Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 40
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Е това ако не е безмислена тема, здраве му кажете.
    Това имах впредвид в началото.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ама, аде!
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Е това ако не е безмислена тема, здраве му кажете.
    Това имах впредвид в началото.
    Не НЕЕ безсмислена, освен ако форума нее за да си пишете само разни постижения и хвалби.

    Форума скъпи колеги е точно да споделяме и да си помагаме, обаче маи за някои нее така.
    Получил съм ценни съвети от колеги, които няма да забравя, и ще запомня имената им, но имам чувството че аудиторията е предубедена и нямат намерения нукуму да помагат.
    -----------------------------------------------------

    Моля модераторите да изтрият темата.
    И все пак ви благодаря!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Защо да я изтриваме,не бива?Всеки има право на мнение,както и да го споделя.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    Защо да я изтриваме,не бива?Всеки има право на мнение,както и да го споделя.
    Еми нали е безсмислена? Ако е така по добре да я няма.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99

    Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
    Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!

    Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.
    Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
    Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!
    Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...

    Ами да наистина така съм написал, а и ти си страшно прав.
    Въпроса е че ако чака за отводки или някои му направи сега няма да му вършат никаква работа, трябват му развито семеиство. и си ги намери човека де.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
    Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!
    Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...

    Ами да наистина така съм написал, а и ти си страшно прав.
    Въпроса е че ако чака за отводки или някои му направи сега няма да му вършат никаква работа, трябват му развито семеиство. и си ги намери човека де.
    Примера, който даваш не е меродавен. Човека взема кошерите специално за опрашването, с което очаква значително увеличаване на добивите. При цените на черешите тия 1000 лв. са добра инвестиция. Отделно ще изкара и някакъв мед. Тук не става въпрос за развитие на пчеларство. Според мен можеше да плати на някой, който се занимава с подвижно пчеларство да му ги опраши ама си е негова работа де.
    Както и да е, всеки си шета на акъла и който има кошери си казва цената. Другия се съгласява или не.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Да бе Зарко, ама ся че тия пчели с опрашването ще му изкарат много повече не означава да му искам по 500лв на семеиство, нали?
    Затова исках да се допитам и пуснах темата.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Йорданов и Младене, аз нямам кошери за продав и се съмнявам някога да имам, защото не бих се разделил с никои от кошерите си, но въпреки, че съм на 28г. ако утре умра вие за колко мислите, че ще ги продаде жената като никой от семейството ми неможе да ги гледа, не повече за 100-120лв. и аз съм и го казвал, че ако се случи нещо с мен на другия ден да ги продава, по добре да вземе някой лев за тях отколкото да се мъчи да ги гледа докато ги неизмори и нищо да не вземе.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •