Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 73

Тема: Кладенец

  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Та къде точно се определя кое е престъпление и кой е престъпника?

    Абе остави човека, той дава само сламки, сега не може в конкретика да се облича, че сяда на маса. Той с маловажни неща не се занимава Нали знаете как адвокат чете закона и дявола евангелето

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Та къде точно се определя кое е престъпление и кой е престъпника?
    Гоше, престъпник и престъпление като термин фигурират в НК ( наказателен кодекс), а тук иде реч за нарушение, което не значи, че си престъпник! А нарушението на закона за водите е именно това, че не си изпълнил изискването да си регистрираш герана. Анадън му!
    Този пост е редактиран от kuline; 22.10.2022 в 07:18.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Абе остави човека, той дава само сламки, сега не може в конкретика да се облича, че сяда на маса. Той с маловажни неща не се занимава Нали знаете как адвокат чете закона и дявола евангелето
    Приятелю, когато пряко ме касае някакъв казус, сядам и изчитам де що има норматив, от който зависи решението на завързана та ситуация. Ще дам пример набързо. Преди пет години, когато наемах последния пчелин, срещнах неразбирателство от страна на шефа на фирмата стопанисваща общинските гори. Отне ми известно време да се запозная със законовите разпоредби и успях да си извоювам правото, без да се стига до арбитър. Та така де, заради това ти казах да четеш и търсиш това, което ти е нужно като императив, а не да чакаш някой да го свърши вместо теб. Нито съм адвокат, нито съм дявол, а пчелар, търсещ начин да си реши проблемите сам, до колкото ми е възможно

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    "Голямата задача на едно управление е да се създадат начини, чрез които могат да се натрупат повече блага, повече богатства, за да може да се увеличи общото, а и от там частното богатство."
    Това го е казал Атанас Буров........
    Прав си, или по-скоро Буров, но това изискване (за регистрация) е въведено с цел да се опази/ограничи разхода на вода, която намалява. Аз честно незнам защо хората се опасяват от тази регистрация. Явно сме доста мнителни българите, на принципа "явно искат да минат отзаде ми". В закона за водите ясно е казано - ако консумираш повече от 10 кубически метра вода в денонощието, заплащаш по някаква тарифа. Аз незнам да има къща, която да прехвърли този таван от 10 кубика за битови нужди.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Прав си, или по-скоро Буров, но това изискване (за регистрация) е въведено с цел да се опази/ограничи разхода на вода, която намалява. Аз честно незнам защо хората се опасяват от тази регистрация. Явно сме доста мнителни българите, на принципа "явно искат да минат отзаде ми". В закона за водите ясно е казано - ако консумираш повече от 10 кубически метра вода в денонощието, заплащаш по някаква тарифа. Аз незнам да има къща, която да прехвърли този таван от 10 кубика за битови нужди.
    Лично аз, не виждам нищо притеснително в самата регистрация. Моя геран съм го регистрирал преди няколко години и съм го включил в системата на къщата, че при нас Август, Септември, почти винаги сме на режим.
    Безумно е, по закон, да се събаря готово, изградено съоръжение, за което така или иначе не се събира такса или каквото и да е плащане...
    Безумно, е по част от основната мрежа в страната, да се губи 70-80% от водата...
    Безумия колкото искаш.

    Р.Р.
    Тук има колега от с. Добромирка. Ако иска да сподели, как в 21-ви век им карат вода с водоноски... Водопровода е етернитов и амортизиран. А пари има за какви ли не дивотии, но за макар поетапната му подмяна- не!? Да не говорим за другите "ползи" от етернита...

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Лично аз, не виждам нищо притеснително в самата регистрация. Моя геран съм го регистрирал преди няколко години и съм го включил в системата на къщата, че при нас Август, Септември, почти винаги сме на режим.
    Безумно е, по закон, да се събаря готово, изградено съоръжение, за което така или иначе не се събира такса или каквото и да е плащане...
    Безумно, е по част от основната мрежа в страната, да се губи 70-80% от водата...
    Безумия колкото искаш.

    Р.Р.
    Тук има колега от с. Добромирка. Ако иска да сподели, как в 21-ви век им карат вода с водоноски... Водопровода е етернитов и амортизиран. А пари има за какви ли не дивотии, но за макар поетапната му подмяна- не!? Да не говорим за другите "ползи" от етернита...
    За събарянето си прав и не знам дали е приложимо законово, но българина явно с добро не разбира и се налага чрез вид принудителни мерки да се убеждава.
    Относно изграждане на нови водопроводи и канализации мога да дам пример.
    В последният програмен период Европата даваше пари, като условието беше В и К дружествата на територията на областта да се консолидират. В две от общините по стари програми подмениха водната мрежа и направиха нова канализационна. И едната община не пожела нейното дружество да влезе в консолидация, като по този начин востаналите общини няма да има реализация на воден цикъл. Парадоксалното в случая е, че така или иначе до година, две по изискване ще бъдат консолидирани дружествата, само че промоцията за водният цикъл няма да я има.
    Примера е свързан и с първото написано от мен.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Гоше, престъпник и престъпление като термин фигурират в НК ( наказателен кодекс), а тук иде реч за нарушение, което не значи, че си престъпник! А нарушението на закона за водите е именно това, че не си изпълнил изискването да си регистрираш герана. Анадън му!
    Да, така е.
    Имах предвид дунавския сайт, където някой си позволява, да определя хората като престъпници, което пък хич не е негова работа.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Приятелю, когато пряко ме касае някакъв казус, сядам и изчитам де що има норматив, от който зависи решението на завързана та ситуация. Ще дам пример набързо. Преди пет години, когато наемах последния пчелин, срещнах неразбирателство от страна на шефа на фирмата стопанисваща общинските гори. Отне ми известно време да се запозная със законовите разпоредби и успях да си извоювам правото, без да се стига до арбитър. Та така де, заради това ти казах да четеш и търсиш това, което ти е нужно като императив, а не да чакаш някой да го свърши вместо теб. Нито съм адвокат, нито съм дявол, а пчелар, търсещ начин да си реши проблемите сам, до колкото ми е възможно
    Ще ти пиша по нататък, понеже съм в движение и след малко сядам на маса. А после пътувам към Пирин планина и няма да имам възможност да отговарям

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Не съм точно от Добромирка - в Кална Кория съм. Може би не е по темата, но разполагам със снимки на извор, изграден с камъни и използван от добромирци за сметище. Така че според мен и водоноски не заслужават.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте. Може би това са най евтините начини за направа на кладенец. Като цяло водата в Украйна излизала на осмия метър. Трябвало да се стигне до пясък . Има и такива клипове където са стигнали до глината и вода няма. Най много са клиповете при които се пробива с острие и вода под налягане .В един клип казват че когато наливаш вода в дупката и водата си стои и не се губи това означавало че още не си стигнал до водата. И още се казва че водопровода и малките помпида не могат да подадат достатъчно количество вода за да се изхвърли калта от дъното на кладенеца.Има клипове на които се виждат най различни сподоби за копаене . Не е нужно да се разбира какво говорят в клиповете .За тези които се интересуват трябва само да напишат това по долу на снимката. Има клипове и на испански и др. езици .
    За тези които ще кажат че за тази работа си има сонди мога да споделя че един познат ми каза че в тяхното предприятие били сонда на 45 м. за 7 000 лв.Помпата работела около 15 мин и водата свършвала. Около 200 л на точене.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-10-31 12-52-09.png
Прегледи:      73
Размер:	6.0 KB
ID:	11732

    https://www.youtube.com/watch?v=D1KDo-VQ2oI

    https://www.youtube.com/watch?v=oEkqw1DdsGU

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •