Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 79
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    1
    аз пък им слагам орехова шума по между питите аз сам с дадан блат 12 рамки и самия магазин свалям и си реда пита шума пита шума и нема ядове или пък с нафталин ги расете сяка пита пак става

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от teodor
    аз пък им слагам орехова шума по между питите аз сам с дадан блат 12 рамки и самия магазин свалям и си реда пита шума пита шума и нема ядове или пък с нафталин ги расете сяка пита пак става
    Пич, ти с НАФТАЛИН ли ги ръсиш!!!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Нафталин -
    Най-добре върху кошерите или на кумин.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    5
    Не е необходимо да се изработва специален шкаф за съхранение.За мен,а и според повечето колеги най-удачния начин е "комин" от магазините или корпуси с мрежа отдолу и отгоре.Да има естествено проветрение.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    10
    Нафталина не е ли забранен?

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от du6ev
    Нафталина не е ли забранен?

    Да забранен е
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Той е канцерогенен,т.е причинява рак.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За опушване със сяра каво мислите.По пчеларските магазини се продават серни ленти една лента е за два кубичени метра.Ако имаш над 200 кошера МК на по 4 корпуса не виждам друго решение.Един познат гледа толкова кошера направил си е стая измазана хубаво с прозорци и врата от ПВЦ дограма с гумени уплатнения. Като внесе питите есента пали една скара и я оставя да изгори до жарава.Купува си от някой аптека сяра на прах 100 грама мисля че бяха 2 ,3 лева.Внася скарата в стаята хвърля върхо въглените една супена лъжица и я оставя цяла нощ.След 2 седмици пак същата процедура.В стаята и паяци няма всичко загива.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    най добрия начин за съранение на пити както писа и chizmara е "на комин".никакви грижи и разходи- е мрежите струват пари но веднаж се дават.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ivan5555
    най добрия начин за съранение на пити както писа и chizmara е "на комин".никакви грижи и разходи- е мрежите струват пари но веднаж се дават.
    Всеки си има мнение ,аз предпочитам опушване струва ми 10 лева годишно и малко занимавка.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •