Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 52
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Той човека нищо не е казал за пчели, а че му трябват колкото се може по-големи мощности, защото "мощноста никога не е в излишък. Нещо като суджука..."
    От което пък става ясно, че основната причина батиПейчо да отвори тази тема сте вие с Ачката и по-точно постовете ви с нагледен снимков материал в една друга тема...
    Знаех аз, че ще има поне един, който да открие причинно-следствената връзка.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от kuline
    Бай Пейо, ти си уникален! Та къде казваш, че ще гледаш пчели?

    Здравей . Кое му е уникалното на 5-10 кошера ?
    Не съм решил още дали ще е някаква селска къща или ще построя някаква бунгало някъде на полето.
    Питам кой какви источници на енергия ползва по такива отдалечени места че и аз да взема някакво решение.
    Не е лошо да има някакви постояни источници за ток като панели и ветрогенератор . Както писах по горе мога да си взема еднин генератор за екстрени случаи .

    Не разбрах кое му е смешното да закача няколко светодиотчета да си светят денонощно . Ето и клипчето което забравих да кача по горе за камените батерии.
    Понеже темата не е пряко свързана с пчеларството съм я пуснал в раздела Кошче.


  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Пчелина в БГ ли ще е или в UK ?

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравей . Кое му е уникалното на 5-10 кошера ?
    Не съм решил още дали ще е някаква селска къща или ще построя някаква бунгало някъде на полето.
    Питам кой какви источници на енергия ползва по такива отдалечени места че и аз да взема някакво решение.
    Не е лошо да има някакви постояни источници за ток като панели и ветрогенератор . Както писах по горе мога да си взема еднин генератор за екстрени случаи .

    Не разбрах кое му е смешното да закача няколко светодиотчета да си светят денонощно . Ето и клипчето което забравих да кача по горе за камените батерии.
    Понеже темата не е пряко свързана с пчеларството съм я пуснал в раздела Кошче.

    Уникалното се състои в това, че колкото и съвети да ти дадем и примери да ти посочим, ти строго се придържаш към това, което си си наумил. Преди време се подвизаваше тук един тигър от Елена. Имате сходство с него

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Уникалното се състои в това, че колкото и съвети да ти дадем и примери да ти посочим, ти строго се придържаш към това, което си си наумил. Преди време се подвизаваше тук един тигър от Елена. Имате сходство с него
    Да да грешката е моя защото още от начало не уточних каква мощнос търся . Мисля че 1 000 вата в пиков момент и около 300 вата за постояно.

    В България дядо Боре . Отначало 2-3 но не повече от десетина.

    П.П.- Да в началото съм обеснил това което съм чел в нетза за генераторите и панелите с кото съм подвел четящите че търс промишлени мощности .
    Оказа се че акомулаторите ползвани за съхранение на енергия от панели са по скъпи от останалите.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Да да грешката е моя защото още от начало не уточних каква мощнос търся . Мисля че 1 000 вата в пиков момент и около 300 вата за постояно.

    В България дядо Боре . Отначало 2-3 но не повече от десетина.

    П.П.- Да в началото съм обеснил това което съм чел в нетза за генераторите и панелите с кото съм подвел четящите че търс промишлени мощности .
    Оказа се че акомулаторите ползвани за съхранение на енергия от панели са по скъпи от останалите.
    1000 вата при 220 волта предполагам, което за една соларна система не е малко. За предпочитане е консуматорите да са с такова напрежение, каквото и система ще ти осигурява без трансформация, тъй като всяка такава води след себе си загуби.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    1000 вата при 220 волта предполагам, което за една соларна система не е малко. За предпочитане е консуматорите да са с такова напрежение, каквото и система ще ти осигурява без трансформация, тъй като всяка такава води след себе си загуби.
    И аз мисля почети всичко да ми е на 12 в. До колкото си спомням в казармата зареждах старите танкови акумулатори за осветление на канцелариите . Мисля че мяха 110 Ам часа . Лампа от фар издържаше около 3 нощи да свети. Предполагам че един акумулатор ще издържи да свети цяла нощ . По голям проблем ще е дали ще се зареди достатъчно за следващата нощ ?
    Ще има и агрегат за 220 в. Който ще може да работи и на газ . Някак си така виждам нещата.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    ... не уточних каква мощнос търся . Мисля че 1 000 вата в пиков момент и около 300 вата за постояно...
    Не съм предполагал, че това ще е такъв проблем за някой, така запознат с извънземните технологии, като теб...

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    В Балкана има много запустели селца идеални за пчеларство.Ако съм на твое място с тия пари дето ще правиш автономно захранване ,ще си купя една малка къщичка с ток и вода и там ще си сложа пчелина. Всъщност ти от кой район на България си?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK

    Wink

    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Не съм предполагал, че това ще е такъв проблем за някой, така запознат с извънземните технологии, като теб...
    Вярно бе ,бях забравил.

    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю ,
    В Балкана има много запустели селца идеални за пчеларство.Ако съм на твое място с тия пари дето ще правиш автономно захранване ,ще си купя една малка къщичка с ток и вода и там ще си сложа пчелина. Всъщност ти от кой район на България си?
    Дядо Боре , почети сме земляци . Роден съм в г. Горна Оряховица . Прес комунизма съм обикалял много по балкана . Нещата там са се променили .В някой реки лятото дори вода не тече . За отдих е прекрасно да си пийваш биричката. Лятото реките се заблатяват и влизаш чист а излизаш мръсен.
    Купих си къщичка в гр. Долна Оряховица. 1 дка. място и мислех да сложа няколко кошерчета но съседа ми се оказа пчелар и каза че си махнал пчелите защото някакъв комшия се бил оплакал . За сега нямам проблеми със съседите но знае ли човек. Мисля да си направя кладенец и да видим дали ще излезе вода .
    Този пост е редактиран от batipej4o; 15.01.2023 в 00:11.

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •