Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 79
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Цитат Първоначално публикувано от ivan5555
    най добрия начин за съранение на пити както писа и chizmara е "на комин".никакви грижи и разходи- е мрежите струват пари но веднаж се дават.
    Всеки си има мнение ,аз предпочитам опушване струва ми 10 лева годишно и малко занимавка.
    Занимавката хич не е малко. Не стига, че има риск сам да се обгазиш, ами после трябва да се промиват питите и да се подсушават. А това си е голяма играчка, особено за повече кошери.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    един колега и съсед си направи помещение за съхранение на пити .интересното е че че разчита на течението както при комина. значи 50см. от доло и 50см. отгоре са направени с мрежи за мухи и мишки. има си стабилен покрив около 50кв м.не съм го чул да се е оплаквал от молец .майката му е с по малко труд да си вършим работата

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ivan5555
    един колега и съсед си направи помещение за съхранение на пити .интересното е че че разчита на течението както при комина. значи 50см. от доло и 50см. отгоре са направени с мрежи за мухи и мишки. има си стабилен покрив около 50кв м.не съм го чул да се е оплаквал от молец .майката му е с по малко труд да си вършим работата
    Есента ще пробвам с няколко корпуса да направя комин.Ако корпусите са в затворено помещени примерно маза или склад ще им стига ли течението.

  4. #24
    Важното е да не са в затворено помещение. Колкото по-уплътнено е, толкова по-зле. Аз имам един гардероб за съхранение на пити, който е с решетки и с питите в него никога не съм имал проблеми. Жалко, че не побира всички обаче .

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Казвал съм го и друг път-за мен най-добрият начин за съхранение на питите е те да се стоят в/у кошера,под гнездото.

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    Казвал съм го и друг път-за мен най-добрият начин за съхранение на питите е те да се стоят в/у кошера,под гнездото.
    Аз ги съхранявам по същия начин и нямам проблеми.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Оставете питите да измръзнат сега при задаващите се студове. Така ще умре и последното яйце на молеца. Сега ще отворя прозорците на помещението дето съхранявам питите. Студа е най-сигурния начин да унищожите молеца във всичките му фази на развитие.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    15
    де години зазимявам, като магазините са над плодниците,а между тях велпапе сбезогледно изрязан отвор. Но, не е удобно за някакво обслужване по кошерите и затова догодина живот и здраве ще мина на коминния метод.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    03.02.2011
    Мнения
    6
    Здравейте колеги,
    донесоха ми доста магазинни изградени рамки ДБ ,които са съхранявани повече от 10 год. в
    затворен съндък с лавандула в мазе.
    Мога ли да ги използвам без притиснение от зарази или да ги дезинфекцирам?

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    03.02.2011
    Мнения
    6
    И още един въпрос.
    Не трябва ли преградната дъска да прегражда
    плътно плодника ,по стените, дъното и покривната табла?
    успех на всички

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •