200лв????

    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    нали и куповача трябва да спечели нещо
    И купувачите ли да мислим, ами тази година като изкара 25кг. мед х5лв.=125лв. и ще си има семеиството и догодина и следващата и т.н.т стига да съумява да ги гледа.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.
    Този човек ще ги остави на мене без нито 1 стотинка.
    А това че си купувал кошер на такава цена, това е било защото те са били никумо ненужни.
    И когато продаваш стока която не ти трябва, не можеш да се грижиш за нея и искаш просто да се отървеш я продаваш на бърза цена, за да се продадът максимално бързо.
    И аз ако има хубави семеиства с кошери на тази цена и аз не бих ги пропуснал.
    А впрочем миналата година е починал един човек в моето село и са продали пчелите по 120лв. с магазините които са били пълни с мед.!!! Е научих го сега, но не съжалявам.
    То само меда в магазините е струвал толкова. Но на хората не съм им трябвали.

    В момента ситуацията е друга, реална пазарна цена на кошер с пчели.

    -----------------------------------------------------------------------------------------

    Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
    Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!

    Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.

    А само за справка погледнете цените тук: http://www.draperbee.com/beesupplies...Bee_Prices.htm
    Не можах да намеря за страни от европа.
    Само ние тук сме принудени да не ценим това което имаме.

    Приятна вечер.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •