Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 52
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Зсравей .За начало няма да гоня мощности . Докато се разбере как и накъде ще тръгнат нещата . Най вероятно ще се тръгне с 1-2 ветрогенераторчета и толкова панели .
    Да попитам какви са тези панели по 1 000 вата единия ? Не съм запознат с тях.

    П.П. - Например този човек експерементира с тези така наречени камени батерии За които ползва цинк, графит .гипс и др. съединения и постига мощност да запали тези диотчета. Аз като абсолчтен бос по химия ми е тъмна Индия . Пробвал ги е колко дълго ще светят .В един клип беше казал че издържели 1.5 месеща .В друг 1.5 година постояно светене. Ако това е така добре ще се впише на пчелин .Денонощна лампичка . СЪздава впечатление има някой там. Обеснява и какви пропорции смесва и как .
    Това за голяма мощнос мога да го постигна и по други начин .Без големи вложения .
    В нета е пълно с клипове с лампи де светят от магнити това за денонощна лампа ако са истински де нямам идея дали е така

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В нета е пълно с клипове с лампи де светят от магнити това за денонощна лампа ако са истински де нямам идея дали е така
    Жоре в нета е пълно с клипове.И аз отначалото си мислех че всичко работи нопо голямата част са измами да цъкат по тях хората . Когато набере определен брой гледания и то гледания до край този който е пуснал клипчето започва да му пращат стотинки.Нещо от рода 0,001 ст. Колкото повече клипчета толкова повече стотинки за еденица време му влизат на сметката.
    Магнита пуска ток само когато се върти . Генератора също е магнит. Той призвежда енергия само когато му се върти шайбата.
    Тази камена батерия на практика е галванична батерия .В друг клип когато разбиха гипса цинковата пластина беше прогнила - окислена . Затова ме съмнява че този може и да не лъже.
    Голяма популярност напоследък набира този вид клипове. Единия е с превод .
    Ако някой се запали да прави нещо подобно то трябва внимателно да чуе какво се говори в третия клип за да не допусне грешки при лепенето на магнитите . Трябвало още да се свали никела от манита защото никела не държал лепилото.






  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Нужно ли е да откриваме тепърва топлата вода?
    Една автономна улична соларна лампа, струва между 60 и 100лв.
    Аз на пчелина нямам ток, а и не ми е нужен.
    На овчарника съм с три панела поликристал, по 275w. Енергията се съхранява в 2 обикновени акумулатора по 225Ah. и контролер. Консуматорите са ми 12 луни по 7w, телевизор и хладилник... Всичко това в 2018 г., ми излезе под 2000лв.
    Като се съмне навън, ще снимам.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нужно ли е да откриваме тепърва топлата вода?
    Една автономна улична соларна лампа, струва между 60 и 100лв.
    Аз на пчелина нямам ток, а и не ми е нужен.
    На овчарника съм с три панела поликристал, по 275w. Енергията се съхранява в 2 обикновени акумулатора по 225Ah. и контролер. Консуматорите са ми 12 луни по 7w, телевизор и хладилник... Всичко това в 2018 г., ми излезе под 2000лв.
    Като се съмне навън, ще снимам.
    .......
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_090834.jpg
Прегледи:      68
Размер:	208.7 KB
ID:	11934Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_091128.jpg
Прегледи:      65
Размер:	108.4 KB
ID:	11935Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_090925.jpg
Прегледи:      66
Размер:	133.8 KB
ID:	11936

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    .......
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_090834.jpg
Прегледи:      68
Размер:	208.7 KB
ID:	11934Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_091128.jpg
Прегледи:      65
Размер:	108.4 KB
ID:	11935Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20230115_090925.jpg
Прегледи:      66
Размер:	133.8 KB
ID:	11936
    На моя пчелин през 2017 сложих 2х275 W панели с един акумулатор 200 амперчаса и контролер. Захранвам СОТ в система от периметрови и обемни датчици. От тази година WiFi камера и нетбокс рутер. Всички консуматори са на 12 волта и са денонощни. Държи се добре, т.е. няма проблеми със захранването. За кратковременно нужди имам и генератор 2.2 киловата. Преди години, когато вадех меда на пчелина, ползвах за осветление с диоди и работа на две центрофуги един акумулатор 175 амперчаса, който за цял ден работа ми осигуряваше захранването, а вечер го зареждах в къщи и на другия ден отново работа.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Камерата как е като параметри? И тя как се справя нощем?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Камерата как е като параметри? И тя как се справя нощем?
    Снимка в дъждовна нощ с инфрачервената подсветка
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 87cef1c4abb12622_1669915572170.jpg‎  

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Снимка с подсветка от диодите на камерата
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 87cef1c4abb12622_1664399584907.jpg‎  

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Току що снимано, на втората снимка се виждат и панелите
    Камерата е PTZ, Робикам, 2 мегапиксела с 30 метра подсветка на инфрареда
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 87cef1c4abb12622_1673778467072.jpg‎   87cef1c4abb12622_1673778681583.jpg‎  

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Току що снимано, на втората снимка се виждат и панелите
    Камерата е PTZ, Робикам, 2 мегапиксела с 30 метра подсветка на инфрареда

    Здравей. Да те попитам .При теб системата за наблюдение постояно ли работи или сработва само при движение ?
    Ред осветлението и то ли работи постояно. Ако да това ще рече че тази мощност която имаш му стига да работи постояно . Така ли ?
    И още за WI FI -то .Спомена че е на 12 в. Рутера доставчика ли го дава и колко ти струва тази услуга ако не е тайна.
    Има ли разлика при месично и годишно плащане ?

    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    В Балкана има много запустели селца идеални за пчеларство.Ако съм на твое място с тия пари дето ще правиш автономно захранване ,ще си купя една малка къщичка с ток и вода и там ще си сложа пчелина. Всъщност ти от кой район на България си?
    Здравей Дядо Боре . Питаш ме ти твоя пчелин къде мислиш ........... ? 10 кошера какъв пчелин е ?
    Преди 15 мин. се обаждах до БГ . Кладенец до реката от който са точили вода цял ден . Вчера са му спуснали помпата около 1 м надолу.
    Там по балкана където буквално се подаряват къщите проблема е водата . Носят я с туби . Ако е от горе надолу е добре но ако е отдолу нагоре въобще не е добре.
    Водата се заформя като голям проблем.

    П.П.- А как сте с водата в Павликени? Имаше една песен на времето . Павликени ,Павликени . Хубаво си лятно време.............Е и Язовир Стамолийски си имате.

    Подписа на бат Тянко ми допада : В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •