Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 79
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    10
    Здравейте,искам да сложа по един магазин с изградени празни пити под гнездото и там да зимува.Обаче, сега като им сложа лентите против акар ,препарата от тях няма ли да се прехвърли в питите и от там в меда после?

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от du6ev
    Здравейте,искам да сложа по един магазин с изградени празни пити под гнездото и там да зимува.Обаче, сега като им сложа лентите против акар ,препарата от тях няма ли да се прехвърли в питите и от там в меда после?
    След като махнеш лентите сложи магазина.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    10
    Една от целите ми е по този начин да ги спася от восъчния молец,ако ги сваля и чакам да мине времето на действие на лентите той молеца ще ги Ушета .
    Освен ако ги наредя на кумин, както съветват колегите, и после да ги върна.

  4. #44
    Цеко Сифоня
    Guest
    Повече от 20 години нареждам магазините на комин по 20 -25 един върху друг на северната страна на къщата и досега нямам нито една поразена от молец пита.Опитите ми в началото да ги запазя в шкафове ,стаи ,орехова шума ,пелин и какво ли не се оказаха недотам ефикасни.По -тъмните плодникови претопявам веднага.

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Сифоня
    Повече от 20 години нареждам магазините на комин по 20 -25 един върху друг на северната страна на къщата и досега нямам нито една поразена от молец пита.Опитите ми в началото да ги запазя в шкафове ,стаи ,орехова шума ,пелин и какво ли не се оказаха недотам ефикасни.По -тъмните плодникови претопявам веднага.
    Това е единственния начин, ако не смятаме оставянето им на кошерите.

  6. #46
    Цеко Сифоня
    Guest
    Да съгласен съм колега че най-доброто съхранение е в кошера-вадя пити които са стари и ненужни и заминават в пералнята веднага и строителните рамки които нямат място при зазимяването.За мен съхранението на рамките не е проблем отдавна.

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    [quote="Цеко Сифоня"]вадя пити които са стари и ненужни и заминават в пералнята веднага

    Може ли по-точно, това с пералнята.

  8. #48
    Цеко Сифоня
    Guest
    Дадено колега !Обичам да помагам....Та за варенето на питите използвам пералня РОСА на която само смених нагревателя понеже оригиналния за кратко време изгаря,и оттогава досега нямам проблем с восъка.Старите пити до около 50 на брой само ги разклащам и после ги прекарвам за пречистване в чувала-това го знаете.На година вадя по около 50-70 кг восък който без проблеми се приема в магазините.

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Каква мрежа използвате

  10. #50
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Сифоня
    Повече от 20 години нареждам магазините на комин по 20 -25 един върху друг на северната страна на къщата и досега нямам нито една поразена от молец пита.Опитите ми в началото да ги запазя в шкафове ,стаи ,орехова шума ,пелин и какво ли не се оказаха недотам ефикасни.По -тъмните плодникови претопявам веднага.
    А мишките. Особено ако по питите има мед? Или затваряш магазините отгоре и отдолу с телена мрежа? Аз ги замрежих но не с телена и сега се чудя дали да не повторя ....

    Другия ми проблем са мравкките.
    Мрежа или някаква решетка - задължително. Но има ли мед, няма да остане, винаги оси, пчели или мравки ще намерят пролука. Метода е много ефективен, но само за празни и сухи пити.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •