Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 89
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    това не е вярно, моите пити именно, зимата бяха изядени от молци, докато бях по пирогов.Та не питай как съм се оправил с основи пролетта, за акацията и после за липата
    Зависи къде си държал питите!Молеца се развива при температура от 12 градуса нагоре!
    А мишките щъкат и на по ниски температури.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Нормално ли е все още пчелите да носят прашец? Това признак ли е, че все още отглеждат пило? На 12,10,2013 в се още имаше незапечатано пило в някои кошери.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Съвсем нормално е да отглеждат още пило. Аз също имам пило и майките на повечето семейства продължават да снасят.

  4. #24
    И моите носят прашец и снасят майките,явно топлото време...само не знам как са с консумацията на мед и приноса на нектар дали им стига.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от М.Петров Виж публикацията
    И моите носят прашец и снасят майките,явно топлото време...само не знам как са с консумацията на мед и приноса на нектар дали им стига.
    Според мен в случая косвен признак за определяне на това, дали има принос на нектар или разход на мед може да служи промяната на теглото на кошера.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Цитат Първоначално публикувано от М.Петров Виж публикацията
    И моите носят прашец и снасят майките,явно топлото време...само не знам как са с консумацията на мед и приноса на нектар дали им стига.
    Тъй като съм новобранец, да попитам нещо. Към средата на ноември може ли да ги проверя относно наличието им на хранителни запаси?

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Ако позволява времето.Трябва температурата да е поне 15 градуса.

  8. #28
    Аз след коледа им слагам първите питки,така че не се плаша толкова,че ще останат без медец да се топлят,но тази година наистина голяма жега и си гледат пило.Абе те си знаят.Отварял съм ги и през Януари при температура над 15 беше даже.Това до колегата дето пита дали може да ги види през ноември.Мисля че в книгите го даваха 14 градуса даже(''Календарен справочник по пчеларство'')

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Готово, схванах.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Пардон, сега се регистрирах и още се уча да пиша мнения.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •