Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 48 от общо 48
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    В България така се правят пари.
    Ти си тръгнал да направиш и произвеждаш продукт, който да продадеш за пари.А хората направо правят парите. Продукта, "кучета го яли".Ако изобщо се появи някога. Не си в крак с модерните бизнес стратегии.
    Много "бизнесмен", много тарикат.Все за бюджетни средства се борят.Никой не ще банков кредит за да си осъществи "идеите". Не случайно сме на тоя хал.Не се коси, че ти мине!
    А знаете ли, че те 2 пъти се опитаха да получат пари по пчеларската програма? И двата пъти аз бях против, с което вероятно си създадох нови врагове сред колегите - пчеларски лидери.

    Вижте извадката от протоколите на работната група - единия път аз направо ги затрих - направих изказване, което беше много убедително, и всички гласуваха да не се прави такава глупост - да им даваме пари.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А знаете ли, че те 2 пъти се опитаха да получат пари по пчеларската програма? И двата пъти аз бях против, с което вероятно си създадох нови врагове сред колегите - пчеларски лидери.

    Вижте извадката от протоколите на работната група - единия път аз направо ги затрих - направих изказване, което беше много убедително, и всички гласуваха да не се прави такава глупост - да им даваме пари.
    Бях разкъсан на две –на кое да повярвам ? На пост 33 от 17.02.16г. в 17.53 ч. или на този .Значи ти на два пъти ги забиваш и им спираш възможностите да развият нещо полезно за нас ,простосмъртните пчеларчета ,че да можем да си следим пчеличките да не измрат..Това за мен означава ,че рано,рано си ги усетил ,и са много нефелни техните ''иновации'',че целта им са паралянгите от програмата /те/ .Ама сега идва сложното за мен–в пост 33 ти направо ги превъзнасяш ,ти им се прекланяш на комбинаторските умения за далаверски приойми за първоначално натрупване на капитали,че това е правилния начин и точно такива успяват в живота.Дори им предричаш БЛЯСКАВО бъдеще . На кое да вярвам Матеев –че си принципен/в което бях започнал да вярвам / или на признанието ти, че им сваляш шапка и адмирираш подобни О.Б.,дори би постъпил точно като тях. ''ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ ''

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А знаете ли, че те 2 пъти се опитаха да получат пари по пчеларската програма? И двата пъти аз бях против, с което вероятно си създадох нови врагове сред колегите - пчеларски лидери.

    Вижте извадката от протоколите на работната група - единия път аз направо ги затрих - направих изказване, което беше много убедително, и всички гласуваха да не се прави такава глупост - да им даваме пари.
    Ами евала! Аман от тарикати в тая държава. Помните ли оня министър на земеделието (в първия кабинет на бате Бойко), дето беше платил 50 000лв на фирма да му направят Фейсбук профил. Тия пък още по-нагли. Искат държавни пари срещу обещанието да спасят пчелите.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма противоречие в двата постинга. Евала на момчетата, че са инициативни. Такива хора успяват в живота и ако сега не успеят в кошерите, ще успеят в нещо друго. Важно е не какво се прави, а подхода, по който се прави. Визирам професионалния маркетингов подход - явно момчетата имат добро образование и вършат нещата правилно.

    По въпроса с пчеларската програма - не е редно тя да финансира разработки, които отдавна не са новост в пчеларския сектор. Такива разработки на световно ниво има много и те отдавна са завършени и комерсиализирани. Ако един български пчелар иска да си мери температурата в кошерите или да ги тегли с кантар, просто трябва да отиде в интернет и да си купи ГОТОВО ИЗДЕЛИЕ - има ги много както по света, така и у нас. При това положение е глупаво да се дават нови няколкостотин хиляди лева за разработка на нещо, което вече го има.

    Това мое мнение го изказах в работната група, и то се възприе от останалите членове. Иначе ако се бяха гласували такива суми за такава развойна дейност, пак тези момчета нямаше да получат пари, защото в България има поне 1000 мощни електронни фирми, които могат да направят такава разработка за нула време. Самият аз правя подобни разработки, прави ги и Tsc1, m_pchelari и не се знае още колко пчелари-електрончици. Така че решението за отхвърляне на тази разработка беше плод на ЧИСТА СЪВЕСТ и в никакъв случай не беше насочено точно срещу тези момчета.

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Второто предложение се отхвърли пак на базата на ЧИСТАТА ЛОГИКА. Това предложение вече не беше за разработка, а за закупуване на такъв електронен кошер като пчеларски инвентар. Логиката е, че една камара важни пчеларски инвентари не можахме да ги включим в списъка, а ще включваме нещо, което по принцип няма никакво търсене. При това заданието беше много нагло - спецификацията беше такава, че облагодетелства ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ФИРМА. Ако въобще някога се реши електроника да се закупува по пчеларски програми, то тогава спецификацията трябва да е такава, че да могат да я произвеждат много фирми. И ако въобще българските пчелари се нуждаят от някаква сериозна електроника, то това е за охрана на пчелини, а не за дистанционно мерене на температури и влажности. Още повече, че пчеларската програма е за начинаещи пчелари с 20 до 100 кошера, а не за професионалисти с много на брой кошери.

    Ето вижте какво беше предложено да се закупува като оборудване по пчеларската програма:

    Цялостната система включва:
    Системата кошер е по избор на пчеларя и на цени от програмата

    • Централен компютър
    • Комуникационен модул за безжична връзка посредством телеком мрежа или Wi-Fi
    • Електронна везна - точност до 100гр.
    • Сензорна кутийка с датчици за температура, влажност, звук и преместване.
    • Антена
    • Софтуер и системна поддръжка
    • Едногодишен абонамент за доставка на данни

    Цена за единична система: 880.00 лв без ДДС.

    Цена за единична система с батерия: 950 лв без ДДС

    Цена за единична система с батерия и абонаментен план (1 година) за интернет: 1020 лв без ДДС

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип такива открити лобирания за една единствена фирма няма как да минат през работната група. Дори се учудвам на факта, че някой представител на групата има наглоста открито да го предлага това. Самото предложение дори беше на ФИРМЕНА БЛАНКА с емблема и данни за контакт. Невероятно, но факт - НАГЛО ЛОБИРАНЕ от член на работната група ЗА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ФИРМА.

    Можех да ги разбера, ако предложението беше оформено по-абстрактно, така че да могат да се включат много фирми, но внасянето в работната група на оферта от конкретна фирма си е най-безочливото нещо, с което се бях сблъсквал.

    И последно - ако накараме всеки един начинаещ пчелар да си състави списък на пчеларския инвентар, от който се нуждае за стартиране и развитие на бизнеса си, на кое място според вас ще попадне една такава система? Сигурно ще е на 1001-ва позиция и освен това за такава система ще се сетят само 0.01% от пчеларите. Ние от работната група трябваше да изберем 5-6 от най-важните инвентари, за да ги финансираме (бюджета е 700 000 лева на година), и предствете си колко смешно щеше да звучи, ако бяхме включили и такава компютърна система, произвеждана от една единствена фирма. Ха-ха .... начинаещия пчелар няма достатъчно кошери, няма центрофуга, восъкотопилка и други важни неща, но се сдобива с компютърна система, по-скъпа от всичко останало, което притежава.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма противоречие в двата постинга. Евала на момчетата, че са инициативни. Такива хора успяват в живота и ако сега не успеят в кошерите, ще успеят в нещо друго. Важно е не какво се прави, а подхода, по който се прави. Визирам професионалния маркетингов подход - явно момчетата имат добро образование и вършат нещата правилно.
    .......
    Ако на това, да откраднеш няколко килограма захар и да продаваш по селските панаири и покрай цирковете розов захарен памук (като деца му казвахме "лапаш нещо, гълташ нищо"), като при това се опитваш да излъжеш хората, че ти си открил захарта и те трябва да те финансират да я произвеждаш, то този "професионален маркетингов подход" силно се разминава с моите понятия за елементарна почтенност в бизнеса. Знам че си привърженик на тезата, че в бизнеса морал няма и сигурно имаш право с оглед на по-големия си опит, но има все пак някакви граници, които като се пресекат, от бизнесмен се превръщаш в обикновен далавераджия. Знам ли, с оглед на нашата българска реалност, може би това е единствения печелиш подход. И за да не излезе че съм голословен, ще ти кажа и на теб това, което казах и на Ростислав - поискай им техническа и ценова оферта за тяхната система и виж какво ще получиш.
    Колкото до залагане на пари за нови разработки в пчеларските технологии - такива трябва да има в програмите, но трябва да се дават за наистина иновативни и общополезни за пчеларите неща като например електронния регистър и системата за известяване при агротехнически мероприятия, а не за преоткриване на топлата вода.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #48
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По принцип такива открити лобирания за една единствена фирма няма как да минат през работната група. Дори се учудвам на факта, че някой представител на групата има наглоста открито да го предлага това. Самото предложение дори беше на ФИРМЕНА БЛАНКА с емблема и данни за контакт. Невероятно, но факт - НАГЛО ЛОБИРАНЕ от член на работната група ЗА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ФИРМА.
    Този представител, няма ли си име? Нека разберем кой е този "радетел" за спасяването на пчелите.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •