Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 89
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Според вас чрез писане в форума може ли да се стане пчелар?Колегата задава въпрос и ние да почнем да гадаем.Ами то причини много,все едно да те лекува лекар дистанционно или механик да ти каже що не ти пали колата.Едно време ходих при някой доказал се пчелар да се уча,а и те са идвали на пчелина ми да ме учат.Поне правете видеоклип с проблема,история на семейството и т.н.Така мисля,че някой ще се престаши и ще предположи какви са причините.Аз от прочетеното разбрах,че семейството е слабо и са изяли бая мед(разменял си пити).Сега почвам с гадаенето-давал си сироп през септември и октомври и майката е снасяла та са изяли меда,кога ли си третирал,с какво ли?С една дума-въпроси много,но и те непомагат.Аз мисля обаче,че това с трепкането с криле не е проблем ако пчелите са здрави,млади и малко по-вече на брой.Декември15-25 отвори кошера и ако са гладни им сложи питка над тях.
    Такаа.Сега разполагам с време и ако и друг разполага може да дискутираме.Всеки е съгласен,че с писане във форума пчелар,не се става,но тук може и би трябвало на поставен въпрос да следва отговор,който да помогне в подреждането на голямата мозайка–пчеларството.Казв ам това,защото,често на въпрос се отговаря с 2 въпроса.Колеги,не ви карам да гадаете.Ситуацията е налице,последиците ще са ясни на пролет,а сигурно и причините за пърхането с криле на пчелите на прелката.Не вярвам,при мен да се случва за пръв път.Някой преди мен,го е наблюдавал,но този или не учавствува тук,или няма желание да отговори.Аз обещавам,ако на пролет имам отговора–при нужда да го споделя.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Такаа.Сега разполагам с време и ако и друг разполага може да дискутираме.Всеки е съгласен,че с писане във форума пчелар,не се става,но тук може и би трябвало на поставен въпрос да следва отговор,който да помогне в подреждането на голямата мозайка–пчеларството.Казв ам това,защото,често на въпрос се отговаря с 2 въпроса.Колеги,не ви карам да гадаете.Ситуацията е налице,последиците ще са ясни на пролет,а сигурно и причините за пърхането с криле на пчелите на прелката.Не вярвам,при мен да се случва за пръв път.Някой преди мен,го е наблюдавал,но този или не учавствува тук,или няма желание да отговори.Аз обещавам,ако на пролет имам отговора–при нужда да го споделя.
    За да получиш умен отговор трябва да питаш умно! Мисля, че колегата вдраев имаше друго в предвид. Много пъти във въпросите липсва всичката необходима информация за да се получат смислени отговори. И тогава почва гадаенето.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Такаа.Сега разполагам с време и ако и друг разполага може да дискутираме.Всеки е съгласен,че с писане във форума пчелар,не се става,но тук може и би трябвало на поставен въпрос да следва отговор,който да помогне в подреждането на голямата мозайка–пчеларството.Казв ам това,защото,често на въпрос се отговаря с 2 въпроса.Колеги,не ви карам да гадаете.Ситуацията е налице,последиците ще са ясни на пролет,а сигурно и причините за пърхането с криле на пчелите на прелката.Не вярвам,при мен да се случва за пръв път.Някой преди мен,го е наблюдавал,но този или не учавствува тук,или няма желание да отговори.Аз обещавам,ако на пролет имам отговора–при нужда да го споделя.
    Колега, тъй като малко се разпознах в поста ти ще те питам пак. Написах ти един въпрос и както ти казваш би трябвало да има отговор. Отговори ли си поне за себе си? На мен не си отговорил. Ако си си отговорил, сега щеше да знаеш защо трепкат пчелите, ако ли не си, кажи и ще ти обясня. Не ти казах веднага за да се размислиш малко.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Моля.Слушам.

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Моля.Слушам.
    Въпроса ти беше - защо трепкат с крила 2-3 пчели на входа при външна температура 15 градуса. След като вън е 15*, то в кошера е повече и тези пчели просто вентилират. През нощта се е охладил и при загряването от слънцето се отделя вода или по - точно влага. Влагата в кошера както знаем не е много за предпочитане в дадени моменти и пчелите за да я изкарат навън - вентилират. Друго което е възможно да бъде да се е повишила температурата в кошера от нагряването и пчелите - вентилират. Трето което е, че може да има пило, малко, но има. Пчелите за да вкарат пресен въздух - вентилират. Четвърто което може да е. Може да им е вкаран сироп/това ти ще кажеш/ и се повишава влагата, а и за да го докарат до 20% влажност пчелите - вентилират. Петото което е, че може и да са вкарали нектар отвън. Минимално, но и две капки да е пак трябва да се докара до 20% и пчелите - вентилират. Така, това ми дойде на момента, но ако ми дойде още нещо на ума ще допиша. И като питаш, питай като хората. На добър въпрос - добър отговор. И преди ти го казвах.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    ,Това трепкане бе различно от вентилиране и продължавеше по 2-3 сек при пчела,а те бяха 10-ина.Затова,няма да казвам,че липсва всякакво пило,последния сироп бе на 15 септември.Явно отговора е заплетен. Иначе и при ниски температури,отварям прозорец и проветрявам. Забравих да добавя.Пчелите бяха малко 3-4 междурамия ипредполагам,част от тях стари.

  7. #77
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    ,Това трепкане бе различно от вентилиране и продължавеше по 2-3 сек при пчела,а те бяха 10-ина.Затова,няма да казвам,че липсва всякакво пило,последния сироп бе на 15 септември.Явно отговора е заплетен. Иначе и при ниски температури,отварям прозорец и проветрявам. Забравих да добавя.Пчелите бяха малко 3-4 междурамия ипредполагам,част от тях стари.
    Е, сега предполагам ще кажеш още много неща, но нали - трябва да ги дърпам с ченгел. Сега пък трепкане различно от вентилиране. Остават още два отговора от поста ми горе. Температура и нектар отвън. Трепкат по кратко защото се усещат, че е по - хладно предполагам. Демек на порции го вкарват въздуха. Малеееей как ви се занимава с такива дребни неща? Виждате такива дреболии, а майката не можете да откриете.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Майките ги целувам вече!

  9. #79
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Майките ги целувам вече!
    Това беше примерно, че го свързах с агро в друга тема.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най вероятно са били млади,още необлетели се пчелички.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •