Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73

Тема: Кладенец

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Законът задължава, собствен водоизточник за лични нужди да се регистрира в басейновата дирекция! В противен случай, имат право да го ликвидират за сметка на собственика! В това отношение, дори по турско време, хората са имали повече свобода!

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Законът задължава, собствен водоизточник за лични нужди да се регистрира в басейновата дирекция! В противен случай, имат право да го ликвидират за сметка на собственика! В това отношение, дори по турско време, хората са имали повече свобода!
    Първо, трябва да получат разрешение от съдия, за да ми влязат в имота. И пак няма да могат да влязат ако не ги пусна. Но да кажем че дойдат, какво правим, като ми е в къщата и е декоративен, облепен с плочки и навсякъде е така покрай него ? Как ще разрущат кладенец на 60 години и повече ? Аз мога да го регистрирам и като архитектурно наследство ..

    Ти да си чул да са отишли на някой и да са му развалили кладенеца за негова сметка. Просто много се преекспонира тази тема и това от няколко години .

    П.С - най-тъпото е че досега никой не е цитирал точния закон в държавен вестник, а само някакви препратки ..

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Първо, трябва да получат разрешение от съдия, за да ми влязат в имота. И пак няма да могат да влязат ако не ги пусна. Но да кажем че дойдат, какво правим, като ми е в къщата и е декоративен, облепен с плочки и навсякъде е така покрай него ? Как ще разрущат кладенец на 60 години и повече ? Аз мога да го регистрирам и като архитектурно наследство ..

    Ти да си чул да са отишли на някой и да са му развалили кладенеца за негова сметка. Просто много се преекспонира тази тема и това от няколко години .

    П.С - най-тъпото е че досега никой не е цитирал точния закон в държавен вестник, а само някакви препратки ..
    Щом искаш да знаеш кое, как и защо - прочети закона за водите. А относно влизането на контролни органи у вас - бъди рахат, има много начини и то когато не се спазват законови разпоредби.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Значи аз прочетох много добре закона, който е в сила от 2000-ната година, но има постоянни изменения, в които се удължава срока за регистрация. Там е записано за целите на национален регистър, да се събере необходимата информация. Като в две от точките уреждат това като задължение на общината и на собственика отделно.

    Но такива глупости и измишльотини за разрушаване за собствена сметка, никъде не пише. На всяко обновление на закона се казва, "в срок до 2 години" , а иначе е в срок от 3 месеца за общината и 6 месеца за собственика.

    Единственото което пише, че за изоставени кладенци, собственика е длъжен или да го приведе в годен за употреба вид, или да го заличи.

    П.С - по закон съм длъжен да си регистрирам и пчелина, но не съм го направил. То съм длъжен да си регистрирам и коня и кокошките и прасето и пак не съм го направил Както и много други от вас. И кучето на село дето е в двора и то подлежи на регистрация

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи аз прочетох много добре закона, който е в сила от 2000-ната година, но има постоянни изменения, в които се удължава срока за регистрация. Там е записано за целите на национален регистър, да се събере необходимата информация. Като в две от точките уреждат това като задължение на общината и на собственика отделно.

    Но такива глупости и измишльотини за разрушаване за собствена сметка, никъде не пише. На всяко обновление на закона се казва, "в срок до 2 години" , а иначе е в срок от 3 месеца за общината и 6 месеца за собственика.

    Единственото което пише, че за изоставени кладенци, собственика е длъжен или да го приведе в годен за употреба вид, или да го заличи.

    П.С - по закон съм длъжен да си регистрирам и пчелина, но не съм го направил. То съм длъжен да си регистрирам и коня и кокошките и прасето и пак не съм го направил Както и много други от вас. И кучето на село дето е в двора и то подлежи на регистрация
    Както е тръгнало и любовницата трябва да регистрираме, но никой не го прави.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    хахахахаха ))) Ами нищо чудо, скоро да се появи и такова нещо из някоя държава, което да вземем за добър пример

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Понеже пак прегледах темата отначало, искам да кажа че "гледах един клип в който се казва че трябва да се регистрира и да се плаща данък" не е вярно, според това което пише в закона и до момента. И така става че докато "гледаме един клип" главите ни се пълнят с простотии и най-лошото не е че се пълнят, а че хората започват да се карат помежду си за простотии, които дори може и да не са верни.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Чудя се има ли смисъл да коментирам темата, че да не кажете - тоя пък по-християнин от папата и други подобни умотворения.
    В крайна сметка водата е земен ресурс, който би следвало да знаете, че е изчерпаем в последно време - просто природа. Което налага да се вземат мерки, които и ако се наложи, да се въведе регулаторен режим - то май го има в Закон за водите, що касае кладенците.
    А за лИбовниците - няма страшно. Сега е модерно друго.
    Чудно ми е едно - защо всеки говори и иска права, а роптае против задължения.
    Мили мои, за да има човек права, трябва да има и задължения. Двете са взаимно свързани - мислете, а не реагирайте първосигнално.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чудя се има ли смисъл да коментирам темата, че да не кажете - тоя пък по-християнин от папата и други подобни умотворения.
    В крайна сметка водата е земен ресурс, който би следвало да знаете, че е изчерпаем в последно време - просто природа. Което налага да се вземат мерки, които и ако се наложи, да се въведе регулаторен режим - то май го има в Закон за водите, що касае кладенците.
    А за лИбовниците - няма страшно. Сега е модерно друго.
    Чудно ми е едно - защо всеки говори и иска права, а роптае против задължения.
    Мили мои, за да има човек права, трябва да има и задължения. Двете са взаимно свързани - мислете, а не реагирайте първосигнално.
    Във връзка с темата се чудя...чудя....чудя се, ако откриеш в дома си злато, нефт, вода то те са на държавата, а ако откриеш наркотици....твои са!?!? Продължавам да се чудя!?!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Във връзка с темата се чудя...чудя....чудя се, ако откриеш в дома си злато, нефт, вода то те са на държавата, а ако откриеш наркотици....твои са!?!? Продължавам да се чудя!?!?!?
    Няма място за чудене, щом правораздаването те е преварило, що касае последното в поста ти. Има няколко варианта да стане това и то основно по информация от "доброжелатели".това, ако си ги открил у вас, ако на друго място, може да си развалил "работата"
    Туй, че държавата ние халтава - ясно или по-скоро съда, но да се върнем пУ темата.
    Подземните богадстава са обект на друг закон, а за водата си има неин

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •