Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 36
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Преди около месец го говорихте това в друга тема, но явно е минало и заминало.
    Пяната най-често представлява просто сапонини и нищо повече.
    Малкото восък, прашец и някои минерали се издигат и попадат в пяната.
    Когато водните разтвори на сапонините се движат образуват пяна. Най-просто: Верото в бутилката не се пени, но когато влезе в контакт с влага или вода, то е ясно какво става.
    Това са естествени вещества в меда и е нормално да ги има.
    Сиропа се пени и причината са сапонините! Различната захар има и различни количества сапонини, но това повече ги интересува в хранителната индустрия.
    Ако сапонините и примесите(восък, прашец и т.н) не се издигнат, меда ще изглежда мътен, но това не го прави отровен или вреден. Колкото е по-гъст меда, толкова по-бавно се случва.
    В меда има дрожди и при по-високо водно съдържание започва ферментация, но това се случва и при 0.000001% вода(просто е по-бавно).
    Всяко бъркане дава на дрождите нов материал за работа и като се вади меда от тенекията става точно това. Същото се случва и с инвертирането на сиропа, трябва ензима да се докосне до молекулата захар.
    От чисто търговска гледна точка не е приятно да се вижда пяна, но тази пяна не е отровна, че да не кажа, че е полезна(стига в нея да няма други вещества).
    Ето една статия, ако не е станало ясно -> ЛИНК

    Няма мистични процеси, а чиста химия и физика и никой не ви е урочасал меда

    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от alex74 Виж публикацията
    Аз съм разглеждал "пяна" под микроскоп ,там има полен, восък , много боклуци и много ама наистина много дрожди.Дрождите са в резултат на неправилно съхранение на меда или на изваден мед с високо водно съдаржание.При спазване на основни правила "пяна" не трябва да има.
    Дрождите са едноклетъчни гъби. Това са безхлорофилни микроорганизми. Те са сред най-изучаваните еукариоти в микробиологията. Развиват се в захарни (въглехидратни) вещества и причиняват алкохолна ферментация. Клетката има овална форма. Ширината им е от 2 до 8 μm, а дължината им е от 4 до 10 μm. Дишат аеробно. При наличие на топлина (около 42°С) и влага се размножава много бързо чрез пъпкуване.
    Все пак е нещо когато микробиолог даде мнение,не съм съгласен за качеството и съхранението!Досега не съм имал озахарен мед в нови тенекии,който да е без пяна,освен акацията,щот не я чакам да се озахари Започвам да си мисля,че пяната спомага за съхраняването,като запечатка/шапка/ на меда,освен това когато дойдат да вземат проби са казвали,че при всички е така

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ....... Пяната най-често представлява просто сапонини и нищо повече.....
    .....От чисто търговска гледна точка не е приятно да се вижда пяна, но тази пяна не е отровна, че да не кажа, че е полезна(стига в нея да няма други вещества).
    Ето една статия, ако не е станало ясно -> ЛИНК

    Няма мистични процеси, а чиста химия и физика и никой не ви е урочасал меда ....
    Ето цитат от твоята статия:

    .....Сапонините са отровни за животните, които имат непостоянна температура на кръвта /риби, змии, влечуги/......

    Явно няма проблеми за хората, но за пчелите изглежда пяната е отровна, защото са студенокръвни животни с непостоянна температура на кръвта. Това според твоята статия .......

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето цитат от твоята статия:

    .....Сапонините са отровни за животните, които имат непостоянна температура на кръвта /риби, змии, влечуги/......

    Явно няма проблеми за хората, но за пчелите изглежда пяната е отровна, защото са студенокръвни животни с непостоянна температура на кръвта. Това според твоята статия .......
    Да, така пише и аз се застраховам със сиропа, но дали реално вреди на пчелите...
    А за хората ще са вредни(може би) пестицидите и антибиотиците на мастна основа, като по-леки от меда те трябва да се издигат и попадат точно в пяната.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Да, така пише и аз се застраховам със сиропа, но дали реално вреди на пчелите...
    А за хората ще са вредни(може би) пестицидите и антибиотиците на мастна основа, като по-леки от меда те трябва да се издигат и попадат точно в пяната.
    Здравейте!
    Не знам как може да твърдите,че пчелите произвеждат и съхраняват "боклуци",та нима тези "вредни" частици са само при изцентрофужения
    стоков мед от магазините/от плодника в краен случай,ако нямам пити а трябва да освобоя за яйцеснасяне/!Нима тези "вредни боклуци и отрови"ги няма в меда с който сте си зазимили семействата/ако е така вадете го/и слагайте питки/в тях няма химия и боклуци/!Затова пчелата е медоносна да складира и се храни с мед/и аз затова ги похранвам зимата само с мед/!Да съгласен съм,че има видове мед,които е желателно да избегнем при зазимяване,както и полен от основна паша третирана с пестициди с по дълаг карантинен срок,но това са други теми!

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Здравейте!
    Не знам как може да твърдите,че пчелите произвеждат и съхраняват "боклуци",та нима тези "вредни" частици са само при изцентрофужения
    стоков мед от магазините/от плодника в краен случай,ако нямам пити а трябва да освобоя за яйцеснасяне/!Нима тези "вредни боклуци и отрови"ги няма в меда с който сте си зазимили семействата/ако е така вадете го/и слагайте питки/в тях няма химия и боклуци/!Затова пчелата е медоносна да складира и се храни с мед/и аз затова ги похранвам зимата само с мед/!Да съгласен съм,че има видове мед,които е желателно да избегнем при зазимяване,както и полен от основна паша третирана с пестициди с по дълаг карантинен срок,но това са други теми!
    Колега, вижте сега...
    Пчелите събират нектар, а в него винаги си има някакви други вещества. Аз не съм казал, че събират боклуци, а че в растенията "заводски" си ги има сапонините. Питайте Google дали пчелите събират спори на гъби в пергата и каква стойност имат те.
    На пчелите може тези сапонини да вредят, но за човека дори са полезни. Има много такива вещества и дори един колега беше дал няколко растения с отровен мед за пчелите, но при човека няма това действие.
    Ето пример със Селена. При човека той премахва тежките метали и се използва с много голям успех при натравяния с олово или други метали. Но пчелите имат друга система и при много ниски нива започва да им вреди.
    http://ucrtoday.ucr.edu/18085
    Проблемът с антибиотиците и пестицидите е в това, че остават в меда и восъка с години. В меда тези вещества(на мастна основа) се издигат и попадат в пяната, но ако ги няма, то пяната си е само едни сапонини, восък, прашец и т.н.
    Храненето с мед е лъжливо по-добро за пчелите, защото се пренасят болести и защото пчелите живеят по-малко дни.
    Пчели в клетка хранени само с въглехидрати оцеляват най-добре на сукроза(захар) 56.3 дни, сравнено с мед 31.3 дни или високо-фруктозен сироп 37.7 дни (Баркър и Лехнер, 1978).
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Храненето с мед е лъжливо по-добро за пчелите, защото се пренасят болести и защото пчелите живеят по-малко дни.
    <<Пчели в клетка хранени само с въглехидрати оцеляват най-добре на сукроза(захар) 56.3 дни, сравнено с мед 31.3 дни или високо-фруктозен сироп 37.7 дни (Баркър и Лехнер, 1978).>>

    Това е така защото в меда се съдържат някой несмилаеми вещества, които задръстват пчелите, а продължителността на живота на пчелите зависи още от качеството и интензивността на храненето на ларвата.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Моите пчели ги гледам по напълно екологични методи и с качествено пчеларско оборудване. След центрофугирането на меда го наливам в матуратор, от който пълня бурканите. На повърхността на меда в матуратора и в последните 10-15 буркана има такава пяна. Нямам никакво съмнение в качеството на меда. Бурканите с пяна на повърхността ги заделям за лична консумация, за да няма излишни въпроси и съмнения у клиентите.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    <<Пчели в клетка хранени само с въглехидрати оцеляват най-добре на сукроза(захар) 56.3 дни, сравнено с мед 31.3 дни или високо-фруктозен сироп 37.7 дни (Баркър и Лехнер, 1978).>>

    Това е така защото в меда се съдържат някой несмилаеми вещества, които задръстват пчелите, а продължителността на живота на пчелите зависи още от качеството и интензивността на храненето на ларвата.
    Можем само да гадаем, но както казваш има логика в несмилаемите вещества, защото ларвите са много чувствителни към тях и могат да ги разграждат след 20-30 ден от живота си. Има един куп несмилаеми захари и вещества, че и ХМФ е бонус.

    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Моите пчели ги гледам по напълно екологични методи и с качествено пчеларско оборудване. След центрофугирането на меда го наливам в матуратор, от който пълня бурканите. На повърхността на меда в матуратора и в последните 10-15 буркана има такава пяна. Нямам никакво съмнение в качеството на меда. Бурканите с пяна на повърхността ги заделям за лична консумация, за да няма излишни въпроси и съмнения у клиентите.

    Чисто търговска гледна точка, но ако няма пестициди и антибиотици, то всичко трябва да е наред.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    E, най - накрая открихте топлата вода
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •