Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122

    Цели пчелни семейства и отводки- от къде?

    От тази година реших, като хоби да се занимавам с пчеларство. Взех си 3 кошера ДБ с 10 рамки и по един магазин. Мисля да ги напълня с отводки.
    Тук въпросът ми е- към отводката върви ли майка? Ако не от къде се намират майките?

    Понеже от отводки едва ли ще събера някакъв мед първата година, то искам да сложа още два кошера с цели пчелни семейства. Предполагам, че е най- добре да купя кошерите заедно с пчелните семейства. А мога ли да купя само пчелните семейства и да ги сложа в нови кошери?

    Има ли някой около София (в радиус на 50 км), който може да ми продаде 2 цели пчелни семейства и 3 отводки?
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Относно рояците

    Колега тази година ще са голям кът рояците и пчелните семеиства.Ако евентоално намериш те ще са на мн.висоока цена.Успех

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122

    Re: Относно рояците

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Колега тази година ще са голям кът рояците и пчелните семеиства.Ако евентоално намериш те ще са на мн.висоока цена.Успех
    Много необнадеждаващо... Надявам се да намеря отзивчиви пчелари.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  4. #4
    Това за рояците че ще са кът не е много вярно, но за високата цена на отводките си прав. Колега пиши в темата на район Югозападен който е за колегите от твоя край все някой ще те насочи от къде да си купиш семейства ( отводки). Успех!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    КОСТИНБРОД провери, както и по пчеларските магазини в София.

  6. #6
    Здравейте!
    Решил съм да се захващам с пчеларство тази година.Района ми е в гр.Сливница.

    Питах във фабриката на Юлияна Радулова в Костинброд. Предлага отводки по 80лв. на 4 пити за ДБ и ЛР.Ще бъдат готови края на май.Някой взимал ли е от нея - какви са отзивите?

    Бихте ли ми препоръчали от къде мога да си взема отводки или цели семейства ако прелага някой.
    Благодаря...

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Робертов Виж публикацията
    Здравейте!
    Решил съм да се захващам с пчеларство тази година.Района ми е в гр.Сливница.

    Питах във фабриката на Юлияна Радулова в Костинброд. Предлага отводки по 80лв. на 4 пити за ДБ и ЛР.Ще бъдат готови края на май.Някой взимал ли е от нея - какви са отзивите?

    Бихте ли ми препоръчали от къде мога да си взема отводки или цели семейства ако прелага някой.
    Благодаря...
    За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...
    Благодаря за мнението.Кошерите ги гледах и не ми харесаха.Явно няма да взимам от нея ...

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...
    На какви пари ти се върза един кошер,и каква система са кошерите???

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    До Ангел Робертов палиш колата и отиваш през Февруари във Плевен на пчеларското изложение.Там ще има производители на кошери,а и пчелари които май-юни ще продават отводки.Късмет

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •