Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
Оппа Матеев,май математиката ти е призвание,щом пчелите произвеждат химия,неподходяща за консумация/ми това е полен,восък и още неща/и кои са точно вредните?Ако си направил анализ,сподели ако ли не,не пиши нищо
Когато се вари месо изплува пяна, която СЕ ИЗХВЪРЛЯ !!! . Ако не знаете - питайте жена си.
Когато се прави захарен сироп със замърсена захар - образува се пяна и всички мръсотии са в нея. Затова тази пяна СЕ ИЗХВЪРЛЯ !!! Това вече съм го играл, защото веднъж направих глупоста да купя насметена захар от Горна Оряховица.

За пяната в меда не знам нищо - мога само по аналогия да предполагам, че с нея също нещо може би не е наред. Ако всичко си беше наред - нямаше да я има тази пяна. А щом я има - значи тя съдържа нещо, РАЗЛИЧНО ОТ МЕД !!!

Още един пример - обикновената вода няма пяна на повърхноста си, колкото и да я бълбукате с мехурчета въздух. Сложете обаче малко сапун или прах за пране и пяната ЩЕ СЕ ПОЯВИ. Това е така, защото сапуна ПРОМЕНЯ ПОВЪРХНОСТНОТО НАПРЕЖЕНИЕ на водата. Та пак искам да повторя:

ЩОМ ИМА ПЯНА, значи това във нея е всичко друго, НО НЕ И ЧИСТ МЕД !!! Със сигурност в пяната има някаква допълнителна химическа съставка, която променя повърхностното напрежение, и така способства за получаването на мехурчета. Не знам дали тази съставка е полезна или вредна, но предпочитам да не рискувам. Ако вие искате - яжте си я тази съставка заедно с пяната и си я давайте на внуците и пчелите, но аз лично предпочитам да я изхвърлям........