Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 200
  1. #91
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    Чух ги и не знам какво си казал, но от нас си зависят достатъчно много неща. Пък вече, като не гласуваме, няма защо да се цупим, че други ни поемат държавата - безстопанствена държава, няма. Прочее достатъчно е човек да погледне статистиките за избирателната активност на различните държави, като цяло по- развитите имат по- висока от изоставащите. Не се сещам, къде го четох, че в Гърция не са слизали под 50% от 50 години. На тазгодишните във Финландия 72%, въобще скандинавските традиционно са със висока активност. Миналата година във Италия, казаха, че имат рекордно ниска избирателна активност в историята си, 64%.

    Така, че негласуването не е в полза на гражданите, напротив. Това, дето "от нас нищо не зависи" ни е наследство от соца, че тогава наистина нищо не зависеше от нас.
    Точно! Това ни голям проблем!!! Единствения успял да вдигне избирателна активност е Доган! Дори и тогава, хората излязоха да гласуват "против", а не "за". Ако е вярно, че "интереса клати феса", какво клатим с негласуване? На попа топа... В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности. Избират и ако не са доволни сменяват. Смяната е с избори. Избори в срок или излизат на улицата и "бутат стола". За да са по-малко грешките, трябва да се напънат и да се информира. Щото само с "думи през плета речени"" не става.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    126
    Мургавите братя отдавна са наясно. Затова избирателната активност в махалите е най-висока.
    Пък и файдата е голяма. По 100лв на глас зимали, пък и изборите зачестиха.
    Както е казал мечо пух - Колкото повече, толкова повече.
    Избори до дупка.

    Арестували баѝ Асан, че купувал гласове и “Общественото мнение“ ще се насере от кеф.
    За какво са му на баѝ Асан гласове? Нито за кмет, нито за депутат се е кандидатирал.
    Явно не баѝ Асан, а някой друг купува гласове!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  3. #93
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    126
    Явно доста българи са недоволни от политици и управници, само че с гласуване...
    Да, защо не с гласуване, само че в партиите. Да се прочистят партиите от лукавия.
    Нали тези от които недоволстваме сме ги избрали за лидери на “нашите“ партии.
    А може би това носи риск:Човек може да остане без работа, да изгуби някои придобивки.

    С членството в партия ставаме зависими, а искаме да членуваме в ЕС и НАТО и да сме независими.

    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Предполагам от загриженост членуваш кротко в някоя партия и избираш депутати, с което подържащ статуквото, обвинявайки за това Европа, САЩ, НАТО, Алеко Константинов...
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Точно! Това ни голям проблем!!! Единствения успял да вдигне избирателна активност е Доган! Дори и тогава, хората излязоха да гласуват "против", а не "за". Ако е вярно, че "интереса клати феса", какво клатим с негласуване? На попа топа... В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности. Избират и ако не са доволни сменяват. Смяната е с избори. Избори в срок или излизат на улицата и "бутат стола". За да са по-малко грешките, трябва да се напънат и да се информира. Щото само с "думи през плета речени"" не става.
    При тая система де е ,,ала бала,, си е все тая с гласуването.Сега се гласят конституцията да променят пак тия.То бива бива ама такова чудо не бива то и затова сме в демографски срив няма души за тук още са на джакузи в казаните на Сатанаил

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Явно доста българи са недоволни от политици и управници, само че с гласуване...
    Да, защо не с гласуване, само че в партиите. Да се прочистят партиите от лукавия.
    Нали тези от които недоволстваме сме ги избрали за лидери на “нашите“ партии.
    А може би това носи риск:Човек може да остане без работа, да изгуби някои придобивки.

    С членството в партия ставаме зависими, а искаме да членуваме в ЕС и НАТО и да сме независими.
    Какви партии какви пет лева събират се тарторите на партиите на коалициите и те решават с партньорите.Точка.

  6. #96
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    126
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Какви партии какви пет лева събират се тарторите на партиите на коалициите и те решават с партньорите.Точка.
    Именно де - тартори, само дето аз ги нарекох “лидери“. Моя грешка.
    Ама членуваме или греша?
    Възможно ли е партиите да са кухи като пчеларски дружества?
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    126
    Когато се е родил, Путин не е проплакал като другите бебета.
    Със задно салто се метнал на коня и гол до кръста извикал: Ни хрена блядь Всичко зависи само от мен!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  8. #98
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Някой от колегите ,който все още твърди ,че всичко зависи от нас в таз държава има ли отговор на въпроса какво означава ала-бала.
    ...жокер-от записа е

  9. #99
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности.
    Още от Древна Гърция хората се борят за правото, гражданите да избират кой ще ръководи държавата. А в нашата история имаме повече от светъл пример в тази борба - Васил Левски. И към днешна дата няма как да кажа, че делото им е било напразно, че са се заблудили, дори напротив. Аз съм благодарен на всички хора, от всички краища на света и от цялата човешка история, които по един или друг начин са допринесли, за да го има това право, за да го имам и аз, и съвсем не иска да живея в държава, в която да липсва. Така, че и всички политици да не харесвам - а определено не ги харесвам - пак ще отида и ще пусна моя вот на изборите, защото негласуването е път, който води само към по- лошо.

    Уви във бившите соц. държави сме възпитавани във други идеи и сме изградили различен мироглед, та сега ни е някак непонятно как се работи с това право, нямаме опита и не разбираме, както се изрази, какви са възможностите. Подобно на много възрастен човек, който цял живот е притежавал телевизор с две копчета и два канала - сега с дистанционните, с многото програми, със екстрите и т.н. възрастните хора се затрудняват с тези телевизори, сега са по- сложни. Мисълта ми е, че ниската избирателна активност е явление, което не е изненадващо. Но онова, което е лошото, че учим идните поколения на същата соц. заблуда, че "няма смисъл да гласувате, защото от вас нищо не зависи", в добавка "само си губиш времето в България, по- добре върви в чужбина", а сетне се оплакваме, че мафията, че държавата се затривала, че демографската криза, че ТЕ ни гонили децата ......

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    Още от Древна Гърция хората се борят за правото, гражданите да избират кой ще ръководи държавата. А в нашата история имаме повече от светъл пример в тази борба - Васил Левски. И към днешна дата няма как да кажа, че делото им е било напразно, че са се заблудили, дори напротив. Аз съм благодарен на всички хора, от всички краища на света и от цялата човешка история, които по един или друг начин са допринесли, за да го има това право, за да го имам и аз, и съвсем не иска да живея в държава, в която да липсва. Така, че и всички политици да не харесвам - а определено не ги харесвам - пак ще отида и ще пусна моя вот на изборите, защото негласуването е път, който води само към по- лошо.

    Уви във бившите соц. държави сме възпитавани във други идеи и сме изградили различен мироглед, та сега ни е някак непонятно как се работи с това право, нямаме опита и не разбираме, както се изрази, какви са възможностите. Подобно на много възрастен човек, който цял живот е притежавал телевизор с две копчета и два канала - сега с дистанционните, с многото програми, със екстрите и т.н. възрастните хора се затрудняват с тези телевизори, сега са по- сложни. Мисълта ми е, че ниската избирателна активност е явление, което не е изненадващо. Но онова, което е лошото, че учим идните поколения на същата соц. заблуда, че "няма смисъл да гласувате, защото от вас нищо не зависи", в добавка "само си губиш времето в България, по- добре върви в чужбина", а сетне се оплакваме, че мафията, че държавата се затривала, че демографската криза, че ТЕ ни гонили децата ......
    По принцип си прав, правото на избор е хубаво нещо...
    И все пак, лично аз не виждам как фактът, че го "има това право" ме улеснява по някакъв начин, ако трябва измежду 50 отровни блюда да си избера едно, което да изям...

 

 
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •