Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Тази лаборатория действаща ли е и има ли лиценз ?

    17. ЦЛВСЕЕ - ЦЕНТРАЛНА ЛАБОРАТОРИЯ ПО ВЕТЕРИНАРНО-САНИТАРНА ЕКСПЕРТИЗА И ЕКОЛОГИЯ
    ФИЗИКО ХИМИЧЕН АНАЛИЗ. Захароза,редуциращи захари /инвертна захар/, диастазна активност/по Готе и по Шаде/, поленов анализ, водно съдържание, електропроводимост, свободна киселинност, хидроксиметилфурфурол/ по Винклер и по Уайт /определяне на фалшификации чрез IRMS , количествено определяне на Хлорамфеникол; тетрациклин; стрептомицин; сулфонамиди; хлорорганични пестициди, фосфороорганични пестициди;химични елементи и нискофоново определяне на техногенни гама-емитиращи радионуклиди. ХМФ, Д.А., РЕДУЦ. ЗАХАРИ, ПОЛЕН
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Защото имаше някаква реорганизация в НВМС и сега не всички лаборатории съществуват ( действат ).
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    11. Пловдив

    Какъв е адреса на тази лаборатория? Има ли други в града?

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Каква е цената на една проба?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10

    ЛАБОРАТОРНИ ИЗСЛЕДВАНЕЯ НА ПЧЕЛЕН МЕД

    Н е сам земеделски производител и не сам фирма мога ли да си извадя анализ от лаборатория ????

  6. #6
    Да. Няма пречки.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Захароза,водно садържание и електро проводимост-34.00лв. + диастаза=44.00лв.това е цената в Бургас предполагам и по другите ще е така,като това е цената за изброените показатели,в зависимост от това какво искате да иследвате за всяко си има отделна цена.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Прибави и 33лв мисля че беше ХМФ

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Привет, колеги,

    Искам да извадя сертификат вероятно от 17. ЦЛВСЕЕ или 16. СВСК, понеже след една оферта от частна лаборатория почти се бях отказал, но попаднах на тази тема.

    1. Какви показатели са нужни за издаване на сертификат?
    2. По кои показатели може да се установи дали има фалшификация на меда (например - добавена глюкоза/вода в готовия мед или ако са подхранвани прекомерно със захарен сироп/пудра захар)

    редуциращи захари /съдаржание на фруктоза и глюкоза/ - този тест ще може ли да даде становище за последните две съмнения?

    В "ЦЛВСЕЕ" правят и "хидроксиметилфурфурол по Винклер и по Уайт /определяне на фалшификации чрез IRMS , количествено определяне на Хлорамфеникол" - какво представлява този тест?

    Колко да си подготвя преди да занеса проба?

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29

    какви тестове - Сертификат

    Пиптах в две от големите държавни лаборатории - но не знаят кои амализи тярбва да се съдържат в сертификата, препратиха ме към БАБХ, но там не можаха да ме прехвърлят на точния човек.
    Ще се продава на вътрешния пазар.

    Ако знаете кои тестове са минимума - споделете.
    Освен ХМФ, киселинност, водно съдържание, евентуално захароза и инвертна захар(съотношение между глюкоза/фруктоза), друго не се сещам!?
    Надявам се няма да е над 100лв.

    Теста за фалшификация струва 121лв без ДДС. Има ли по-евтин тест, който да разпознае фалшивия мед?
    Поздрави

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •